גיא לרר: “קנאביס – הנושא הכי חברתי שנגענו בו”

“זה צו השעה,” אומר העיתונאי גיא לרר וקובע כי רדיפת צרכני הקנאביס והפללתם היא אחד הנושאים החברתיים החשובים ביותר בישראל היום. “זה הנושא הכי חברתי שנגענו בו”.


.
גיא לרר, עיתונאי ותיק ומנחה התכנית ‘הצינור’, אימץ את האג’נדה למען אי הפללת צרכני הקנאביס ומוביל בימים אלו יחד עם הפרויקט החברתי שלו, ‘החזית‘ – המטפל בנושאים חברתיים שעל הפרק – את המאבק החברתי החשוב, תוך הצגת הנושא יום אחרי יום בתכניתו.

בנסיון להסביר כי מה שנתפס בעיני רבים כנושא זניח הוא למעשה אחד העוולות החברתיים הגדולים בישראל כיום, ואחרי שסטטוס קודם שפירסם זכה לפופולריות יוצאת דופן, טוען הבוקר (ו’) לרר כי מדובר בלא פחות מהנושא החברתי הכי חשוב שהוא וצוות התכנית טיפלו בו מאז נפתח הפרויקט.

“יש עלינו ביקורת,” הוא כותב, “‘עשיתם מחאות בנושאים חברתיים בעבר’ אומרים לי אנשים, ‘אבל הפעם נפלתם’. ‘כל האנרגיה כדי שלכמה סטלנים בתל אביב יהיה יותר כיף?’ אז לא, זאת לא מחאה של סטלנים, לא של אומנים תל אביבים, בוהמה או כל מיני מושגים כאלו שחשבתי שעברו מן העולם.”

“תרשמו,” הדגיש. “זה הנושא *הכי* חברתי שנגענו בו. זה לחולים, לפוסט טראומטיים, לנפגעות תקיפה מינית, לדואבים בלי סיבה.”

“בתל אביב לא עוצרים על ג׳וינט, בפריפריה כן,” המשיך. “אז זה גם בשביל יושבי הספסל בגבעת אולגה, שלושה צעירים משועממים יוצאי אתיופיה שפגישה עם שוטר משועמם אפילו יותר סידרה להם תיק פלילי וכניסה חלקה לדרך ללא מוצא. מי שלא רואה אותם – הוא המנותק.”

לרר גם פירסם לצד הדברים תמונה ובה חלק מתגובות התמיכה והסיפורים שהגיע אליו מאזרחים ישראליים שנאלצו להתמודד עם המשמעויות של מדיניות הפללת צרכני הקנאביס במדינה, וזכה לתגובות תמיכה רבות.

ההצטרפות של לרר וצוות תכניתו יחד עם פרויקט ‘החזית’ למען קידום הפעילות לאי-הפללה היא שינוי של ממש בסטטוס-קוו התקשורתי, שנהג עד היום לבחון את הנושא בעיניים מתנשאות מעט.

החלטה זו שלקח לרר הובילה ומובילה כעת גורמי תקשורת ודמויות מפתח בפוליטיקה הישראלית לנקוט עמדה ברורה בעד הפסקת מדיניות ההפללה ואף בעד קידום לגליזציה מלאה.

“זה צו השעה כי זה נושא חברתי חשוב שלא מטופל, מה שהופך אותו לאחד החשובים כרגע,” הוסיף.

יש עלינו ביקורת. עשיתם מחאות בנושאים חברתיים בעבר אומרים לי, לצערי, הרבה אנשים – אבל הפעם נפלתם. כל האנרגיה כדי שלכמה…

Geplaatst door Guy Lerer op Vrijdag 16 december 2016

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט