ארדן הודיע: “מתנגד לאי הפללה – זה סוג של לגליזציה”

השר ארדן מתייחס לראשונה להצעת החוק לאי הפללה: “כל מדינה שהלכה בכיוון הזה התחרטה,” הוא טוען ומזהיר: “עוד יהיו אייטמים על תאונות הדרכים ואני אצטרך לבוא ולהסביר שאין לנו דרך לאכוף את מי שעולה על ההגה כשהוא מסומם.”

גלעד ארדן, השר לבטחון פנים והאיש שעומד כרגע כחסם בפני אישור הצעת החוק החדשה לאי הפללת צרכני הקנאביס, התראיין הבוקר (א’) והתייחס לראשונה לנושא.

האזינו:

“כבר היום אין הפללה של מי שנתפס בפעם הראשונה,” טען ארדן, על אף שכן ישנו רישום גם לאלו. “בהקשר להצעת החוק הספציפית הנוגעת להחלפת העונשים בקנסות כמו עבירות תנועה ולא רק לפעם הראשונה – זה סוג של לגליזציה.”

“לגבי נושא זה נדרש דיון הרבה יותר מעמיק,” הוסיף. “מה המשמעויות כלפי הנוער, כלפי חיילי צה”ל, כלפי מי שנוהג. עוד יהיו אייטמים על תאונות הדרכים ואני אצטרך לבוא ולהסביר לך שאין לנו דרך לאכוף את מי שעולה על ההגה כשהוא מסומם.”

בשורה התחתונה ארדן הודיע כי לא רק שהוא מסתייג משינוי החוק אלא אף יותר מכך. “לא במקרה הרשות למלחמה בסמים והמשטרה וכמעט כל מדינה שהלכה בכיוון הזה התחרטה, כולל הולנד.”

לפני 5 חודשים ולקראת ההצבעה על הצעת החוק הקודמת, המציא ארדן תירוץ אחר להתנגדותו: “יהיה קשה להסביר לילדים למה להורים שלהם מותר לעשן ולהם לא,” קבע.

ההצעה תעלה לדיון הממשלה ביום ב’ 13.6. ערב קודם לכן יגיעו מאות תומכי קנאביס להפגנה מול ביתו של ארדן בסביון.

דף הפייסבוק של ארדן הוצף בימים האחרונים בתגובות ובקריאה שיתמוך בהצעה.

ראו גם:
מושל קולורדו: “הלגליזציה עובדת – התוצאות טובות”
מה זה בעצם ‘אי הפללה’?

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר