בעקבות הפרסומים: תלונה הוגשה למח”ש נגד השוטר אלכסנדר שניידר

הפרסום אודות השוטר שהפך לאימת מטופלי הקנאביס הרפואי באשקלון עורר רעש והוביל את אחת הנפגעות להגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים. בימים אלה היא אוספת שמות של נפגעים נוספים בכוונה להגיש עוד תלונות. "זורמים אליי סיפורים מזוויעים," היא מספרת היום

לאחר הפרסומים במגזין קנאביס עוד ועוד עדויות זורמות למערכת מצד מטופלי קנאביס שמספרים על התעמרות, יחס מזלזל וחיפושים לא חוקיים לכאורה מצד השוטר מתחנת אשקלון, אלכסנדר שניידר. בימים האחרונים אף הוגשה תלונה למח”ש (המחלקה לחקירות שוטרים) נגד השוטר.

אבל לא רק הם, נראה ששניידר לקח על עצמו את התפקיד ברצינות יתרה ומחלק דוחות רבים גם לצרכנים ללא רישיון שנופלים בחכתו למרות שלטענתם לא היה חשד סביר אמיתי לכך כנדרש. לאחר הפרסומים במגזין ותגובות הגולשים לכתבות, נראה שמטופלים נוספים מתכננים להגיש נגדו תלונה במח”ש. 

אחת הנפגעות, ע’ בת ה-46, מטופלת קנאביס שקיבלה דו”ח בגובה אלף ש”ח על עישון בחוף הים לפני כשבועיים ושאת סיפורה חשפנו לראשונה במגזין, הגישה לפני יומיים את התלונה הראשונה למח”ש על שניידר מאחר שלדבריה מדובר בהתעמרות בחולים.

“מיד אחרי המקרה הגשתי תלונה לפניות הציבור של המשטרה וכתבתי גם ישירות למשטרת אשקלון,” היא מספרת. “למח”ש הגשתי תלונה לפני יומיים וגם הגשתי בקשה לביטול הדו”ח ובקשה להישפט. כתבו לי מהמשטרה שהם קיבלו את הבקשה אבל איימו עליי שאקח בחשבון שאם אעמוד לדין אני צפויה לשלם כפול שלוש. אין להם בושה”.  

“בימים האחרונים התחילו לזרום אליי סיפורים מזוויעים על דרכי הפעולה של השוטר שבהם מתגלה שבאופן שיטתי וסידרתי הוא משתמש בכוחניות ובשפה לא יפה וגם עובר על החוק,” טוענת ע’, שאוספת בינתיים עדויות נוספות. “יש קבוצה גדולה של אנשים שמתכננים להגיש נגדו תלונה במח”ש אחריי כי הוא הפך להיות אימת העיר. הוא עושה חיפושים בלי סיבה, ומעכב אנשים כל הלילה בתחנה בגלל ג’וינט. שמעתי סיפורי זוועות”. 

ע’, המתמודדת עם פוסט טראומה, סובלת לדבריה בעקבות המקרה עם שניידר מחרדות קשות ומספרת כי מצבה התדרדר. “כל כך נפגעתי מהסיפור הזה כי אני פוסט טראומטית. רק רציתי לבלות עם הילדים שלי בים והם היו צריכים לראות איך שוטר מאיים על אמא שלהם שהיא תיכנס לכלא. מאז המקרה אני חווה התקפי בכי בלתי נשלטים והייתי צריכה לקבל סיוע פסיכיאטרי. הילד שלי בחרדות קשות כי הוא שמע שיש לי סמים קשים ויקחו אותי לכלא”. 

“אני לא מבינה איך החוק תומך בטיפול בחולים המשתמשים בקנאביס, אם אסור לעשן מחוץ לבית,” הוסיפה. “אני מעשנת בערך כל שעה – שעה וחצי, כדי להתמודד עם הכאבים הקשים. זה אומר שאני לא יכולה לצאת עם הילדים שלי ליום בחוף הים ולהשתמש בתרופה שלי? האם עליי להיות כבולה לביתי בגלל שאני משתמשת בצמח הזה כתרופה?”

מטופל קנאביס נוסף בשם י’, שקיבל דו”ח בגובה אלף ש”ח לאחר שעישן בחוף הים קנאביס, טוען שהושפל קשות מול הנוכחים בים ושוקל גם כן להגיש תלונה במח”ש נגד שניידר. “אני שוקל בימים אלה הגשת תלונה במח”ש נגד השוטר. התחושה הייתה שהוא פועל ממניעים אישיים ותו לא וההתנהגות שלו הייתה בזיונית מול חולה שבסה”כ מבקש להרגיע את הכאבים שלו. הוא פשוט גרם לי נזק נפשי והשפיל אותי לעיניי כל. אני קצת חושש מהגשת התלונה כי השמועות אומרות שאחרי שמגישים תלונות למח”ש, השוטרים מתנכלים למגיש התלונה וזה מדאיג”. 

א’, צעיר שעבר תאונת עבודה לפני מספר חודשים ונמצא בהליך הוצאת רישיון קנאביס, מספר גם הוא כי השוטר אלכסנדר שניידר רשם לו דו”ח בגובה אלף ש”ח על עישון בחוף הים לפני כשלושה שבועות, חרף תחנוניו כי הוא נותר ללא עבודה וכל מה שביקש זה להרגיע את כאביו.

“ישבתי בחוף הים על הכיסא והשוטר קלט אותי עם הסיגריה, חתך אותי עם הרכב וחסם אותי כדי שלא אוכל לברוח לים.  הוא עשה לי חיפוש ורשם לי דו”ח של אלף ש”ח. הוא שאל אם יש לי רישיון, למרות שהבנתי שגם לכאלה עם רישיון הוא נתן דו”ח אז לא ברור למה המידע הזה בכלל הכרחי. הסברתי לו שאני בהליכים להוצאת רישיון קנאביס ושאין לי עבודה אבל זה לא עניין אותו. הרגשתי כאילו אני איזה עבריין. אני זוכר אותו היטב, ההתנהגות שלו הייתה לא נעימה בכלל וממש לא הופתעתי כשקראתי שהוא מתעמר במטופלי קנאביס”. 

ד’ ובן זוגה יצאו מחתונה שנערכה באשקלון בדרכם הביתה כשהשוטר שניידר חיכה להם מחוץ לאולם האירועים ועצר אותם לבדיקה למרות שלכאורה כלל לא הייתה עילה לכך. לאחר שמצא ברכבם כעשרה גרם קנאביס, הם קיבלו כל אחד מהם אלף שקל קנס. יצאנו מחתונה באשקלון, בן זוגי היה עם שמינית פייסל בפה כשהוא עם רכב מונע אבל הפייסל כבוי. מרחוק אין מצב שמנחשים שזה פייסל בכלל. עצרנו בחניה ליד כדי לסדר את הווייז לדרך ובאותה שניה עצרה לידינו ניידת. ברגע שבן זוגי קלט, הוא ירק את הפייסל ואז השוטר שניידר יצא מהניידת ואמר לו להרים את מה שהוא ירק שם כי אם לא, זה יהיה עילה לחיפוש ברכב. הוא הרים ונתן לו את זה והוא כמובן תייק את זה כראיה. הוא איים לא מעט שייקח אותנו לתחנה והשתמש בזה כדי שנשתף פעולה כי הוא ראה כמה זה מלחיץ אותי והוא בחר להמשיך ולאיים. הוא אמר משפטים כמו: ‘תגיד תודה שאני לא לוקח אותך לתחנה עכשיו לבדיקת שתן’. בסוף הוא שחרר אותנו כל אחד עם דו”ח קנאביס של 1000 ש”ח לכל אחד מאיתנו”. 

לטענת ד’, הסיבה לחיפוש שביצע שניידר ברכבם כנראה נובעת מהמראה של בן זוגה. “לבן זוגי יש שיער ארוך, קעקוע שרוול והרחבות (באוזן, מ”ק), זה הרגיש קצת כאילו מחפשים בכוח ובמקרה הוא נפל עלינו. כשהוא עצר לידנו זה הרגיש כאילו הוא יודע כבר מה הוא הולך לראות, ומה הולכת להיות הסיטואציה, הוא בא מאוד מוכן. אני באמת לא יודעת מה גרם לו להיתפס עלינו, אולי זה פשוט מתוך העובדה הפשוטה שהיינו זוג צעיר שיוצא מאירוע בחמישי ב-1 בלילה”. יש לציין שמראה חיצוני של אדם אינו יכול להיחשב כחשד סביר לחיפוש.

כזכור, בפרסום האחרון מתחילת השבוע נראה השוטר שניידר בסרטון שצילם המטופל כשהוא מחזיק את קופסת הקנאביס הרפואי ובה פרח קטן של קנאביס, ומודה בקולו שהוא לא ראה את המטופל צורך את הקנאביס הרפואי בשטח ציבורי אלא רק מחזיק בו. כלומר, למעשה, הוא הודה לכאורה שלא בוצעה עבירה שכן למטופלים מותר להחזיק כמות של עד כשישית מהכמות החודשית גם אם אסור להם לעשן מחוץ לבית.

ממח”ש נמסר: “התלונה הועברה לבחינה על ידי צוות דרום במחלקה לחקירות שוטרים”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר