בול פארמה סוגרת את חוות הגידול ברבדים, מפטרת עשרות עובדים

עשרות עובדי חברת בול פארמה יפוטרו בימים הקרובים לאחר שהחברה החליטה לסגור את פעילות הגידול בחווה שלה ברבדים. בנוסף ייעצרו פרוייקטים של בול בתחום הפארמה, כל זאת על מנת לצמצם בהוצאות שהניבו ברבעון האחרון הפסד של כ-8 מיליון שקלים

אחרי גל הפיטורים המשמעותי בחברת יוניבו המתפרקת, מגיע תורם של עובדי חברת בול פארמה (BOL Pharma), שעשרות מהם קיבלו השבוע מכתבי זימון לשימוע לפני פיטורים, כך נודע למגזין קנאביס. 

עיקר העובדים שיפוטרו בימים הקרובים הם ממחלקת הגידול בחווה של החברה באזה”ת רבדים, בהם עובדים כלליים בחווה, עובדי טרימינג, וכן אגרונומים ומנהלים בחווה. בנוסף יפוטרו עובדים ממחלקת הפארמה, בהם כאלה שעסקו בפרויקט לפיתוח משאף קנאביס וכיוצ”ב. 

עובד בחוות בול פארמה שהעדיף לא להזדהות אמר למגזין קנאביס: “הופתענו מאוד מההודעה. היא באה למרות שבתקופה האחרונה הושקה סדרת ‘סנסיישנס‘ שגדלה בחווה וסימנה שיפור משמעותי באיכות הגידול שלנו. נראה שבהנהלה מעדיפים להתמקד בייבוא וברכישת קנאביס מחוות לוויין אחרות של צדדי ג’.” 

חוות גידול קנאביס BOL
חוות הקנאביס של BOL

ואכן, בשנה האחרונה הגבירה בול פארמה את השיווק של זנים מתוצרת חוות לוויין ישראליות, כדוגמת המותג ‘אדם וחוה‘ שכולל זנים מחוות צד ג’, וכן בייבוא מחו”ל, כולל זנים חדשים שהגיעו לראשונה לארץ בשבועות האחרונים מחברה קנדית שעד כה טרם שיווקה תוצרת בישראל – דציבל (Decibel), שתשווק את הזנים שלה מהמותג קווסט (Qwest) החל מהשבוע הבא. החברה ספגה ביקורת כשהתברר שהזנים ישווקו במחיר הגבוה ביותר אי פעם בישראל, 399 ש”ח ל10 גרם, כלומר כ-40 ש”ח לגרם – מחירים שמתקרבים לאלה של השוק השחור. 

מצד שני, יש לציין שחוות הקנאביס של בול פארמה ברבדים היא לא מן המשוכללות ביותר בארץ וכזאת שתלויה מאוד בשמש, כך שאולי מדובר בהחלטה הגיונית לאור העובדה ששנים האחרונות החברה לא גידלה בחווה הזו במהלך החורף זני THC – המבוקשים יותר – אלא רק זני CBD. כעת כנראה הבינו בחברה שאין טעם להחזיק בעשרות עובדים בתקופה הקרובה ועדיף לחסוך את העלויות כך שהחווה תעצור פעילות לחצי שנה לכל הפחות, או עד בכלל. בזמן הזה מקווים בחברה להמשיך לתחזק את השמירה על הגנטיקה ולהפעיל את מחלקת “האמהות” בלבד.

חברת BOL הפכה לרווחית בישראל
מתקן חברת BOL באזה”ת רבדים – המפעל והמשרדים בחזית והחממות מאחורה בצד ימין של התמוונה

המהלך הזה של בול פארמה מגיע על רקע נתונים שליליים בדוחות רבעון 3 שפורסמו בשבוע שעבר וכללו שורה תחתונה של הכנסות של כ-5.2 מיליון דולר (17.6 מיליון שקלים) – נתון שמסמל קיטון של כ-69.6% אל מול הכנסות של כ-17.1 מיליון דולר (58 מיליון שקלים) ברבעון המקביל אשתקד, והפסד מייצג של כ-2.3 מיליון דולר (7.8 מיליון שקלים).

גורם בכיר בענף מחברה אחרת, שאינו שייך לחברת בול פארמה, אמר למגזין קנאביס הבוקר כי הוא מצטער לשמוע על החדשות הללו וכואב לו על התעשייה המקומית שעוברת מגידול ישראלי לייבוא מחו”ל. לדבריו, התקווה שנותרה להם היא שהממשלה החדשה תאשר מעבר ממדיניות של רישיונות למדיניות של מרשמים, שתגדיל את מספר המטופלים כך שהביקוש יתרחב משמעותית. 

מה שבוודאי לא יעזור לצמיחה במספר המטופלים הוא הדיווח הבוקר על מעצרם של רופאים, בהם רופאים בכירים ומעורבים נוספים, שחשודים בניהול רשת לניפוק רישיונות קנאביס רפואי ללא הצדקה רפואית בתוך 24 שעות ובעבור אלפי שקלים, בסכומים שהצטברו לכדי כ-20 מיליון ש”ח. צמצום מספר הרופאים המנפקים, לאחר שכבר הופסקה פעילותם של רופאים קודמים במהלך השנה האחרונה, כבר הוביל לירידה בקצב הצמיחה החודשי במספר המטופלים שעמד על כ-3,000 בחודש ב-2021 לכ-1,000 בחודש בלבד ב-2022. כעת סביר שהקצב יפחת עוד יותר. 

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר