“אל תאכל את הוויד”: מה לא לעשות כשמגיע שוטר

צמד עורכי דין הלחינו שיר מצחיק שמטרתו למנוע מצרכני קנאביס לעשות את הטעות הנפוצה ולנסות להעלים את העדויות על ידי בליעת הקנאביס שברשותם. “נסיון כזה עלול להעמיד את הקורבן בפני אישומים בעבירות נוספות,” מסביר עו”ד ישראלי.

וויל האטסון (Will Hutson) וכריס האריס (Chris Harris), שני עורכי דין מארה”ב העוסקים בתחום הפלילים ומטפלים בעבירות סמים רבות, הלחינו שיר בשם “אל תאכלו את הוויד” שנועד להזהיר צרכני קנאביס מפני הסתבכות מיותרת ולאפשר להם לזכור זאת בקלות.

בשיר המצחיק מסבירים עורכי הדין כיצד להתנהג כאשר מגיע שוטר ותופס אתכם “על חם”, ובעיקר מה לא כדאי לעשות – למשל לנסות לפגוע בראיות או להסתירן על ידי השלכת הג’וינט הצידה או נסיון לבלוע את פרח הקנאביס.

צפו:

“אתה נוסע די לאט כי יש עליך מריחואנה, אתה ממש אוהב מריחואנה,” הם שרים. “לפתע אורות מהבהבים במראה. בבקשה אל תאכל את הוויד שלך, זו רק עבירה קלה. אתה נכנס לפאניקה כי מעולם לא היית בצרות קודם. כשהשוטר ניגש אליך ומחפש חשד סביר, אתה זורק את הג’וינט מהחלון ועכשיו אתה באמת בצרות. בבקשה אל תאכל את הוויד שלך, זו רק עבירה קלה…”

גם זה בטח יעניין אותך

מישהו שר את זה קודם

כפי שהוסבר במדריך להתנהגות מול שוטר, בדומה לחוק האמריקני גם על פי החוק הישראלי בליעת הקנאביס – בדיוק כמו נסיון היפטרות ממנו בכל דרך אחרת בעת היתקלות עם השוטר – תסבך אתכם הרבה יותר מאשר הודאה בהחזקתו.

לעומת אישום בהחזקה של כמות קטנה לשימוש עצמי – שכמעט תמיד מסתיים בסגירת התיק מחוסר עניין לציבור במידה ומדובר בפעם הראשונה או בהרשעה ללא עונש מאסר – אכילת הקנאביס היא מעשה שגורר עמו האשמה בעבירות פליליות נוספות כגון ‘שיבוש מהלכי משפט’ או ‘השמדת ראיה’, שהעונש בגינן הוא עד חמש שנות מאסר.

בשל סיבה זו ממליצים עורכי הדין המזמרים להמשיך להחזיק בקנאביס ולתת אותו לשוטר ברגע שידרוש כן, שמא התיק (שעשוי עדיין להיות מבוטל) יסתבך הרבה מעבר לנדרש.

"אל תאכלו את הוויד" - סרטון קומי של 2 עו"ד מארה"ב
“אל תאכלו את הוויד”

“ברבים מהתיקים בנוסף לעבירת החזקת הקנאביס בכמויות קטנות מצורפת גם עבירה חמורה יותר בגין מעשים שנעשו לאחר המפגש עם השוטר,” מסביר עו”ד נדב גרינולד, מומחה לדין פלילי ועבירות סמים. “בליעת קנאביס במטרה להכשיל חיפוש משטרתי עלולה להעמיד את ‘המכשיל’ בפני אישומים בעבירות פליליות נוספות.”

בנוסף מציין עו”ד גרינולד כי פגיעה בראיות תגרום לסיבוך פלילי גם במצבים בהם החיפוש היה מלכתחילה לא חוקי, ולפיכך החומר שהיה נתפס במסגרתו היה נחשב לראייה פסולה שהושגה שלא כדין. במצב כזה, במקום לפסול את החיפוש, יפסוק בית המשפט נגד הנאשם ששיבש ראיות, והוא עלול אף להישלח למאסר בפועל.

ראו עוד:
המדריך המלא: מה עושים בעת חיפוש בבית
בפטישים ואקדח: שוטרים פרצו לבית בגלל חשיש
“המדריך לצרכן” – 10 טיפים להתמודדות עם שוטרים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר