מגלגל...

5 זני קנאביס מומלצים לטיפול בדיכאון

ישנן עדויות רבות לכך שהקנאביס עשוי לסייע בטיפול עבור חלק מהסימפטומים הקשורים לדיכאון – לפניכם חמישה זנים המומלצים להתמודדות עם התופעה.

זה לא סוד שעישון קנאביס עשוי להיות חוויה מרוממת ומתגמלת למדי, ולמעשה זו אחת הסיבות הבולטות בגינן רבים כל כך צורכים את הצמח הזה בכל יום. הדיווחים על הסגולות המיוחדות הללו דירבנו לא מעט חוקרים לבחון את הנושא בצורה מעמיקה יותר, בזמן שחברות תרופות מסוימות מחפשות כיצד ניתן להפיק מהצמח גם תרופת מרשם מוכרת.

אך למרות שלקנאביס בהחלט יש את הפוטנציאל לעזור לסובלים מדיכאון, חשוב להבין כי הוא איננו תרופה נגד דיכאון גרידא, אלא יותר בכיוון של הקלה זמנית. תהליך ההתגברות על הדיכאון איננו מסתכם רק בלהרגיש אנרגטי ופעיל, שכן במידה וכך היה, המצב הרי שריפוי ההפרעה היה מסתכם בשתיית משקה אנרגיה בלבד,

באופן טבעי זני הסאטיבה יהיו האופציה המתאימה ביותר עבור הטיפול הנ”ל, אלא שלצרכנים רבים סאטיבה טהורה עלולה להיות מעט יותר מידי אינטנסיבית למקרים שכאלה, ולכן דווקא זנים היברידים (מעורבים) עם תכונות דומיננטיות של סאטיבה, אשר מצד אחד מרוממות ומצד שני עדיין מקנות תחושת רוגע – עשויות להיות האפשרות הטובה ביותר.

לפניכם 5 שני קנאביס מומלצים לטיפול בדיכאון:

BLUE DREAM HUMBOLDT SEEDS

Blue_Dream
ה-Blue Dream הינו זן היברידי של סאטיבה דומיננטית בעלת השפעה מרוממת על המוח במקביל להקלה בתסמיני מתח, חרדה ולחץ. זהו זן שנוצר כתוצאה מהכלאה מוצלחת של BlueBerry המפורסם עם ה-Haze הנוסטלגי, מה שמביא לנו בתוצר הסופי פרחים עשירים בטעמי פירות מענגים. למרות תכונות הסאטיבה שלו זהו זן בעל פריחה מהירה באופן יחסי (65-70 יום פריחה) ופוטנציאל יבול גבוה ביותר של כמעט חצי קילו חומר יבש משטח גידול של מטר רבוע.

גם זה בטח יעניין אותך

AK-47 SERIOUS SEEDS

AK47
הזן AK47 זכה לכינוי “one hit wonder” (בתרגום חופשי: “פלא של שאכטה אחת”) והוא זן קנאביס שמסוגל להפתיע בעוצמות שלו גם צרכני קנאביס ותיקים, כך שלא סתם הוא הפך לאחד מזני הקנאביס המעוטרים ביותר שיש לאחר שזכה בתארים שונים במגוון תחרויות קנאביס באירופה וצפון אמריקה. יש לו השפעה שמרגיעה את הראש ואת הגוף יחדיו, ורבים ממליצים עליו לטיפול בחרדה.

AMNESIA HAZE ROYAL QUEEN SEEDS

Amnesia_Haze_1
האמנזיה הייז הוא אחד מהזנים הנפוצים ביותר באמסטרדם. זן האמנזיה מוכר היטב בזכות היכולת שלו להרגיע את המוח וכפי שהשם עשוי להסגיר – האמנזיה מסוגל להעלים לזמן מה מחשבות טורדניות, מה שמקנה למטופל רגעים יקרים של שקט ושלווה. זהו זן בעל פוטנציאל יבול גבוה במיוחד וזמן פריחה קצר יחסית של 63-70 יום.

GIRL SCOUT COOKIES CALI CONNECTION

GSC
הקאלי הוא למעשה הכלאה מוצלחת של זן ה-OG Kush המפורסם עם הסאטיבה הדרום אפריקנית Durban Poison. זן ה-Girl Scout (“ילדת הצופים”) נחשב לאגדה אפופת מסתורין באזור החוף המערבי של ארה”ב, והוא ידוע בהשפעות האופוריות והמרגיעות שלו. זמן הפריחה שלו נע בין 55 ל-63 יום במהלכם הצמח מפיק פרחים מרשימים עם ניחוחות מתוקים שמזכירים אורנים.

JACK HERER GREENHOUSE SEEDS

Jack Herrer
הזן ג’ק הרר הוא עוד מתמודד קלאסי ברשימה. הזן נקרא על שמו של אחד מכוכבי הקנאביס הבולטים בהיסטוריה, שהלך לעולמו לפני כשנתיים. עדות לפופולאריות של הזן ניתן להסיק מכך שגם אחרי שנים רבות הוא עדיין מצוי בביקוש אדיר בקרב מגדלי קנאביס רבים, וכמו זני קנאביס אחרים ברשימה – גם הזן הזה משלב השפעות אנרגטיות ומרגיעות גם יחד, אותן ניתן יהיה לחוש בראש ובגוף. זוהי הכלאה של זן ה-Haze עם ה-Red Skunk, וזמן הפריחה שלו בסביבות ה-56 יום.

לרכישת זרעי קנאביס איכותיים לחצו כאן.

ראו גם:
המצעד השנתי: 10 זני הקנאביס הפופולאריים ביותר בישראל לשנת 2014
“גופטה קוש” – זן קנאביס חדש על שמו של ד”ר סנג’י גופטה
קטלוג זני הקנאביס הגדול בעולם – Leafly

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר