מגלגל...

בגלל קיצוצים: הרשות למלחמה בסמים תיסגר

השר החדש לבטחון פנים החליט לקצץ בהוצאות ולסגור את הרשות למלחמה בסמים במתכונתה הנוכחית. ההודעה באה חודשים לאחר מעצרו והדחתו של מנכ”ל הרשות, יאיר גלר, בחשד לשוחד ושחיתות. “מדובר בשילוב הרשות בתכנית למניעת אלימות ולא בסגירה,” נמסר מהמשרד לבטחון פנים.

לפני מספר חודשים נעצר מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים יאיר גלר, בחשד לשוחד ושחיתות. על אף שלא הודח בפועל שימש סגנו, איתן גורני, כמנכ”ל והמשיך את מסורת המלחמה בצרכני הקנאביס.

כעת, לאחר הפרשה החמורה ולחץ ציבורי בקריאה לסגור את הרשות למלחמה בסמים ו”לפתוח במקומה רשות להסברה ומניעה” – נראה כי זה בדיוק מה שקורה.

רשת ב’ מדווחת הבוקר כי השר גלעד ארדן החליט לסגור את הרשות למלחמה בסמים במתכונתה הנוכחית ולמזגה לתוך תכנית לאומית למניעת אלימות – זאת בעקבות קיצוצים שהוטלו על המשרד לבטחון פנים.

על פי הדיווח, במסגרת הקיצוצים הוטל על ארדן לסגור עד לחודש אפריל את הרשות הלאומית למלחמה בסמים, ובכך לחסוך 20 מיליון שקלים מתקציב משרדו. “הדרישה מעוררת התנגדות במועצה למלחמה בסמים,” דיווח כתב רשת ב’, “היושב ראש שלה צבי הנדל אמר כי הוא מקווה שמדובר בעז, כלשונו, של האוצר.”

מן המשרד לביטחון הפנים נמסר בתגובה כי אין מדובר בסגירה של הרשות, אלא בשילובה בתכנית למניעת אלימות של המשרד וכי המהלך נועד לייעל את תהליכי העבודה ולשפרם.

גם זה בטח יעניין אותך

כזכור, מאז נכנס יאיר גלר לתפקידו, עלה שכר המנכ”ל בעשרות אחוזים. לפני כשנה הוחלט אף להגדיל פי 3 את תקציב הרשות למלחמה בסמים. כעת נראה שתם עידן במדיניות המלחמה בסמים בישראל לקראת גישה מתקדמת.

ראו עוד:
האם גלעד ארדן יילחם בצרכני הקנאביס?
גולשים לשר ארדן: “הפסק לרדוף את צרכני הקנאביס”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר