מגלגל...

סוף לסכסוך בעלה ירוק: חץ-דוד עוזר יוביל את המפלגה בבחירות

עלה ירוק תרוץ ככל הנראה בבחירות 2022 בהובלת חץ-דוד עוזר, שישמש כיו"ר, אך המפלגה תחזור לידי בועז וכטל בתום הבחירות אם המפלגה לא תעבור את אחוז החסימה - כך נקבע בתום דיון שנערך הבוקר בבית המשפט

בתום דיון שנערך הבוקר (ג’) בבית המשפט המחוזי מרכז (לוד) קבע השופט יעקב שפסר כי מפלגת עלה ירוק תיוותר באופן עקרוני בידי בועז וכטל, מייסד המפלגה ומנהלה מאז 1999, אך הקמפיין הנוכחי בבחירות 2022 ינוהל בהובלת עו”ד חץ-דוד עוזר שיהיה יו”ר. כמו כן, עוזר התנצל בפני וכטל על טענות שהטיח בו לגבי אי-סדרים, גניבה וכו’.

על פי הסיכום אליו הגיעו וכטל ועוזר יחד עם השופט שפסר, הוחלט בין היתר שבקמפיין 2022 המפלגה לא תהיה מחוייבת להצטרף רק לגוש השמאל כפי שדרש וכטל בתחילה, אך אם היא לא תיכנס לכנסת היא תשוב לידיו של וכטל. כמו כן, מי שהוצגה על ידי עוזר כמועמדת המפלגה תחת הדגל של התנגדות לחיסונים, לא תהיה במפלגה. לטענת וכטל הדבר נקבע לדרישתו. לטענת עוזר זה נעשה ללא קשר לסכסוך.

על מנת לאשר סופית את ההסכמות בין הצדדים קבע השופט שפסר כי יש לקבל את אישור חברי “ההנהלה הזמנית” של עלה ירוק, בהם פעילי הלגליזציה וחברי המפלגה לשעבר שלומי סנדק, אוהד שם-טוב וזוהיר טהה. אם אלה לא יגישו את התנגדותם, יינתן תוקף של פסק דין להסכמות הנ”ל בין וכטל לעוזר.

בועז וכטל, חץ-דוד עוזר
בועז וכטל וחץ-דוד עוזר בתום הדיון בבית המשפט

כזכור, כבר לפני כחודשיים החל הסכסוך כאשר עוזר, שטען שהוא היו”ר הזמני היוצא של המפלגה, הודיע לוכטל כי הוא מדיח אותו מתפקידו כחבר הנהלה ואף האשים אותו באי-סדרים. בין היתר טען עוזר כי וכטל הפר את תקנון המפלגה בכך שהשתתף לפני כשלוש שנים בקמפיין של מפלגה אחרת (מרצ) בעת שעלה ירוק לא התמודדה בבחירות, ולכן ישנה לכאורה עילה להדחתו.

בתגובה השיב וכטל לעוזר כי דווקא הוא, וכטל, הוא זה שרשום ברשם המפלגות כבא-כח המפלגה, וכי עוזר הוא זה שמודח מהמפלגה. לדברי וכטל בפנייתו, ההסכם שנחתם למינויו של עוזר כיו”ר בשנה שעברה לא נחתם ובכל מקרה פקע ברגע שהוכרז על הליכה לבחירות, כפי שנקבע בסעיף בהסכם לפיו “ככל שיוכרז על בחירות חדשות, המינוי (של עוזר כיו”ר) ייפסק”.

במהלך החודש שחלף מאז, ניסו הצדדים להגיע להבנות ביניהם, ללא הצלחה. וכטל הודיע כי הוא מוכן לאפשר לעו”ד עוזר להוביל את המפלגה בבחירות הקרובות לכנסת ה-25, רק בתנאי שעו”ד עוזר ימסור לו התחייבות חתומה שלא יצטרף בשום אופן לממשלה ברשות בנימין נתניהו, ושיהיה מחוייב לגוש השמאל.

לאחר שעו”ד עוזר סירב לדרישה, והבין לדבריו שאין סיכוי לפשרה בעניין זה, הוא החל לקיים הליכים רשמיים כביכול מטעם המפלגה, הכריז על הקמת טריבונל משפטי למפלגה ומינה אליו אנשים, הודיע על קיום בחירות שנערכו בחצר ביתו בסופן הוא נבחר כיו”ר, והחל בחתימה על הסכמי שיתוף פעולה עם קבוצות איסלאמיות ומתנגדי חיסונים.

אתמול (ב’) פורסם כי לראשונה תתמודד מול עלה ירוק “מפלגת לגליזציה” נוספת בשם “יש כיוון”. מפלגה זו היא למעשה התארגנות של יוצאי ארגון טלגראס ומטרתה בין היתר להביא לידיעת הציבור את סיפורו של מנהל טלגראס העצור מזה כ-3 שנים, עמוס סילבר. קמפיין “יש כיוון” מנוהל על ידי אשתו של סילבר, גלי, יחד עם המתכנת של טלגראס שמעון תוהמי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר