בחירות בעבודה: האם תומכי הלגליזציה יקבעו את המנצח/ת?

בשנים האחרונות התפקדו קרוב ל-1,000 תומכי לגליזציה למפלגת העבודה – היום הם יצביעו בבחירות לראשות המפלגה ויבחרו מי יעמוד בראשה – בוז’י הרצוג או שלי יחימוביץ’.

במהלך השנתיים האחרונות התפקדו כ-1,000 ישראלים תומכי לגליזציה למפלגת העבודה, כחלק מפעילות תנועת “דור האמת” ששמה לה למטרה לקדם את הלגליזציה דרך הפוליטיקה המפלגתית. היום ייתכן ולמאות המצביעים תומכי הלגליזציה תהיה האפשרות לקבוע מי יהיה יו”ר המפלגה.

שלי יחימוביץ'
ח”כ שלי יחימוביץ’

על אף שהערכות מדברות על יתרון מסויים לשלי יחימוביץ’, ייתכן והפער הוא כה קטן, שדווקא תומכי הלגליזציה יהיו אלו שישפיעו על התוצאה הסופית.

למי שאינו מעורה בפרטים נזכיר כי שלי יחימוביץ’, על אף הזגוזוג הקל, הודתה כי צרכה מריחואנה ואף הביעה עמדתה בעד הפסקת רדיפת והפללת הצרכנים.

בוז’י הרצוג מנגד, ידוע כאחד המתנגדים החריפים ביותר להפסקת הפללה ו/או לגליזציה של הקנאביס ואף נכנס ל”רשימה השחורה” שפורסמה בסוף השנה שעברה.

בוז'י הרצוג
בוז’י הרצוג

“נו באמת,” ענה אז הרצוג לשאלת כתב המגזין. “זה הדבר היחיד שאתם חושבים שמתעסקים בו? אני בעד קנאביס רפואי באחריות ובמינון לפי החוק. אני נגד כל סוג של הקלות בשימוש בסמים בכל צורה שהיא.”

גם זה בטח יעניין אותך

כשנשאל האם לדעתו יש גם להוציא את הטבק והאלכוהול מהחוק ענה ח”כ בוז’י הרצוג: “עם כל הכבוד, מה זה טבק ואלכוהול? יש הבדל עצום בין קנאביס שמשפיע פעולה מוחית על האדם באומדן מרחק וטווח ופעולות מוטוריות ובין טבק.”

“לתומכי הלגליזציה במפלגת העבודה אין כלל התלבטות בהצבעה ואני סמוך ובטוח שכולם יצביעו בעד שלי יחימוביץ’,” אמר הבוקר עו”ד דקל עוזר, מייסד תנועת ‘דור האמת’. “אף אחד לא יצביע למועמד שרוצה אותו בכלא…”

עוזר אף הדגיש את חשיבות ההצבעה היום וקרא לאלו שהתפקדו דרך התנועה לקום ולנצל את זכות ההשפעה שבידם: “השינוי יבוא רק מתוך המפלגות החזקות,” אמר. “הפעם יכולים תומכי הלגליזציה להוות את כף המאזניים שתקבע את עמדתה של מפלגת העבודה כולה במאבק למען הפסקת הפללת הצרכנים. שלי יחימוביץ’ תומכת החוק הפסקת ההפללה החדש של ח”כ תמר זנדברג ועל כן ראוי לחזק אותה.”

לבדיקת הקלפי הקרובה למקום מגוריכם לחצו כאן.

ראו גם: צעירי מפלגת העבודה: “בעד לגליזציה של מריחואנה”
ראו גם: פריימריז בעבודה 2012: מדריך הצבעה לתומכי לגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר