ארגון 'אל-סם' נגד משה פייגלין: "התנהגותך אינה ראויה. תעשה חשבון נפש!!!"

בעקבות התבטאויותיו האחרונות של משה פייגלין בעד לגליזציה של מריחואנה, שלחה אליו מנכ"לית ארגון 'אל-סם' מכתב תקיף בו שטחה בפניו את הנזקים הנגרמים לכאורה מקנאביס וקראה לו לחזור בו מהסכמתו להשתתף באירוע "צועדים ללגליזציה" שייערך ביום ג' הקרוב.

משה פייגלין לא יורד מהכותרות בשבועות האחרונים בעקבות התבטאותו המפתיעה הקוראת לתמיכה בלגליזציה של מריחואנה. "פוליטיקאים משלמים הון עתק למשרדי פרסום בשביל לקבל חצי מזמן המסך שקיבלתי וכל מה שהייתי צריך זה לומר את האמת," אמר פייגלין בראיון למגזין "קנאביס".

אך לאחר ימים רבים בהם קיבל פייגלין בעיקר תשבוחות על עמדותיו הליברליות ותמיכתו בחופש הפרט ובזכויות אדם, מגיעות כעת גם התגובות מצד מתנגדי הקנאביס.

בעקבות הצהרתו בראיון כי בכוונתו להגיע ולשאת דברים באירוע הלגליזציה שייערך ביום ג' הקרוב, הוזמן פייגלין להתארח בתכנית הטלוויזיה "ערב חדש". אל הדיון הוזמנה גם מי שהיתה בעבר מנכ"לית ארגון 'אל-סם', ג'ודי שלום ניר מוזס.

צפו בדיון ב"ערב חדש": ג’ודי ניר מוזס: “מריחואנה ממכרת יותר מאלכוהול – ההסברה לא עובדת, אני מאמינה בהפחדה”

מוזס תקפה את פייגלין ויצאה בהצהרות חסרות בסיס כגון: “אלכוהול אינו ממכר במיוחד. אני מכירה בני נוער שהתאבדו כי היו מכורים לגראס" ו-“הקנאביס גורם לתופעות אלימות מטורפות, התמכרויות. אם זה יהיה חוקי בני-נוער ישתמשו בזה", תוך התעלמות מוחלטת ממחקרים ועובדות בשטח המוכיחים אחרת.

יומיים לאחר התכנית קיבל פייגלין מכתב שנשלח מטעם ארגון 'אל-סם'. הארגון דאג גם לפרסם את המכתב בעמוד הפייסבוק של פייגלין וקרא לו לחזור בו מדבריו בעד לגליזציה ולבטל את השתתפותו באירוע הקרוב.

*** עדכון – ארגון 'אל-סם' הסיר בינתיים את המכתב שפירסם בעמוד הפייסבוק של פייגלין. ניתן לקרוא את המכתב כאן:

המכתב שנשלח למשה פייגלין

חלק מהמכתב שנשלח למשה פייגלין מטעם ארגון אל סם
חלק מהמכתב שנשלח למשה פייגלין מטעם ארגון אל סם

"אני פונה אליך בפניה אישית, כדי למנוע את השתתפותך בעצרת התמיכה בלגליזציה של המריחואנה אשר תתקיים בשבוע הבא בתל אביב," כתבה מנכ"לית 'אל-סם', אורנה לשם. "נראה שתמיכתך, נובעת מחוסר ידע להשפעות השליליות, שיש לשימוש בסם המריחואנה בכלל ובקרב בני נוער בפרט."

בהמשך המכתב פירטה לשם רשימת סעיפים המסבירים את נזקי הקנאביס למשתמש; "קנאביס פוגע בתפקוד הריאה ומזיק יותר מעשן טבק," כתבה לשם תוך התעלמות ממחקרים הקובעים אחרת וממציאות המוכיחה כי מעשני הטבק הם אלו שלוקים בסוגי סרטן קטלניים וכי מריחואנה דווקא מרפאת סרטן.

עוד שקר של ארגון אל-סם: כרזה הטוענת שמריחואנה מובילה לשימוש בהרואין
עוד שקר של ארגון 'אל-סם': כרזה הטוענת שמריחואנה מובילה לשימוש בהרואין

"קנאביס פוגע בעובר בעת הריון וגורם לפסיכוזה," המשיכה לשם תוך התעלמות גם מהמחקרים הקובעים שקנאביס לא פוגע בהריון או בעובר וכי מריחואנה לא רק שאינה גורמת לפסיכוזה, אלא אף עוזרת בטיפול במחלה.

קיראו עוד: האם מריחואנה מובילה לשימוש בסמים קשים (סם שער / סם מעבר)?

מנכ"לית הארגון חתמה את המכתב במילים נוקבות: "לאור כל אלה מקווה שתשנה את דעתך, ותבין שהתנהלותך כנבחר ציבור, כראש חטיבת מנהיגות יהודית – איננה ראויה, ואפילו מסוכנת." והוסיפה: "אמנם יום הכיפורים חלף, אך נראה לי שיש מקום שתעשה חשבון נפש!!!!" (סימני הקריאה במקור).

תומכי הלגליזציה מגיבים…

בתגובה למכתבה של לשם, פורסמו עשרות תגובות המסבירות ללשם מדוע היא טועה בגישתה. הגולשים פירסמו הפניות למחקרים ודרשו מלשם להציג נתונים עליהם היא מבססת את טענותיה הקשות.

"טקסט מגוחך… אל-סם זו מאפייה בחסות חברות התרופות." כתב אחד הגולשים. "ה'מלחמה' שלכם יותר מסוכנת מכל סם בישראל. וזאת עובדה." כתבה גולשת נוספת.

גם תנועת 'דור האמת' – מארגת אירוע "צועדים ללגליזציה" שבו אמור להשתתף גם פייגלין – בחרה להגיב ופירסמה מכתב תגובה בו פירטה מדוע הגישה של לשם וחבריה לרשויות האכיפה היא גישה מוטעית אשר גורמת ליותר נזק מתועלת, קראה לארגון להפסיק לאלתר את מדיניות ההפללה ואף להגיע ולקחת חלק באירוע הקרוב.

במקביל, פירסם הגולש רועי דלח קליפ חדש על ג'ודי היקרה, ארגון אל-סם ומלחמתם הטיפשית באזרחים תמימים. צפו:

ארגון 'אל-סם' טרם הגיב לכתבה זו.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט