ביזיון: מועמדי ופעילי מפלגת “זהות” פוצצו באלימות את כנס הלגליזציה ההיסטורי

על פי מודל הלגליזציה של מפלגת 'זהות' קנאביס יימכר רק בבתי מרקחת, והמפלגה לא תשב בממשלה שתקדם את תכנית טראמפ לשלום - אלו שתי התשובות היחידות שהצליחו אלפי צופים בכנס הלגליזציה ההיסטורי לשמוע, רגע לפני שמועמדים ופעילי מפלגת 'זהות' פוצצו בבריונות את האירוע.

מאיר קדוש המועמד ברשימת מפלגת “זהות” לכנסת וחברי ומצביעי מפלגה נוספים פוצצו בבריונות ואלימות את כנס הלגליזציה ההיסטורי שנערך אמש בבית ציוני אמריקה בת”א.

מועמד המפלגה עלה בתחילה על הבמה בזמן הראיון עם יו”ר “זהות” משה פייגלין והחל ללעוס מול הקהל צמח קנאביס שהביא עמו. לאחר מכן נטל את המיקרופון והחל לצעוק, לשרוק ולאיים באלימות על מנחה האירוע.

אליו הצטרפו אוהדי מפלגה אחרים שקראו קריאות גנאי מהקהל לאורך כל הערב, עד שלבסוף לא ניתן היה להשלים את הפאנל אליו הגיעו מועמדי המפלגות, והקהל נאלץ להתפזר.

תלונה למשטרה תוגש ככל הנראה נגד קדוש ושאר בוחרי “זהות” אשר גרמו לכך שהאירוע ההיסטורי בוטל כך סתם וקהל גדול שבא ביום חורף גשום עד ת”א נאלץ לצאת מאוכזב מבלי ששמע את המועמדים.

מועמד מפלגת "זהות", מאיר קדוש, מפוצץ את כנס הלגליזציה (צילום: מור ברנשטיין)
מועמד מפלגת “זהות”, מאיר קדוש, מפוצץ את כנס הלגליזציה (צילום: מור ברנשטיין)

בתחילת האירוע עוד הספיק פייגלין עצמו – ראש המפלגה שרבים צופים שאולי תהיה הפתעת הבחירות – להשתתף בראיון אישי על הבמה, אך משנסתיים הראיון עמו החלו אוהדי המפלגה להשתולל.

גם זה בטח יעניין אותך

בראיון עצמו פייגלין לא השיב בפירוט לשאלות שהוצגו בפניו. כשנשאל האם כמי שחירות בראש מעייניו הוא יסכים גם לאי הפללה או לגליזציה של חומרים אחרים מלבד קנאביס לפי אותו עקרון החירות, אמר רק כי לא צריך להרוס את הסיכוי ללגליזציה של קנאביס עם דיבורים על פטריות.

בוחרי מפלגת "זהות" פוצצו את כנס הלגליזציה
אחד מפעילי מפלגת “זהות” שפוצצו את כנס הלגליזציה

לאחר מכן הוא נשאל האם יהיה מוכן להצטרף לממשלה שעל שולחנה תונח תכנית טראמפ לשלום במזרח התיכון והאם יוותר על לגליזציה של קנאביס רק כדי למנוע תכנית שכזו. “אני איש ארץ ישראל השלמה,” אמר.

לבסוף הוא נשאל על סעיף במצע הלגליזציה של מפלגת “זהות” הקובע כי תיאסר פתיחת חנויות קנאביס חוקיות. לדבריו על פי תכניתו תאושר מכירת קנאביס בבתי מרקחת בלבד, ורק אם המודל יעבוד יהיה אפשר להמשיך הלאה.

אך החלק הגרוע ביותר הגיע כאמור לאחר הראיון עם פייגלין. נציגי המפלגות שהוזמנו לאירוע עלו על הבמה אך לא הספיקו להגיד אפילו מילה בטרם מצביעי מפלגת “זהות” פוצצו את האירוע ברעש ואלימות.

להפתעת מארגני האירוע והקהל במקום אל הפאנל לא הופיע מועמד מס’ 3 ברשימת “זהות” גלעד אלפר, המעוניין להיות שר אוצר, על אף שהבטיח שיהיה נוכח ומבלי להודיע על היעדרו.

את מקומו תפס בכח מועמד המפלגה מאיר קדוש, שהחל להשתולל וסירב לפנות את הבמה. אליו הצטרף גם אוהד ארגון ‘טלגראס’ שהטריד את נציגי המפלגות על הבמה יחד עם קריאות מהקהל.

למעשה הערב המיוחד הופסק עוד בטרם החלו עיקרי הדברים, כך שגם לא צלחה התכנית להחתים את מועמדי המפלגות על התחייבות לתמיכה והקמת שדולה להסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה) עד שנת 2020.

האירוע נערך בחסות החברות ‘הידרוגארדן’ ו’טבק עבודי’ ובעזרת פעילי הקנאביס חגית יגודה ודקל עוזר. הנחו את הערב אורן ליבוביץ וגיא לרר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר