בכירי ישראל במכתב רשמי לארדן: “אי הפללה עכשיו!”

אביב גפן, חנוך דאום, אבי קושניר, מרגלית צנעני, גל פרידמן, מנכ”ל משרד הבריאות לשעבר פרופ’ רוני גמזו, מפכ”ל המשטרה הקודם יוחנן דנינו ועוד – יוצאים הבוקר (ה’) בקריאה לשר ארדן לאשר את אי הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

צעד נוסף במאבק לאי הפללת צרכני הקנאביס: ‘ידיעות אחרונות’ מפרסם הבוקר (ה’) לראשונה את הקמפיין של ‘הצינור’ החושף את שמותיהם של בכירים ומפורסמים בישראל הדורשים במכתב רשמי מהשר גלעד ארדן לאשר הקלה בחוקי הקנאביס.

ברשימת התומכים החדשה מופיעים שמות מפתיעים למדי בראשם פרופ’ רוני גמזו מנכ”ל משרד הבריאות לשעבר ומנכ”ל בי”ח איכילוב היום, רנ”צ בדימוס יוחנן דנינו מפכ”ל המשטרה הקודם, לצד פרופ’ אסא כשר מחבר הקוד האתי של צה”ל, הניצבים לשעבר במשטרה אליק רון ומשה מזרחי ועוד.

בנוסף ברשימה המפתיעה גם מפורסמים כמו אביב גפן, אבי קושניר, מרגלית צנעני, רונה רמון, מדליסט הזהב גל פרידמן, חנוך דאום ועוד.

“אלכוהול זה סם, סוכר זה סם, קפה זה סם,” אמרה צנעני אמש (ד’) בתכנית הרדיו שלה. “קנאביס זה לא סם. הגיע הזמן לגלות את האמת, חברות התרופות שדוחפות לנו תרופות מסוכנות עם תופעות לוואי נוראיות הן אחראיות למניעה של התרופה החשובה הזו מאיתנו.”

“בנוסח המלא של המכתב שנשלח לשר ארדן נכתב: “אנחנו, אזרחים ישראלים שומרי חוק, מצרפים את שמנו לקריאה הזו – כי הגיע הזמן. הגיע הזמן להסדיר את החוק כך שמשתמשי קנאביס רפואי, נפגעי פוסט טראומה ונזקקים אחרים לא ייחשבו עבריינים. הגיע הזמן להפסיק את שיטור היתר שמביא לאלפי תיקים פליליים שנפתחים בכל שנה בגין שימוש עצמי.”

“זוהי לא קריאה ללגליזציה מלאה,” הם מבהירים, “אלא לאי הפללה שבכל מקרה לא תחול על קטינים. קראנו שורה של מחקרים שבוצעו על ידי ארגון הבריאות העולמי, האו”ם וכנסת ישראל, הובאו בפנינו עמדותיהם של מומחים בשירות החוק וכן מארגונים למלחמה בסמים, ומתוכם עולה תמונה ברורה: אי הפללה לא עתידה להעלות את שיעורי המשתמשים או את שיעורי הפשיעה. לעומת זאת היא צפויה לצמצם באופן משמעותי את הוצאות המדינה על שיטור יתר”.

“קשה לנו למצוא נימוקים לא לעשות את הדבר הנכון עכשיו,” הוסיפו, “ולפיכך אנחנו פונים לשר לביטחון פנים וקוראים לו לאמץ את מסקנות הועדה שהוא עצמו הקים ולהכריז: אי הפללה עכשיו”.

בשבוע הבא תתכנס הועדה בפעם האחרונה, בסיומה יוגשו המסקנות לשר ארדן, שבתורו עתיד להחליט האם לאשר או לסרב לקריאה לאי הפללת צרכני הקנאביס.

הכתבה המלאה בידיעות אחרונות
הכתבה המלאה ב’ידיעות אחרונות’

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר