מגלגל...

אורן חזן באח הגדול: “לא תהיה לגליזציה בישראל”

רביעיית הגמר של "האח הגדול" דנה היום בנושא הלגליזציה במשך שתי דקות עד שההפקה קטעה את השידור כפי שעשתה גם בעונות קודמות כשהנושא עלה לדיון. ח"כ לשעבר אורן חזן אמר שבישראל לדעתו לא תהיה לגליזציה. עומר ברזני המחזיק בעסק בתחום ניסה לשכנע שכן

משתתפי האח הגדול ניהלו היום (א’) דיון בסוגיית הסדרת שוק הקנאביס בארץ. המשתתף עומר ברזני ניסה לשכנע את שאר הדיירים מדוע כדאי להסדיר את שוק הקנאביס וטען כי במילא למעלה ממיליון וחצי ישראלים צורכים קנאביס אז למה לא לעשות זאת חוקי.

בדיון השתתפו רביעיית הגמר של התוכנית שמגיעה לסיומה בימים אלה, ח”כ לשעבר אורן חזן, תמיר ורדי, שרית פולק רוסו וכאמור עומר ברזני.

את הדיון התחיל המשתתף תמיר ורדי שסיפר על הזמר רביב כנר (רסיסים), שסיפר בעבר על הפוסט טראומה ממנה הוא סובל ועל הקושי בקבלת רשיון לקנביס רפואי שעוזר לו לישון. “הוא אומר שהוא רוצה גראס רפואי, שזה עוזר לו לישון יותר טוב ולתפקד ולא נותנים לו,” שיתף ורדי.

ברזני השיב: “הגראס נהיה יותר ויותר חוקי”. חזן התערב “גראס רפואי בארץ זה חוקי נשמה”, וברזני השיב כי “חברות התרופות נלחמות בזה. בעתיד זה יהיה כמו אקמול”.

חזן השיב: “אנחנו במדינה שיש בה הרבה מאוד אחריות, מדינה מאוד רגישה, יש כבר אי הפללה”. פולק רוסו פנתה לחזן ושאלה “לא נגיע ללגליזציה?”. חזן השיב כי לדעתו לא תהיה לגליזציה בישראל.

ברזני הוסיף: “יש פה אלכוהול וגם ככה מעשנים פה. בארץ כמה מטופלים יש בארץ? מעל מאה אלף מטופלים. אתה יודע כמה מעשנים? מעל מיליון וחצי. אז למה לא להתיר את זה? תתיר את זה גם ככה מי שרוצה להשיג, משיג”.

בשלב זה קטעה הפקת התכנית את השידור וכאשר החזירה את השידור החבורה דיברה על דברים אחרים.

זו לא הפעם הראשונה בה מתנהל באח הגדול דיון בנוגע להסדרת שוק הקנאביס בישראל. בעונת האח הגדול בשנת 2018 הפקת “האח הגדול” ניתקה את השידור החי בערוץ 26 לדקות ארוכות בעקבות שיחה שעסקה בלגליזציה. דייר הבית דאז רועי קורנבלום סיפר שהצביע ‘עלה ירוק’ וטען כי “מאות אלפים מוגדרים כעבריינים” רגע לפני שהשידור צונזר. 

בעונה אחרת בה זכה אביחי אוחנה, הוא סיפר כי הוא נוהג לעשן 15 ג’וינטים ביום. בעונה שלפני גם כוכב העונה שי חי דיבר על כך שצורך קנאביס, וכך גם בעונה בה השתתף השחקן נירו לוי, שכיום הוא בעצמו מותג קנאביס רפואי ולאחרונה הודה בריאיון למגזין קנאביס כי צרך קנאביס רפואי בעת שהייתו בבית.

יש לציין שעומר ברזני מעורב בתעשיית הקנאביס בעצמו אך לא ציין זאת בפני שאר המתמודדים. בזמן שהוא נלחם על מקומו בבית המפורסם במדינה, אחיו הבכור, גבריאל ברזני, נאבק בהשלכות הניסיון להכניס את פעילות קנאביס הפנאי האמריקאית שבבעלות המשפחה לבורסה בתל אביב. בשבוע שעבר פורסם בוואלה כי לאחרונה הוגשה נגדם ונגד בעלי עניין נוספים בחברת ‘וונטייז’ הציבורית, תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב המאשימה את האחים ברזני בהצגת “מצגי שווא” שונים לטובת קבלת העדפה ברכישת השליטה בחברה ומיזוג פעילותם אליה, במסגרת הסדר נושים. 

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר