מגלגל...

גדי וילצ’רסקי נחשף לראשונה בתור עידן מור

למרות שהוא לא ממש הסתיר את זה עד היום, אמש חשף את עצמו לראשונה גדי וילצ’רסקי כדמות אותה מגלם הקומיקאי עידן מור. החשיפה מגיעה במקביל למופע אינטימי חדש בו הוא מספר איך זה לחיות בתוך שתי דמויות במקביל ומה הביא אותו לעשות זאת.

בשנת 2011 במסגרת המחאה החברתית הגדולה, פרצה לתודעה הציבורית בישראל דמות ססגונית, שהצליחה להטריל את כתבי החדשות ולהשתחל אל המהדורות המרכזיות.

כשפאה לראשו ומשקפיים אדומים לעיניו, בחר הקומיקאי הלא מוכר עד אז, עידן מור, בכינוי הכי מסובך שמצא עבור דמותו החדשה – גדי וילצ’רסקי.

מקור שם המשפחה המומצא וילצ’רסקי, הוא ב”כיסא גלגלים” (Wheelchair באנגלית, “ווילצ’ייר”), מאחר שבתחילה תיכנן עידן/גדי לגלם דמות שמבוססת על נכה צה”ל עם כיסא גלגלים.

בחלוף השנים הפך גדי למוביל מחאות חברתיות – בדגש על המאבק ללגליזציה של קנאביס – ונרתם יחד עם המגאפון המפורסם שלו לאינספור פעילויות למען הציבור.

ראייה לפופולריות העצומה לה הוא זוכה ניתנה השבוע ממש, כשלא ניתן למצוא כמעט שכבת בית ספר אחת שאין בה תלמיד שהתחפש לגדי.

גם זה בטח יעניין אותך

אמש בתכנית ‘הצנרת’ בערוץ 13, בכתבתו המעולה של אורי אבן, מסיר לראשונה גדי את התחפושת מול המצלמה וחושף את מי שהוא באמת.

“יום אחד אני מסתכל במראה וזה לא אני שם,” הוא מתאר בקטע מתוך המופע החדש. “אני יוצא לרחובות וזה לא אני, מכיר אנישם וזה לא אני, אנשים שמכירים אותי בתור עידן לא מזהים אותי – ואם זה לא אני אני יכול לעשות מה שאני רוצה, ואז קרה משהו מטורף – בחרתי להיות אני”.

“זו יציאה מארון הדמות,” הוא מתאר את ההחלטה. “אני שייך לקהילה של גברים שכלואים בגוף של גברים אחרים. כשגדי מגיע למועדון מכניסים אותו מיד. עידן לא תמיד נכנס. בכל יום משהו שקיבלת לפני שעתיים אתה לא מקבל אותו. זה שיעור בצניעות”.

“הסטנדאפיסט עידן מור היה יכול להופיע בבתי ספר, באירועי חברה, אבל מי ייקח את גדי – שמדבר על סמים וברית מילה?” הוא אומר.

המהפך של עידן מור לגדי וילצ’רסקי קרה תודות לחוויה פסיכדלית מאירה שהיו מעורבים בה כמובן גם חומרים אלו ואחרים. אט אט הפך התהליך לפיזי, כשבמופע החדש שלו הוא מציג לקהל איך הוא הופך מעידן לגדי בעזרת הפאה, הכובע, המשקפיים והבגדים הייחודיים.

בסוף הכתבה נראה קטע מרגש מהמופע בו מספר עידן על היום בו גילה שאמא שלו התאשפזה במוסד פסיכיאטרי. “הושפעתי ממנה מאוד והרבה פעמים אני מחקה התקפי מאניה של אמא שלי,” הוא מתאר. “זה נס בכלל שאני חי, אני בא מגיהנום. זה הכל לרפא את מה שהיה שם. ילד מצחיק שגדל בתוך תופת”.

“בדיעבד אני מבין שזה מה ששחרר אותי,” הוא מסכם. “כשאתה מגיע מהכי נמוך שיש – מה תעשו לי?”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר