אלפים קיבלו SMS מהמשטרה: יודעים שקנית סמים

יוזמה חדשה במשטרה: הודעות SMS נשלחו לטלפונים של אלפי ישראלים ששמותיהם אותרו כצרכני 'סמים קשים', זאת לדברי המשטרה במטרה להתריע מפני המשך שימוש. ביקורת על כך שבמקרים של קנאביס המשטרה נוקשה יותר.

פרסום ראשון: בשעות האחרונות התקבלו במכשירי הטלפון של אלפי ישראלים הודעות SMS מהמשטרה, ובהן “אזהרה” כי לרשויות האכיפה ידוע שהנמען משתמש בסמים. לצד זאת צירפה המשטרה המלצה לקבלת סיוע בגמילה מהתמכרויות.

בראשית ההודעה נכתב כי “בידי משטרת ישראל קיימת אינדיקציה כי ממספר המנוי {מספרו של מקבל ההודעה} נשלחו והתקבלו הודעות שעניינן מכירה וקניה של סמים מסוכנים מסוג קוקאין ואחרים” – טענה שעשויה אולי להתפרש כהאשמה בסחר בסמים.

“על אף שבשלב זה לא נפתחה חקירה פלילית נגד בעל/מחזיק מכשיר הטלפון הזה,” מזכירה המשטרה בהודעה שנשלחה מחשבון בשם POLICETLV, “המשטרה מוסמכת לפתוח בחקירה בהתקיים התנאים הרלוונטיים”.

הודעות SMS מהמשטרה
הודעת SMS שקיבלו אלפי ישראלים היום מהמשטרה: יודעים שקנית סמים

בסוף ההודעה מזכירה המשטרה לנמען כי שימוש בסמים הוא עבירה פלילית וכי הוא עלול להוות סכנה לחיים. המשטרה גם ממליצה לאזרחים לקבל טיפול מסודר לגמילה מההתמכרות.

“חשוב להדגיש כי השימוש בסם מסוכן הינו עבירה פלילית ועשוי להוות סכנה של ממש לחיי המשתמש,” נכתב. “קיימות אפשרויות רבות לטיפול בתופעה של התמכרות וצריכת סמים מסוכנים, ובעניין זה ניתן לפנות למחלקת הרווחה של הרשות המקומית בכדי לקבל סיוע והכוונה.”

גורם במשטרה מסר למגזין קנאביס כי מדובר ביוזמה חדשה של משטרת ישראל, שהושק היום (א’), ומטרתו לנסות ולהרתיע את המשתמשים, בעיקר בקוקאין, מלהמשיך ברכישה ושימוש בסם.

הגורם טען עוד כי לא מדובר בניסיון הפחדה או איום, אלא הרתעה בלבד, והבהיר כי מקבלי ההודעות לא צריכים לחשוש וכי אין כל כוונה לבצע אכיפה בנושא ספציפי זה ללא אינדיקציה נוספת – זאת מכיוון שמדובר בתיק שנסגר סופית.

היוזמה החדשה הרימה לא מעט גבות, בין השאר מכיוון שהמלצות לקבלת טיפול הן תחום עליו אמונות רשויות הרווחה ולא רשויות האכיפה. ביקורת נשמעה גם על הסובלנות שמפגינה המשטרה במקרה זה, כלפי משתמשי קוקאין, שלא באה לידי ביטוי במקרים של סוחרי קנאביס שנתפסים ולקוחותיהם מזומנים לחקירה באזהרה.

רשימת אלפי הנמענים הגיעה לידי המשטרה לאחר השלמת תיק חקירה גדול שנסגר בחודש נובמבר אשתקד, במסגרתו נעצרו חשודים המוגדרים על ידי המשטרה כ’כבדים’ והואשמו בניהול רשת מסועפת של סחר בקוקאין ו-MDMA לאלפי לקוחות.

מקרה זה מזכיר קמפיין דומה שערך לאחרונה משרד הבריאות, במסגרתו נשלחו אלפי הודעות SMS למטופלי קנאביס רפואי ובהן אזהרה: “ידוע לנו שרכשת קנאביס באופן אסור”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר