דבר אלי בפרחים

תוכן מקודם בשיתוף Peace Naturals

הידעתם? לא כל תפרחות הקנאביס הרפואי אשר מגיעות מחוות הגידול למפעל הייצור, מגיעות בסופו של דבר אל המטופל עצמו. בדרך יש תהליך בקרת איכות קפדני שמטרתו לבחור עבורכם, המטופלים, את הפרחים הטובים ביותר ולארוז אותם. ריכזנו את כל מה שחשוב לדעת על התהליך שעוברות תפרחות הקנאביס הרפואי לפני שהן מגיעות אליכם

כדי שנבין קודם את לוח הזמן, בממוצע לוקח לשתיל קנאביס כשישה שבועות להתחיל לפרוח ואז יש עוד פרק זמן של כעשרה שבועות הכולל את תהליך ייבוש הפרחים על מנת שיהיו מוכנים לשימוש. 

אל המפעל מגיעה התפרחת ושם היא עוברת תהליך של מיון ראשוני "במצב אידיאלי אנחנו מקבלים את התפרחות מחוות הגידול אחרי שהן כבר הופרדו מהגבעולים ועברו 'טרימינג' ראשוני, כלומר שהעלים של הפרח כבר נגזמו" מסביר תומר אשכנזי, מנהל מפעל קרונוס ישראל. 

"במצב זה הפרח נחשב נקי. אבל כאן, העבודה של הסלקטורים במפעל עדין חשובה" מוסיף אשכנזי. העובדים במפעל מסתכלים על הפרחים ואוספים את הפרחים היפים ביותר ויזואלית. לפעמים התהליך מסתכם בהעברת הקנאביס לאריזה והכנתו לשילוח, ולפעמים נדרשת עבודת מיון נוספת על הפרחים. 

האם גודל הפרח קובע?

עובדי פס האריזה של קרונוס עברו הכשרה ויודעים לסנן ולסלק פרחים לא ראויים ולזהות את הפרחים הטובים ביותר. ""לפעמים ההבדלים בין הפרחים הם זניחים, בעיקר כשמדובר בגידול איכותי ומוקפד, ועדיין שלב הברירה והבחירה הוא אקוטי לאיכות המוצר שנארז בסוף התהליך". אשכנזי מוסיף: הצוותים עוברים הכשרה מעמיקה על פי שיטות העבודה של המפעל הראשי בקנדה, והם לומדים איך לבצע את תהליך הייצור בדיוק גבוה כדי שיעמוד בסטנדרט הבינלאומי אליו אנחנו מכוונים, התהליך יכול להיות איטי וסיזיפי אבל חשוב להקפיד על כל השלבים ועל שימוש בכלים סטריליים שלא יפגמו באיכות החומרים הפעילים בכל פרח ואריזות קשיחות שישמרו על האיכותיות האלו בכל שלבי השינוע שיבואו אחר כך"

זר פורח או ורד בודד

האם גודל הפרח מעיד על איכותו? "יש איזו שהיא דעה רווחת בארץ שפרחי קנאביס גדולים יותר הם איכותיים יותר" מסביר אשכנזי, "ואם להיות כנה שלב הטרימינג יותר קל לעובדים עם פרחים גדולים, אבל האמת היא שאין הבדל בין פרחים גדולים לקטנים מבחינת איכות ומבחינת אחוז החומרים הפעילים שבהם. בקנדה למשל, פרחים קטנים נחשבים לעדיפים על ידי הצרכנים כי קל יותר לאבחן בהם נוכחות עובשים. בסופו של דבר חוויית המשתמש היא חלק מהעניין וגודל הפרחים  בהחלט משפיע על חוויית המשתמש בעיקר בארץ."

שינוע והעברה למטופל

בעוד שרוב מוצרי הקנאביס הרפואי בישראל נארזים בשקיות אלומיניום אטומות לשמירה על טריות, "אצלנו" מסביר אשכנזי "הושקעה חשיבה רבה באריזה, כזו שתאפשר למטופלים לשמור על המוצר בדרך תקינה וטובה לאורך זמן וגם רצינו למנוע פגיעה בפרחים במהלך השינוע… לכן, את המארזים עיצבנו ככלי איחסון איכותי ונוח עם סגירה חוזרת ואטומה כמו גם מנגנון אבטחת נעילת מכסה מפני ילדים"

 

רוצים לדעת עוד על קנאביס רפואי? בקרו באתר פיס נטורלס>>

כתיבת תגובה