ארץ נהדרת עברו בטעות על החוק: הציגו באנג באולפן

האם משטרת ישראל תעצור את עורך ומפיקי התכנית “ארץ נהדרת”? הערב במהלך התכנית שודר מערכון בו הוצג באנג, מקטרת המים הבלתי חוקית בישראל. נראה שבמערכת התכנית שכחו שעל פי החוק החזקת באנג היא עבירה שדינה עד 3 שנות מאסר.

תכנית הסאטירה “ארץ נהדרת” הציגה במהלך התכנית ששודרה הערב (ה’) מערכון שעסק באורן חזן ובמהלכו הוא הציג ‘באנג’ – מקטרת מים האסורה להחזקה על פי פקודת הסמים ונחשבת ל”כלי אסור”.

הבאנג, שבארה”ב נחשב למוצר לגיטימי לחלוטין ואף לענף אמנותי שלם, משמש בין השאר גם חולים המטופלים בקנאביס רפואי. אך בתכנית הוצג הבאנג באופן המגחיך את השימוש בו, תוך שיוכו לטפשות וטמטום.

צפו בקטע:

על אף שעדיין לא ברור כיצד מבדילות הרשויות בין סתם אגרטל מים לבין “באנג”, על פי פקודת הסמים “היבשה” מדובר בעבירה על החוק בישראל. “לא יהיו ברשותו של אדם כלים המשמשים להכנת סם מסוכן או לצריכתו, שלא בהיתר,” קובע סעיף 10 בחוק.

“אין ספק שמבחינה אובייקטיבית ‘ארץ נהדרת’ ביצעו הערב את יסודות העבירה הפלילית, אך מכיוון שזו תכנית סאטירה חופש הביטוי מצדיק שלא יאכפו את החוק במקרה הספציפי הזה,” הסביר הערב עו”ד דקל עוזר. “אני מעריך שמשטרת ישראל תתעלם מהאירוע, אך סביר שהרשות למלחמה בסמים תפנה בקרוב לרשות השנייה. להערכתי גם היא לא תנקוט באמצעים.”

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי