גידול מריחואנה בחוץ – גידול גרילה

אין כמו לגדל קנאביס איכותי בטבע: אין צורך במנורות מיוחדות או במערכת השקיה מטורפת – כל מה שצריך זה קצת מוטיבציה וחתיכת שמים…

בימים בהם חברת החשמל מצליחה לנצל את חוסר היציבות במצב צינור הגז במצרים ובוחרת לדחוף לנו צינור עמוק במעלה הישבן בהחלט ניתן לומר שהבחירה בגידול חוץ היא חסכונית יותר, לפחות מבחינת צריכת אנרגיה. עלות החשמל בארץ מטרידה כל משפחה וכל משק בית במדינת ישראל גם בלי מנורת 400w שדולקת 24 שעות ביממה.

גידול מריחואנה בחוץ – יתרונות

גידול מריחואנה בחוץ אמנם דורש לא מעט הכנות והשקעה אך אין ספק שניתן למצוא באפשרות הזו מספר יתרונות ברורים על-פני גידול פנים:

1. הרגשת הביטחון בבית – לצערנו יש כיום עדיין מספר מדינות בעולם בהן גידול ביתי של שלושה-ארבעה צמחי קנאביס עדיין נחשב לעבירה פלילית ולכן לא מעט אנשים נמנעים מלעשות זאת מפאת חוסר הנוחות הכרוך בנושא – לעיתים נוצרת סיטואציה בעייתית להזמין אורחים הביתה בעקבות הריח, ותמיד יהיה את החשש שהכחולים יבואו לעשות חיפוש בדירה…

2. הטבע דואג להכל – אמנם כמו שכבר הזכרנו (ונפרט על-כך יותר גם בהמשך) גידול חוץ דורש לא מעט הכנות לפני השתילה אולם ברגע שמצאנו מיקום טוב והעסק מתחיל לרוץ כמו שצריך אנחנו חסכנו לעצמנו מספר אלמנטים חשובים אליהם היינו צריכים לדאוג במידה והיינו מגדלים את הקנאביס שלנו בבית – אם זה למשל בסירקולציה טובה של אוויר שקיימת כבר בטבע לעומת גידול פנים בו היינו צריכים לארגן מאוורר, אספקת פחמן דו חמצני וכו’…

3. לא חסר מקום לקנאביס להתפתח – אחת הבעיות המרכזיות שלא מעט מגדלי פנים נתקלים בהם הינה בעיית המקום – לא לכולם יש חדר פנוי בדירה בו הם יכולים להרים קונסטרוקציה רצינית ורובנו נאלצים מכורך הנסיבות להסתפק בחדרון קטן במקרה הטוב ולעיתים אף בארון בגדים ישן – בתנאים הללו אנו נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים בדרכי הגידול על-מנת לנצל את מירב אזור הגידול בזמן שבגידולי חוץ לרוב אין את הבעיה הזו והצמח יכול לגדול פרא ללא כל הפרעה

4. חסכון באנרגיה – כמו שכבר הזכרנו בתחילת המאמר: החשמל היום הוא עסק לא זול. השמש נכון לכתיבת שורות אלו עדיין בחינם.

גידול קנאביס ב"קרחת יער"
גידול קנאביס ב”קרחת יער”

מה הכוונה “גידול גרילה”?

כשמדברים על גידולי קנאביס בחוץ מתייחסים בעיקר לשתי “שיטות”:

1. גידול חוץ רגיל – כאן הכוונה לגידול בגינה הפרטית, על גג הבית או כל מקום אחר שנחשב פחות או יותר לשטח הפרטי שלכם – גידולים אלו נפוצים בעיקר בקנדה ספרד פורטוגל ובעוד מספר לא מבוטל של מדינות נוספות בהן כאמור גידול קנאביס אינו נחשב לעבירה פלילית. אולם כמו שאמרנו ישנם עדיין מקומות בעולם הזה שמסוגלים להעמיד אתכם לדין על גידול צמח – במצבים כאלה נוטים הרבה מגדלים לעבור למה שמכונה “גידול גרילה“:

2. גידול גרילה – הרעיון המרכזי של “גידול גרילה” הוא לגדל את המריחואנה שלנו במקום שאינו השטח הפרטי שלנו, לרוב זהו מקום מרוחק ונידח או לפחות נסתר מעיניי הציבור תוך הסוואה גמורה וטשטוש עקבות. השימוש במילה “גרילה” הינה למטרת השוואת שיטת הפעולה בתהליך הגידול ללוחמי גרילה מיומנים – בדיוק כמו שלוחם גרילה יגיע ליעד בשקט ובזהירות מבלי שיבחינו בו, יבצע את זממו ומיד יתנדף מהמקום מבלי להשאיר זכר – כך גם אנו צריכים לפתח מיומנות של הגעה לשטח הגידול בזריזות ובדיסקרטיות, לערוך את הפעולות הדרושות לאחזקת הגינה ולהיעלם כאילו מעולם לא היינו שם.

השלב החשוב ביותר בגידול גרילה מתחיל עוד לפני ששתלנו את הצמח

כשאנו ניגשים לבצע “גידול גרילה” שם המשחק הוא מיקום. בחירה נבונה של מיקום יכולה לחסוך המון בעיות ולהבטיח לנו ראש שקט במהלך הגידול ולעומת זאת בחירה חפוזה ולא אחראית של מיקום עלולה להוביל לגידול לא יעיל במקרה הטוב וסיבוכים עם “גורמים” עוינים במקרה הרע.

נקודות שצריך לקחת בחשבון שבוחרים מקום גידול:

1. בני אדם – עזבו אתכם ממזג אוויר גרוע, מחיות בר ומזיקים – הגורם מספר אחד שחייבים להיזהר ממנו ב”גידול גרילה” הוא בני אדם. מזג אוויר גרוע בהחלט עלול לפגוע ביבול, וחיות בר אכן מסוגלות לנשנש קצת מהגאנג’ה שלכם – אבל עוברי אורח מסוגלים לעשות נזק חמור בהרבה ואין צורך לפרט. לכן כדאי מאוד לחשוב על מקום שלא עוברים בו אנשים, להגיע למיקום המדויק ואשכרה לשבת ולתצפת עליו – יכול להיות שאתם בטוחים שנפש חיה לא עברה באזור שנים אך אתם עלולים להיות מופתעים ולגלות שיש חבורת ילדים שנוהגת להגיע לשם מידי שבוע לשחק מחבואים…

צמחים נוספים בסביבה יכולים לשמש כהסוואה מצוינת
צמחים נוספים בסביבה יכולים לשמש כהסוואה מצוינת
2. נגישות למים – אחד המכשולים הבעייתיים ביותר ב”גידול גרילה” במיוחד בארצנו הקטנה הוא מקורות מים. ואם החלטנו לגדל בחוץ במקום נידח שלא קרוב לאיזה נחל או מקווה מים מסוים סביר להניח שאנחנו נצטרך לסחוב את המים לגינה. אין עם זה כל בעיה (בהנחה שאנחנו צעירים וחזקים) רק צריך לקחת בחשבון שזה כן מגביל את כמות הגידולים שלנו מכיוון שכל צמח נוסף שאנחנו מכניסים לגינה משמעותו בעצם עוד כמה ליטרים טובים של מים על הגב שלנו בכל ביקור.

3. חשיפה לאור שמש – הקנאביס אוהב שמש. והרבה ממנה. לכן זוהי דילמה שמגדלי חוץ נתקלים בה כל פעם מחדש מכיוון שבהרבה מקרים צריך למצוא את הפשרה בין חשיפה לאור שמש לבין הסתרת הצמחים מגורמים זרים.

4. אקלים ומזג אוויר – אמנם בישראל אין כמעט מזגי אוויר קיצוניים ברמה כזאת שהמריחואנה לא מסוגלת להסתדר איתם – אולם בעיקר כשהצמחים צעירים כדאי לשים לב שאין חום מהביל או קור כלבים.

מצאנו מקום מתאים – יאללה מתחילים לגדל קצת מריחואנה!

כידוע בקנאביס יש מאות אם לא אלפי זנים שונים – חלקם מותאמים יותר לגידול בחוץ וחלקם ממש לא. אולם בכל מקרה לא הייתי ממליץ להנביט את הזרע במקום הגידול בחוץ אלא להתחיל מבפנים ולאחר שבוע-שבועיים (אפילו שלושה שבועות) להעביר את הצמח לגינה המאולתרת שלנו בחוץ.

מיקום הצמח על צלע הר ימנע ניקוז יתר של מים
מיקום הצמח על צלע הר ימנע ניקוז יתר של מים
קנאביס בימים הראשונים שלו הוא רגיש מאוד ופגיע בצורה בלתי רגילה לאלף ואחת צרות שעלולות ליפול עליו – על כן כמו שאמרנו כדאי לגדל אותו תחת נורת פלורוסנט למשך כשבועיים כדי לתת לו אפשרות לפתח מערכת שורשים בסיסית שתעזור לו להתמודד עם האקלים בחוץ.

לאחר מספר ימים כשהצמח כבר הוציא את העלים הראשונים שלו נניח אותו בחוץ לשעה אחת ונחזיר פנימה (בחוץ הכוונה במרפסת, בחצר האחורית, על הגג…לא במקום המיועד) ביום למחרת נעשה את אותו הדבר רק שהפעם ניתן לו שעה וחצי-שעתיים. כך נחשוף את הקנאביס שלנו בהדרגה לתנאים בחוץ מבלי שהוא יקבל “שוק” מידי כשנשתול אותו בטבע.

השלב האחרון – שותלים את המריחואנה בחוץ

עכשיו שיש לנו מספר שתילים קטנים אנחנו מוכנים לצאת לטבע לשתול אותם במקום שהכנו מראש. ניקח ארגז קרטון בגודל מתאים ונכניס לתוכו בזהירות את הצמחים – מומלץ לעטוף מבפנים את הארגז בניילון בשביל למנוע ממנו להירטב. נסגור טוב את הארגז ונצא לדרך יחד עם מיכל מים, את חפירה/מעדר ואדמה אשר מתאימה לגידול צמחים.

מיותר לציין שמבחינת סיכון זהו ללא ספק אחד השלבים הבעייתיים בתהליך הגידול על כן חשוב באמת לוודא שהכל מוכן כמו שצריך ושכל המהלך מתבצע במהירות האפשרית.
כשנגיע למקום נניח את הדברים בצד ונתחיל לחפור בור מתאים – כעקרון אין צורך במשהו עמוק וגדול מידי במיוחד אם האדמה במקום טובה אולם אם היא בעייתית מומלץ שהבור כן יהיה עמוק למדי מכיוון שאנו נמלא אותו מיד לאחר מכן באדמה שהבאנו מהבית וככל שיהיה לשורש מקום להתפתח בצורה נוחה באדמה כך לקנאביס שלנו יהיה קל יותר לצמוח. כשסיימנו למלא את הבור באדמה נרטיב אותה מעט ואחר-כך נעביר את השתיל פנימה, נכסה אותו בעוד אדמה ונשקה.

זהו, עכשיו יש לנו צמח קנאביס אי שם בטבע שמחכה לטיפוח והאהבה שלנו, כשיגיע העת היא תחזיר לנו בגדול בפרחים גדולים וריחניים שיעשו לכם טוב…

מספר דגשים חשובים:

• זמן פריחה – אלא אם כן אתם מגדלים “זנים אוטומטיים” (מה שאומר שאין חשיבות לעונות השנה ולזמן האור יום) – הקנאביס מסיים את תהליך הפריחה שלו בסביבות אוקטובר לכן צריך לקחת את זה בחשבון. אם תשתלו צמח בחוץ בספטמבר הוא יתחיל מיד בשלב הפריחה מה שאולי יבטיח לכם יבול מהיר יחסית אבל דל מאוד.

• מגדלי גרילה מקצועיים מחזיקים בתאוריה שאם המכנסיים שלך לא מלאות קוצים כשאתה מגיע לגינה – סימן שהמיקום שלך מזמין מידי. אני אישית לא בטוח שחייבים לחזור מכל ביקור אצל הבנות שלנו מלאים בעשביה וקוצים אבל הבנתם את הרעיון – אסור שהמקום יהיה מסביר פנים. כדאי מאוד גם לא להשאיר עקבות – ענפים שבורים, צמחים קטנים כמוסים וכדומה. ככל שהנגישות אליו תהיה קשה יותר כך יפחתו הסיכויים שגורמים לא רצויים יגיעו לגינה.

• סיפור כיסוי – מומלץ להיות מוכנים מראש עם סיפור כיסוי למידה שתתקלו במישהו במפתיע – מגדלים רבים נוהגים לקחת איתם גם משקפת וספרון מדריך ציפורים – כך במקרה שמישהו עובר באזור ושואל לפשר מעשיהם הם מיד שולפים את המשקפת והספרון ומתחילים לחפור לו על נדידת הנחליאלי בעונה זו של השנה…

• צלע הר או כל מקום אחר הנמצא בשיפוע עדיף ברוב המקרים על פני עמק או מקום שטוח מכיוון שכך במידה ויורדים גשמים רבים הם ממשיכים לזרום מטה ולא מתנקזים לכיוון הקנאביס – מה שעלול לגרום נזק לצמח.

• אם שתלתם קנאביס במקום חסר צמחיה לגמרי בהחלט מומלץ לשתול מספר צמחים נוספים כדי לעזור בהסוואה. ממש לא משנה אילו צמחים אלו כל עוד הם ירוקים ולא דורשים הרבה טיפוח והשקעה.

כולי תקווה שיבוא היום והרדיפה תיפסק והמדריך הנ”ל יהיה לא רלוונטי מאחר וכולנו נוכל לגדל קנאביס בבטחה בגינה הפרטית שלנו – עד אז שיהיה בהצלחה בגידול ושימרו על עצמכם…

טיפים נוספים לגידול מריחואנה בחוץ
למדריך גידול קנאביס בבית לחצו כאן

צפו – מדריך מקוצר לגידול קנאביס בחוץ:
(במידה והסרטון לא עולה פשוט עשו “רענן” לדף)

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר