מגלגל...

איך להיפטר מהתופעה הכי מציקה בטלגרם‎

נכנסתם לטלגרם וגיליתם שאתם חברים בכמה קבוצות חדשות שמעולם לא ביקשתם להצטרף אליהן? זה קורה להמון אנשים ומרגיז אותם לא מעט, אז מה עושים? הנה כמה טיפים.

אפליקציית טלגרם הפכה לכלי יומיומי לצרכני ומטופלי קנאביס, הן עבור רכישת קנאביס לא חוקי בקבוצות המסחר השונות, והן עבור מטופלי קנאביס רפואי שמתעדכנים שם בתפריטי המלאי היומיים של בתי המרקחת.

על אף היותה בעלת תכונות ייחודיות ואפשרויות מגוונות שאין באפליקציות צ’אט אחרות, יש לטלגרם גם חלק אחד מרגיז במיוחד, שכנראה כמעט כל משתמשי האפליקציה סבלו ממנו באופן כזה או אחר מתישהו במהלך השימוש.

פתחתם את האפליקציה וגיליתם שאתם חברים בקבוצות מסחר שמעולם לא הכרתם קודם? זה קורה לרבים אחרים, כולל לשר לבטחון פנים, שללא כל בקשה מוספים לקבוצות כאלה ואחרות. התופעה הופכת את השימוש באפליקציה למתיש ממש.

תיעוד נוכחותו של השר בקבוצות טלגרם כאלו יצר המולה קטנה, אך בסביבתו של השר דרשו להבהיר שאינו הצטרף ביוזמתו האישית, אלא צורף לקבוצה כנראה על ידי אחד מחבריה או מנהליה, כפי שקורה לרבים.

באחד הפוסטים בפורום קנאביס בפייסבוק ניתן לראות דוגמה להיקף הפעילות בקבוצות המסחר מצילום מסך בו נראה חבר קבוצה מלין על כך שנמאס לו להיות מוסף לקבוצות שונות שמציפות את החשבון שלו בעשרות אלפי הודעות.

אז מה עושים?

אחד הפתרונות הראשונים הוא לחסום את האפשרות להוסיף אתכם לקבוצות טלגרם לא רצויות, זאת על ידי שינוי הגדרות הפרטיות כך שרק אנשי קשר יהיו רשאים להוסיף אתכם לקבוצות. ככה תוכלו למנוע הוספה על ידי גורמים לא מזוהים.

איך עושים את זה? פתחו את אפליקציית טלגרם > הגדרות > פרטיות ואבטחה > קבוצות וערוצים > מי יכול להוסיף אותי > סמנו אופציה שנייה – ‘אנשי קשר שלי’.

מה עושה מי שכבר צורף לקבוצות ללא רצונו? ניתן לבדוק מי מחבריכם אחראי להוספתכם לקבוצה (שמו יופיע בהודעה על צירופכם לקבוצה) ולבקש ממנו לחדול, או לחילופין להסירו מרשימת אנשי הקשר שלכם וכך למנוע הישנות של המקרה.

אבל אם הוסיפו אותי לעשרות קבוצות – האם אפשר להתנתק מכולן יחד? מדובר בבעיה מוכרת של משתמשי טלגרם, שהאפליקציה פשוט לא מאפשרת להם עזיבה מכמה קבוצות יחד ומכריחה אותם להתנתק מהן אחת-אחת.

כדי לנטוש כמה קבוצות בבת אחת, אם אתם בעלי מכשירי אנדרואיד, ניתן להשתמש באפליקציה אחרת בשם “טלגרם פלוס” (Telegram Plus), באמצעותה אפשר לסמן מספר קבוצות במקביל ולהסיר את כולן יחדיו כדי לחסוך בזמן והתעסקות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר