גולשים לשר ארדן: “הפסק לרדוף את צרכני הקנאביס”

מאות גולשים הציפו ביממה האחרונה את דף הפייסבוק של השר החדש לבטחון פנים גלעד ארדן – זאת בעקבות התנגדותו להקלה על צרכני הקנאביס והדברים שאמר כנגד מפכ”ל המשטרה שהביע תמיכה מסויימת בשינוי חוקי ההפללה.

נושא הקנאביס והפסקת הפללת צרכניו תופס כותרות בשבועות האחרונים כשאמש בפעם הראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2, נשאל שר בממשלה על עמדתו בנוגע לנושא רדיפת צרכני הקנאביס בישראל, זאת בעקבות דבריו של מפכ”ל המשטרה רנ”צ יוחנן דנינו שאמר כי יש לבחון מחדש את חוקי הקנאביס בישראל.

דנינו חזר על דברים שאמר כבר בשלוש הזדמנויות שונות בשבועיים האחרונים ובעקבותיהם ספג האשמות מצד הרשות למלחמה בסמים ומצד הפסיכיאטר אילן רבינוביץ’.

אמש ספג דנינו ביקורת נוספת, הפעם מהשר החדש לבטחון פנים בישראל – גלעד ארדן – האחראי בין השאר על המשטרה ועל הרשות למלחמה בסמים (צפו כאן).

ארדן, שהיה עד לפני מספר שנים יו”ר אגודת ‘אל-סם’ והדובר המוביל כנגד הפסקת ההפללה, ביטל את דבריו של המפכ”ל וקבע כי הוא חרג מסמכותו בכך שדיבר על הנושא. “לא מתפקידו לדבר על הקלה בחוקי הקנאביס,” אמר ארדן בשידור ועורר את זעמם של צרכני הקנאביס ותומכי הלגליזציה.

בעקבות דבריו של ארדן אמש, ולצד התבטאויות קודמות שלו על כך שקנאביס מוביל לכאורה לאלימות, תאונות דרכים והתאבדויות, פנו ביממה האחרונה מאות גולשים אל השר ארדן, דרך דף הפייסבוק שלו, והטיחו בו האשמות על אינטרסים זרים, חוסר שיקול דעת, והתנהלות פרימיטיבית.

“האם לא מתפקידו של העומד בראש המלחמה בפשע בישראל לתת את דעתו על מלחמה כושלת בקנאביס?” שאל אחד הגולשים. “איפה אתה רוצה למצוא את עצמך עומד כאשר יגיע היום והגלגל יתהפך, האם תנסה להיאבק בשינוי הבלתי נמנע ולהישאר מאחור, או שתאמץ אותו ותיזכר כאדם פרוגרסיבי שעזר להוביל אותנו קדימה,” תהה אחר. “אתה עושה מהלכים שיפגעו גם בעם, גם בך, גם במדינה ובמיוחד במפלגת הליכוד,” כתב גולש נוסף.

שי, צעיר מאילת, כתב לשר: “סיימתי בית ספר כמוך. שירתתי בצבא כמוך. אני עובד למחייתי קשה כמוך (-כך אני מקווה). ובסוף של יום קשה אתה שותה קפה ואולי סיגריה, ואני… אני עבריין. אני ומיליון אזרחים עבריינים, בהווה, בעבר, עורכי דין וגם חברי כנסת. עיתונאים ואנשי רוח, מוזיקאים, אמנים, צעירים וזקנים. כולנו עבריינים. ואתה זה שמתעקש לקרוא לנו עבריינים.”

דף הפייסבוק של ארדן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר