למה צנצנות קנאביס עדיפות על אריזות אלומיניום רגילות?

תוכן מקודם בשיתוף Peace Naturals

בין עשרות מותגי הקנאביס בישראל הארוזים כולם בשקיות אלומיניום, בולטות על המדף הצנצנות הלבנות של מותג "Peace Naturals", מבית ענקית הקנאביס הרפואי מקנדה קרונוס גרופ. החברה הביאה איתה לישראל לא רק שיטות אריזה חדשניות, אלא גם שנות ניסיון רבות מפעילותה בקנדה, לצד מחקר ופיתוח של מוצרים בסטנדרטים גבוהים. לא סתם המוצרים של Peace Naturals נחשבים למוצרים מהמתקדמים והאיכותיים ביותר המשווקים כיום בישראל.

"כבר מתחילת הדרך זיהינו את הקושי של המטופלים לשמור את המוצר בתנאים אופטימליים, כמו התנאים שלנו בחממות ובמפעל בזמן הייצור," אומרת רוני עמיחי כץ, סמנכ"לית שיווק ומכירות בקרונוס ישראל. "אנחנו יכולים לשלוט באופן מיטבי על הטמפרטורה ורמת הלחות להן התפרחת חשופה לאורך כל שלבי הייצור, אבל המטופל מוגבל לאריזה המסופקת לו".

"בעוד ששיווק הקנאביס בשקית אלומיניום, כפי שעושים אחרים, פוגע ביכולת השמירה על המרכיבים העדינים בצמח וגם ביכולת לנייד אותו ממקום למקום, אנחנו היינו הראשונים בישראל לשווק בצנצנת המותאמת במיוחד לגודל התפרחת או הגליליות".

תומר אשכנזי, מנהל מפעל קרונוס ישראל, הרחיב עוד על היתרונות של האריזה בצנצנות. "הצנצנת כוללת איטום חיצוני ראשוני, שמגביל את כמות האוויר לה יחשפו הפרחים. קיימת שכבת מגן דקיקה לכל צנצנת, ממש כמו באריזות המוכרות של מוצרים כמו גבינה רכה. הצנצנת הזו קטנה מספיק כדי לאפשר תנועה נוחה עם התפרחת גם מחוץ לבית".

"הקנאביס הוא צמח שרגיש מאוד לתנועה", הוסיף אשכנזי. "חלקו החיצוני מורכב מקריסטלי שרף עדינים שנראים כזיפים רכים (טריכומות). הם מכילים כמות גבוהה של קנבינואידים. לכן, אם המוצר משתפשף כשהוא מונח בכיס או בתיק, החלקים הללו נשחקים ונפרדים מהצמח ויעילותו הטיפולית נפגעת. האריזות של Peace Naturals מיועדות להגנה מכל הסכנות האורבות לצמח: חשיפה לאור, חשיפה לאוויר ורגישות לטלטלות. מוצר שמאוחסן נכון ישמר לאורך זמן ויעניק את התוצאה המיטבית למטופל, לצד שמירה על הארומה והטעם של המוצר".

אשכנזי הדגיש עוד כי הצנצנות בטוחות ומכילות מנגנון נעילה מפני ילדים. "הוספנו לאריזה גם מנגנון איטום טבעי בכל פעם שהצנצנת נפתחת ונסגרת מחדש. תחת המכסה יש שכבה הנועלת את הצנצנת מחדש. נעילה זו הופכת את המוצר למוגן מפני פתיחה לא רצויה של ילדים. נדרש כוח כדי לפתוח את המוצר, ולכן הוא 'Child-Proof'".

עמיחי כץ פירטה עוד כי "אנחנו מאמינים בשקיפות מלאה ובהצגה של כמות הנתונים המרבית על המוצר. כל אחד מהזנים שלנו כולל מידע מלא על הזן המקורי שממנו נוצר כדי שהמטופלים יוכלו לבחור את המוצר המועדף עליהם. בנוסף, כבר לפני שנה וחצי הוספנו קוד  QR על האריזה החיצונית שלנו, שמאפשר לראות באתר שלנו את התעודות לשחרור אצווה הכוללות את כל הנתונים הכימיים של המוצר. אנחנו מחויבים רגולטורית לציין את כמות החומרים הפעילים, אבל אנחנו מפרטים הרבה מעבר לכך, למשל הטרפנים העיקריים הקיימים במוצר (תרכובות ארומתיות בעלות סגולות טיפוליות)".

"אצלנו תהליכי הבקרה בזמן הייצור מוקפדים וכל שלב מתועד היטב", הצטרף אשכנזי. "כך אנחנו יכולים לזהות אם יש כמות גבוהה מדי של חומרים פעילים ולאזן אותה, לשמור על רמת לחות אופטימלית לצמח כדי למנוע עובש בעתיד או יובש שפוגע בארומה והטעם. בנוסף, הצמח עובר תהליך של יישון ("קיורינג") ולכן הוא מוכן לצריכה מיידית כבר כשפותחים את אריזת המוצר".

קנאביס בטעמים

חלק ממטופלי הקנאביס הרפואי צורכים את המוצר באמצעות שמנים המופקים מפרחיו, ולא בעישון של התפרחת. בקרונוס ישראל הבחינו כי אחד החסמים העיקריים של המטופלים הוא טעם המוצר ולכן, לאחרונה, הושק ליין חדש של שמנים בטעמים שונים.

"חלק מזני הקנאביס כוללים חומרים טבעיים המעניקים טעם למוצר", הסביר אשכנזי. "למשל, יש זנים המכילים לימונן שמעניק טעם לימון באופן טבעי. אנו מוסיפים תמצית טעם טבעית כדי לחזק את הטעם הזה".

"למרבה המזל, חברת האם בקנדה מעניקה לנו גישה למחלקת המחקר ופיתוח וכך אנחנו יכולים לבצע מחקרים כדי להגיע לטעם המועדף על המטופלים", הוסיפה כץ עמיחי. "באופן זה הצלחנו להשיק מוצרים חדשים בטעמים מנטה ולימון משולב עם פירות יער. אנחנו החברה הראשונה המייצרת ומשווקת שמני קנאביס בטעמים בישראל".

רצף טיפולי

"אנחנו מאמינים בחשיבות העליונה שיש לשמירה על הרצף הטיפולי", הדגישה סמנכ"לית המכירות. "בצמחי קנאביס קשה יותר להגיע לאחידות ברמת המרכיבים החומרים הפעילים, בניגוד לתרופות סינטטיות. הצמחים גדלים בחשיפה שונה לשמש, כל פרח גדל בגובה שונה מעט, ולכן יש הבדלים בין רמת ה-THC בין אצווה לאצווה. אנחנו מנסים להעניק לצמח תנאים אחידים ככל האפשר, המותאמים לזן, עוד בשלב הגידול". 

"בנוסף, אנחנו דואגים לשמירה על רמת הגימור של הפרחים, שיהיו נקיים מעלים ומגבעולים אותם המטופל לא אמור לצרוך. אם מטופל רוכש 10 גרמים של מוצר הכולל עלים וגבעולים, הוא למעשה צורך בפועל כמות קטנה יותר של תפרחת. אצלנו זה לא עובר".  

כתיבת תגובה