ארדן מודיע לראשונה: רוצה להיות ראש הממשלה

שר המשטרה מכריז לראשונה באופן רשמי כי בכוונתו להתמודד על ראשות ממשלת ישראל. יחד עם זאת הוא סייג את דבריו והבהיר כי זה יקרה רק לאחר שנתניהו יסיים את תפקידו. הוא גם רמז שמעדיף לא להמשיך בתפקידו הנוכחי ולהחליפו בתפקיד שר החינוך.

גלעד ארדן נחשב בשנים האחרונות לאחד הגורמים הפופולריים ביותר בליכוד ולמי שאף זכה במקום הראשון בפריימריז של המפלגה – לא דווקא בזכות פעילות חקיקה יוצאת דופן, אלא בעיקר בגלל שמצליח לשמור על יחסים טובים עם הקולגות.

אך משהו בתדמיתו הפופולרית של השר לבטחון הפנים נפגע בשנתיים שחלפו מאז הבחירות, בין השאר בעקבות טעויות וכשלים שביצע במסגרת תפקידו החדש, כולל כמובן ‘התרגיל המסריח‘ שעשה לתומכי הקנאביס בישראל כשביטל את מסקנות הועדה שהוא עצמו מינה וקבע מודל עצמאי לאי הפללה.

ארדן מאחורי נתניהו
גלעד ארדן – רוצה להיות ראש הממשלה אחרי נתניהו (צילום: עמית שבי / פלאש 90)

כל אלו ואחרים הובילו אותו לאחרונה ‘לזכות’ בתדמית של אדם שאינו אומר אמת, גם משמאל וגם מימין המפה הפוליטית – תדמית שאף הובילה לטענות מתוך מפלגתו כי יש חשש שהתנהלותו עשויה לפגוע בסיכויי הליכוד בבחירות הבאות מול השמאל – מה שגם שם בסימן שאלה את מקומו ברשימת הליכוד בפריימריז הבאים.

כך או כך, הבוקר (ב’) מודיע השר לראשונה, כי בכוונתו להתמודד על ראשות הליכוד ועל ראשות הממשלה – ביום בו יסיים בנימין נתניהו את תפקידו. “ביום שיגיע, ותהיה התמודדות על ראשות הליכוד אחרי עידן נתניהו – אני מתכוון להיות שם,” אמר בראיון לעיתון החרדי ‘משפחה’.

את ההכרזה מספק כעת ארדן למרות שרק לפני מספר חודשים יצא בביקורת נגד השר אבי דיכטר חבר מפלגתו, כשזה אמר דברים דומים. “הליכוד כבר בחר את ראש הממשלה להיות המועמד שלו גם בבחירות הבאות”, אמר אז ארדן ועקץ את דיכטר: “לאלו שלא מכירים את ההחלטות הפנימיות בליכוד- כרגע אין בעצם דיון בכלל על הנושא”.

מלבד רצונו להיות ראש ממשלה, נראה כי ארדן גם אינו מעוניין להמשיך בתפקיד השר לבטחון פנים – ומעדיף להיות שר החינוך באם נתניהו ימשיך בתפקידו. “תיק החינוך הוא אחד החלומות שלי מאז כניסתי לפוליטיקה, צריך שילדי ישראל יקבלו יותר מסורת,” הסביר באותו ראיון.

הפריימריז בליכוד נערכים במהלך חצי השנה שלפני הבחירות הכלליות, כך שנכון להיום הם צפויים להיערך באביב-קיץ 2019. יחד עם זאת מאחר וממשלות בישראל בדרך כלל לא מסיימות את מלוא הקדנציה, ייתכן והפריימריז ייערכו עוד במהלך שנת 2018 המתקרבת.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר