מגלגל...

קנטק חוזרת לפעילות: יבוא קנאביס מקנדה ומפעל במתכונת ווייט לייבל

המשקיע האמריקאי אליוט זמל קיבל את אישור בית המשפט לרכישת חלקים מנכסי חברת "קנטק" פושטת הרגל, וישלם 9 מיליון ש"ח תמורת המפעל ובית המסחר שלה. "נציע שירות בוטיקי ליבואנים ונייבא ממתקן אינדור בקנדה," אומר המנכ"ל

בית המשפט אישר הבוקר (ג’) את בקשתו של אליוט זמל, יהודי אמריקאי תושב לוס אנג’לס בעל קרן ההשקעות Koze המחזיק ב-5 בתי חולים בארה”ב ומי שרכש לאחרונה מתקן גידול אינדור מחברת אורורה בקנדה, לרכוש את חלק מהפעילות של קבוצת קנטק (Cantek), המנהלת בחודשים האחרונים הליך פירוק לאחר פשיטת רגל אליה הגיעה תחת בעלות שמואל ושירי קפואנו.

זמל יעביר על פי ההסכם כ-9 מיליון שקלים לקופת הנשייה, שיחולקו לנושי החברה, ויקבל בתמורה את הבעלות על 3 מתוך 7 החברות בקבוצה המפורקת: חברת האחזקות קנטק גלובל בע”מ ושתי החברות שתחתיה: ד.נ.ס. קנטק בע”מ שהינה בעלת מפעל הקנאביס באבן יהודה וקנטק מסחר ואחסון בע”מ שהינה בעלת בית המסחר הצמוד לו.

המפעל ובית המסחר ממתינים עדיין לקבלת רישיון פעילות מסחרי סופי מהיק”ר, שגורמים בחברה מעריכים שיתקבל במהלך הרבעון השני של השנה (2023). בחודשים האחרונים זמל מימן את השכר של עובדי המפעל שנדרשו כדי להחזיקו כ”עסק חי” על מנת לא לאבד את ערכו לגמרי, והתחייב לספק עד 2 מיליון שקלים נוספים למימון הפעילות עד לקבלת הרישיונות הסופיים.

אליוט זמל (צילום מסך: לינקדאין)
אליוט זמל (צילום מסך: לינקדאין)

לאחר קבלת הרישיון הסופי, בכוונת זמל וצוות הנהלת החברה, בראשם מנכ”ל החברה עופר רנדליך, להתחיל בייבוא קנאביס מקנדה לצורך שיווקו בישראל תחת מותג עצמאי שלהם וכן להציע שירותי ווייט לייבל בדמות אריזה ומיתוג לחברות אחרות, בעיקר כנראה לפלח השוק ה”בוטיקי”, למשל של בעלי רישיונות קונסטרוקטיביים, המתקשים לפעול עם המפעלים הגדולים.

כזכור, קנטק במתכונתה המקורית הוקמה במטרה להקים בישראל פעילות היקפית בתחום הקנאביס, כזו שחולשת על כל שרשרת הערך, כולל חוות ריבוי וגידול בכפר הס, בית מסחר, מפעל, שירותי ייעוץ ועד רשת בתי מרקחת שתשווק את הסחורה, כמו גם פעילות יבוא בלעדית שנחתמה עם אורורה ואפילו פעילות-בת בגרמניה, אך לבסוף “שרפה” למעשה כ-100 מיליון ש”ח.

מפעל קנטק
“בשונה מאחרים, הייצור שלנו הולך להיות בוטיקי” – מפעל הקנאביס של קנטק באבן יהודה

מתוך החלקים שנותרו בהליך פשיטת הרגל, פעילות הייעוץ שכבר התנהלה בפועל תחת המותג “עץ הדעת” וכן בית המרקחת בתל אביב שלא התחיל פעילות והיה אמור גם הוא להיות תחת אותו המותג – לא צפויים לחזור לפעילות. גורלה של חוות הגידול בכפר הס לא ידוע, אך אולי היא תימכר, אם כי אין כיום הרבה דרישה לחוות קנאביס בשוק ויש דווקא עודף של חוות כאלה.

בתשובה לשאלה האם יש הצדקה כלכלית להקמת מפעל קנאביס כיום, בימים בהם יש עודף שלהם, מסביר המנכ”ל רנדליך כי “בשונה מאחרים, הייצור שלנו הולך להיות בוטיקי, כלומר לא משנה לנו מה הכמויות של האצוות או הגודל של הייבוא, וזאת לעומת היום, כשמישהו בא למשל עם רישיון קונסטרוקטיבי למפעל אחר, עם כמות קטנה, ולא מצליח להיכנס כי זה לא כלכלי”.

“המטרה היא להציע שקיפות ואחריות, ואגב – נציע גם אריזה בצנצנות,” מוסיף רנדליך. “זה לא יהיה פשוט, זה אכן אתגר, אבל ההתרסקות של קנטק, עם כל זה שזה היה שיעור רע, זה עדיין שיעור. מדובר במפעל גדול, יש בו כבר את כל המכונות, ואני מעריך שבחודשים הקרובים כבר נוכל להתחיל פעילות מסחרית מלאה.”

הכוונה של החברה היא לייצר קו אספקה רציף של קנאביס לבתי מרקחת תחת מותג עצמאי שלהם, שיגיע ממתקן הגידול שנרכש על ידי זמל בקנדה, שלדברי רנדליך הינו מהאיכות הגבוהה ביותר, ובו מוחזקות יותר מ-600 גנטיקות. בנוסף, כאמור, התכנית של החברה היא להציע שירותי White Label.

“לא משנה לנו מי זה יהיה, חברות ייצור ויבואנים קיימים, או שחקנים חדשים בעלי רישיונות קונסטרוקטיביים, שיקחו מה שהם רוצים מה-600 גנטיקות מהחווה,” הוא אומר. “הם יכולים להגיע לשם, הכל מתנהל בשקיפות, אפשר גם לייעד עבורם באופן ספציפי את אחד מ-10 חדרי הגידול שיש שם”.

כאמור, שאר הנכסים של קבוצת קנטק המפורקת עדיין נמצאים בהליך פשיטת הרגל ואינם כלולים בהסכם המכירה לזמל, בהם החברות הלת’פרו בע”מ, קנאביס מעבדות טכנולוגיה בע”מ, מרכז עץ הדעת בע”מ, בית מרקחת עץ הדעת בע”מ, כמו גם הזכויות בשטח החקלאי של החווה בכפר הס, מניות הפעילות בגרמניה, מלאי הקנאביס מאורורה שבמחסני פנאקסיה ועוד.

בשלב זה לא ידוע האם החברה תשמור על שמה, “קנטק”, או שתשנה את השם כדי להיפטר מהשם הרע שאולי נותר עקב כשלון הפעילות הקודם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר