אלוף ה-NBA סטיב קר: “עישנתי מריחואנה לטיפול בכאבים”

אחד השחקנים המוכשרים ביותר שידעה ליגת הכדורסל הטובה בעולם, שהפך גם למאמן מצליח, חושף לראשונה באופן גלוי כי צרך קנאביס בלתי חוקי כדי לעזור לעצמו להתמודד עם כאבי גב קשים. “אולי אסתבך,” הוא אומר ודורש לשנות החוקים. האזינו:

צריכת קנאביס בליגות הספורט הגדולות בארה”ב (כדורסל, פוטבול, הוקי ובייסבול) היא אינה דבר חריג כלל. לא אחת נתפסו או נחשפו שחקנים מליגות אלו, כולל כוכבי ענק מביניהם, שהודו כי הם נהנים מצריכת מריחואנה, הן לפנאי והן לטיפול בכאבים.

למעשה ספורטאים מכלל ענפי הספורט נהנים מסגולות הקנאביס בטיפול בכאבים, כולל למשל אלוף הסנוקר רוני א’וסליבן שאמר שהקנאביס הופך אותו לשחקן טוב יותר, או ריקי וויליאמס שחקן ה-NFL שאמר שקנאביס בשבילו זה ‘כמו תרד בשביל פופאי’.

לאחרונה נתפס אחד הכוכבים הגדולים של הליגה בכל הזמנים, שחקן ה’גולדן סטייט ווריורס’ קווין דוראנט, כשקופסת קנאביס התגלגלה החוצה מרכבו. בהמשך ולאחר מספר חודשים הצהיר שחקן ה’שיקגו בולס’ ג’יי וויליאמס כי להערכתו 80% משחקני ה-NBA מעשנים מריחואנה.

כעת מודה לראשונה גם סטיב קר, מאמנו של דוראנט ב’ווריורס’ ומי שהיה בעצמו אחד משחקני ה-NBA המעוטרים ביותר (5 אליפויות עם ‘שיקגו בולס’ ו’סן אנטוניו ספרס’ כשחקן ואליפות עם ה’ווריורס’ כמאמן), כי גם הוא נהנה מצריכת קנאביס בלתי חוקית.

“אולי אני יכול להסתבך בגלל זה, אבל ניסיתי מריחואנה פעמיים במהלך השנה האחרונה ועשיתי זאת בגלל הכאב שאני מתמודד איתו,” סיפר בתכנית רדיו לפנות בוקר (בין שישי לשבת).

“אני לא יודע אם אני צריך לעבור בדיקות סמים או שיש חוק נגד נטילת סמים על ידי מאמנים ב-NBA,” אמר, “אבל זה היה שווה את זה, בגלל שאני מחפש תשובות לכאב שלי. ניסיתי גם כדורים נגד כאב, אבל זה היה יותר גרוע.”

“אני מקווה שיגמישו את החוקים נגד מריחואנה, למרות שאני לא בעד הסם,” סיכם. “אני לא מומחה, אבל אני יודע שאם אתה ספורטאי, מריחואנה הרבה יותר טובה בשבילך מ’ויקודין’ (תרופה נגד כאבים) ועדיין, שחקנים מקבלים מרשם לתרופה הזו כאילו זה ויטמינים. יש תפיסה במדינה שלנו שתרופות זה טוב ומריחואנה זה רע. אני חושב שזה משתנה לאט לאט”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר