מגלגל...

אידוי קנאביס: 6 סיבות טובות לעבור לוופורייזר

בשנים האחרונות יותר ויותר צרכני קנאביס מפסיקים עם הג’וינטים והבאנגים ועוברים לצרוך את פרחי הצמח באמצעות אידוי – אז הנה 6 סיבות טובות מדוע אידוי קנאביס עדיף על עישון.

למרות שבשנים האחרונות ראו אור מספר מחקרים שהעלו כי עישון מריחואנה אינו מזיק לריאות, מרבית הצרכנים עדיין מעשנים תערובת של תפרחת קצוצה ביחד עם טבק, אשר כידוע עלול לגרום לנזק חמור לריאות.

שיטת האידוי, בה מחוממת התפרחת לטמפרטורה של 185 מעלות צלזיוס לצורך מיצוי ה-THC ושאר הקנבינואידים הפעילים, הופכת בשנים האחרונות לטרנד עולמי. מגזין ריסט אסף 6 סיבות טובות להעדיף אידוי קנאביס על עישון:

מכשיר אידוי קנאביס נייד
מכשיר אידוי נייד

1. פחות נזק לריאות

תהליך השריפה עצמו, גם אם מדובר בעישון תפרחת בלבד, יוצר מגוון משקעים כימיים שאינם בריאים למערכת הנשימה כמו חנקן, פחמן חד חמצני וזפת.

פעולת האידוי מביאה את החומרים הפעילים בתפרחת לכדי מיצוי בטמפרטורה הנמוכה מזו הדרושה לתחילתו של תהליך השריפה, וכך מגינה על המשתמש ממשקעים אלו וכן מהטבק עצמו, שאינו נדרש בתהליך.

2. השפעה מיידית

אחת הסיבות העיקריות שמאכלים המכילים קנאביס אינם מהווים תחליף מספק לעישון, היא משך הזמן הארוך שעובר מרגע הצריכה עד לרגע ההשפעה. בדומה לעשן, גם אדי הקנאביס נכנסים לגוף דרך הריאות ולכן ההשפעה הינה מיידית.

3. מתאים לצריכה מחוץ לבית

כאשר מעוניינים בצריכה אקראית מחוץ לבית, במדינה בה הקנאביס אינו חוקי, כל סוג של באנג או מקטרת מים אינם מהווים פתרון יישים ולא בכל מקום ניתן לעצור ולגלגל ג’וינט. מקטרת אידוי קטנה בכיס מהווה פתרון נוח ומהיר וזמינה למספר שימושים רציפים ללא פעולות הכנה.

4. אידוי קנאביס מושך פחות תשומת לב

השוטרים שעדיין אוכפים את צריכת המריחואנה העצמית ברחוב מכירים טוב מאד את הריח של ג’וינט דלוק, ועלולים לזהות אותו גם מרחוק. לעומת זאת, אדי הקנאביס מעלים עימם ריח עדין ביותר אשר מתפוגג במהרה.

5. טעם אמיתי של קנאביס

רבים מהטרפנים, אשר אחראים על הריח והטעם היחודיים של התפרחת, נשרפים לחלוטין במהלך העישון, מה שפוגע מאד בטעם ובארומה הכללית.

אידוי מסייע לשמור על הטרפנים ולמצות את כל הטעם הארומה המצויים בתפרחת, ולכן צרכנים אשר מאדים בפעם הראשונה מרגישים טעם שונה מהטעם המוכר להם.

6. ניקיון

הלכלוך העיקרי המתלווה לפעולת העישון, מקורו במשקעי השריפה שהוזכרו קודם. בשל היעדר השריפה, מקטרת האידוי נשארת נקייה לאורך זמן וכמעט לא דורשת תחזוקה כלל. כמובן שגם סביבת החדר או האזור בו צורכים את הקנאביס נשארת נקייה ללא פירורי טבק, שאריות של ניירות גלגול וקופסאות סיגריות שהפכו למפעלי פילטרים מאולתרים.

קטלוג וופורייזרים למכירה

ראו גם:
“מילת השנה” של אוקספורד ל-2014: אידוי
וייפורייזר העתיד: סורק טביעות אצבע ואוגר נתונים
פרויקט הגמר של בוגרת ‘בצלאל’: וופורייזר ארגונומי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר