טוען...

בדיקות מעבדה מצאו: קנאביס רפואי הכיל 45% פחות THC מהמוצהר

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה השבוע נגד חברות קנאביס רפואי בגין פערים של עשרות אחוזים בין אחוזי ה-THC המוצגים על גבי אריזות הקנאביס לבין הנתונים שעלו בבדיקות מעבדה עצמאיות

בדיקות מעבדה שנערכו על ידי מעבדות סביון דיאגנוסטיקה וקנאסול חושפות פערים משמעותיים בין אחוז ה-THC המוצג על גבי אריזות מוצרי קנאביס רפואי, לבין הכמות שנמצאה בפועל בבדיקה. ברוב המקרים הפערים נעו בין 10% ל-30% אך בחלק מהמוצרים הם הגיעו אף עד יותר מ-45%.

ממצאים אלו נבדקו לבקשתו של חולה סרטן ריאות בן 57 המטופל בקנאביס רפואי מאז שנת 2010, והובילו השבוע להגשת בקשה לבית המשפט לאישור תביעה ייצוגית על סך 2.5 מיליון ש”ח נגד כמה מהחברות, זאת בהמשך לתביעות דומות שכבר הוגשו בעבר ועדיין מתבררות בבית המשפט.

בין היתר, הפערים הגדולים ביותר שנמצאו בבדיקות המעבדה, היו בזן קאלו קווין שהכיל על פי בדיקת המעבדה 11.19% THC לעומת נתון של 23.6% THC שהוצג על האריזה. הזן ווייטווקר אוג’י הכיל 12.84% לעומת 23.0% על האריזה. הזן הנץ החמה הכיל על פי הבדיקה 17.47% THC לעומת 23.7% על האריזה.

בדיקות מעבדה: פערים באחוזי THC
פערים של עד יותר מ-45% בין אחוז ה-THC המוצהר על גבי אריזות קנאביס רפואי לבין זה שנמצא בבדיקות מעבדה (מקור: מסמכי התביעה)

לאחר ניתוח תוצאות המעבדה, קבע המומחה שנשכר לתיק, ד”ר אליעד סילקוף, כי “כל התוצאות יצאו נמוכות מהכמות המוצהרת” וכי “במדגם תקין יש צורך שהתוצאות יהיו בתחום סטיית התקן המוצהרת ולפיכך ניתן להסיק כי קיים פער ממשי בין הצהרות החברות לבין תכולת הקנאביס בפועל במוצריהן”.

בכתב התביעה כותב עו”ד דוד שוורצבאום, המייצג את המטופל, כי “המשיבות (חברות הקנאביס, מ.ק) התעשרו כאשר מכרו מוצרי קנאביס בריכוז נמוך משמעותית של חומרים פעילים, כאשר ידעו שיש סיכוי גבוה שחברי הקבוצה לא היו רוכשים את המוצרים לו היו יודעים שריכוז החומרים אינו כפי המוצהר”.

כתבי הגנה טרם הוגשו.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר