“פלאנטיס”: יעקב שחר בעלי מכבי חיפה הקים חברת קנאביס חדשה

בעלי קבוצת הכדורגל מכבי חיפה והיבואן של רכבי וולוו והונדה לארץ, נכנס לאחרונה לפעילות בתחום הקנאביס. הוא הקים את חברת "פלאנטיס" (Plantis) עם שותפיו הותיקים ואליהם הצטרפו כמה מטופלי קנאביס רפואי מוכרים

פרסום ראשון: יעקב שחר, הבעלים של קבוצת הכדורגל מכבי חיפה, נכנס לפעילות בתחום הקנאביס עם חברה חדשה – פלאנטיס בע”מ. למגזין קנאביס נודע כי פלאנטיס פועלת בימים אלה לקראת תחילת פעילות מסחרית בחוות גידול קנאביס בישראל.

פלאנטיס נמצאת למעשה בבעלות משותפת של “קבוצת מאיר” – יבואנית רכבי וולוו והונדה לארץ השייכת למשפחת שחר (יעקב ואשתו נילי) ובני משפחת קז (בניו של ישראל קז ז”ל שהיה נשוי לאחותו של יעקב והיה שותפו לאורך השנים), המחזיקים יחד כ-40% ממניות פלאנטיס, יחד עם מושב קשת שברמת הגולן (עם כ-26%).

בעלי מניות מעניינים נוספים, אם כי קטנים יותר ולא בעלי השפעה מבחינת שליטה בחברה, הם מטופלי קנאביס רפואי המוכרים בקהילת המטופלים, בהם ניר יופטרו (המוכר כמי שסייע לחולים לייצר שמן קנאביס ונעצר באשמת גידול והפקה ללא רישיון) עם 0.25%, תום וגנר (המוכר כמי שעוסק במכירה של ספר שכתב) עם 0.5%, אלעד מזון עם 0.25% ואהוד ישראלי (0.25%).

יעקב שחר הקים חברת פלאנטיס
יעקב שחר: בעלי חברת הקנאביס פלאנטיס

בנוסף שותפה בפלאנטיס גם חברת בליקון בע”מ שבבעלות בני משפחת קונפידן (סמי, יוסף ואלברט), עם כ-15% מחברת הקנאביס החדשה. הקונפידנים הם גם השותפים של יעקב שחר בחברת קו-גול, היבואנית של צמיגי מישלין לארץ. בנוסף מחזיקים במניות פלאנטיס אזרח ישראלי בשם תומר ספנוב (עם 7.5% מהמניות) ואזרח גרמני בשם גל-דוד זנטנר (4.6%).

הדירקטורים בחברה הם יוסף קונפידן (מבעלי בליקון וקו-גול אשר היה חשוד בעבר בהעלמת מס במסגרת פעילותו בחברת קוגול), אבנר קז (בנו של ישראל קז ז”ל, שהיה כאמור בעלים משותף במכבי חיפה), אור שחר (בנו של יעקב שחר בעלי מכבי חיפה), אליהו זיו וארז מלצר.

כאמור, בשלב זה פלאנטיס (שנקראה בתחילת הדרך נטורה) עדיין לא החלה בגידול מסחרי של קנאביס בישראל ומקווה לקבל רישיון מסחרי בקרוב. החברה נמצאת בשלב הולידציה האחרון וצפויה להתחיל בפעילות מסחרית תוך חודשים בודדים.

יעקב שחר, המצטרף לרשימה ארוכה של 45 מפורסמים ובכירים שהצטרפו לפעילות בענף, סירב להתייחס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר