חברת IMC קנתה את השליטה בבית מרקחת אורנים פארם

חברת הקנאביס הותיקה IMC הודיעה על רכישת 51% מבית המרקחת אורנים פארם בירושלים, מהגדולים והחזקים בתחום הקנאביס הרפואי בארץ, בעבור כ-12 מיליון ש"ח. קנייה זו מצטרפת לרכישת פעילות המכירות "פנאקסיה עד הבית", ורונה פארם ופארם ירוק

בית מרקחת אורנים פארם בירושלים, אחד מבתי המרקחת הגדולים והמצליחים בתחום הקנאביס בישראל והגדול מביניהם בתחום הקנאביס בירושלים, נמכר לחברת הקנאביס איי.אמ.סי (IMC) לפי שווי של 24 מיליון ש”ח, אחד השוויים הגבוהים ביותר לבתי מרקחת בענף הקנאביס עד כה.

IMC רכשה למעשה את השליטה בבית המרקחת על ידי רכישת 51.3% מחברת אורנים פלוס בעבור כ-11.94 מיליון שקל שישולמו במזומן (10.4 מיליון שקל) בשני תשלומים בחתימה ובאישור הסופי של היק”ר, ובמניות (1.54 מיליון שקל) שיימסרו בסגירת העסקה. אורנים פלוס מחזיקה ב-99.5% בבית המרקחת ולפיכך IMC תחזיק 51% מבית המרקחת אורנים פארם.

במהלך 12 החודשים עד 31 באוקטובר 2021 אורנים פארם הניבה הכנסות של כ-40 מיליון שקל, עם רווח גולמי מפעילות קנאביס של כ-25% ו-EBITDA חיובי, כך בדיווח שמסרה החברה לפני שעה קלה לבורסה.

יש לציין שהשווי לפיו קנתה IMC את בית המרקחת משקף לו מכפיל מכירות של כ-0.6 בלבד על המכירות ב-12 החודשים האחרונים. המכפיל הוא מהרמה היותר נמוכה, שזה דבר חיובי (דוגמה למכפילים ניתן לראות בכתבה כאן על מחירי בתי המרקחת שהאמירו).

אורנים פארם
בית מרקחת אורנים פארם בירושלים – נמכר ל-IMC

רכישת אורנים פארם מצטרפת לשלוש רכישות גדולות נוספות של פעילות קמעונאית ובתי מרקחת לקנאביס שביצעה IMC בישראל: רכישת 100% פעילות “פנאקסיה עד הבית” באפריל בעבור 18.7 מיליון ש”ח, רכישת 100% מבית מרקחת פארם ירוק בנתניה ביולי בעבור 12 מיליון ש”ח ורכישת 51% מבית מרקחת ורונה פארם בטירה באוגוסט בעבור 8.5 מיליון ש”ח.

IMC מעריכה בדיווח שלה לבורסה כי קצב ההכנסות השנתי של 4 פעילויות בתי המרקחת שקנתה מתכנסים לכדי 138 מיליון שקל ובכך היא מאמינה שהיא מציבה עצמה כאחת הקמעונאיות הגדולות ביותר בישראל ואכן, נראה כי מתפתחת “מלחמה” מול חברת אינטרקיור עם רשת בתי המרקחת גבעול המחזיקה כבר בקרוב ל-20 בתי מרקחת, רובם כבר פעילים בתחום.

עוד נתון מעניין הוא שהחברות אינטרקיור ו-IMC כבר מתחילות להתקרב להיקפים – הן במספרי הסניפים והן בהיקף המכירות – של השחקניות המרכזיות בענף בתי המרקחת “הרגילים”, והן מתקרבות ללא פחות מהמקום השלישי מבין כל החברות שפעילות בשוק בתי המרקחת. במקום השלישי נמצאת כיום רשת בתי המרקחת גוד פארם (עמה חתומה חברת טוגדר על הסכם שיתוף פעולה לפתיחת בתי מרקחת בתחילת שנת 2022) עם כ-36 סניפים, במקום השני Be של שופרסל ובמקום הראשון סופר פארם שבשליטת לאון קופלר שהוא גם בעל מניות מהותי בחברת הקנאביס בול פארמה.

בהתייחסו לעסקה מסר אורן שוסטר, מנכ”ל IMC, כי “כאחד מבתי המרקחת לקנאביס רפואי הגדולים בישראל, רכישת אורנים ממצבת את IMC כאחת מהמפיצות הגדולות של קנאביס רפואי בארץ ומספקת ל-IMC נקודת כניסה אסטרטגית אל העיר הגדולה ביותר והאזור המאוכלס ביותר שלו.”

עדכון: ב-15 באפריל 2024, לאחר חברת IMC לא שילמה את התשלום השישי והאחרון בעסקה, בוטלה העסקה רטרואקטיבית והבעלות חזרה לבעלי החברה המקורי, איתן חברוני.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר