מגלגל...

4 חומרים רפלקטיביים (מחזירי אור) – לשדרוג חדר הגידול

האור הוא אחת מהאנרגיות החשובות ביותר עבור הצמח והוא משפיע באופן משמעותי על תהליך פוטוסינתזה בריא ויבול פורה. אור מבוזבז בחלל הגידול שווה לאנרגיה מבוזבזת, שמשמעותה פחות גרמים של תפרחת בסוף התהליך. הנה 4 חומרים רפלקטיבים מחזירי אור שיעזרו לנצל את התאורה בחדר בצורה הטובה ביותר

גם אם התאורה בחלל הגידול שלכם מדויקת ויעילה, ישנו עדיין פוטנציאל “לאבד” חלק מהאור. על מנת לנצל את האור כולו ולא לאבד אף פוטון חשוב, מומלץ להקפיד לעטוף את כל קירות חדר הגידול בחומרים רפלקטיבים – חומרים מחזירי אור.

חומר רפלקטיבי מחזיר אחוז גבוה מהאור הפוגע בו בחזרה לצמחים, ומאפשר להם לנצל את האנרגיה בצורה יעילה יותר, שמביאה עמה תפרחת רבה ואיכותית יותר בסיום תהליך הגידול. מלבד החזרת האור, חומרים רפלקטיבים גם מסייעים לפיזור אחיד (פחות או יותר) של האור ברחבי החלל, כאשר לסוגים שונים של חומרים רפלקטיבים ישנם יתרונות וחסרונות שונים.

כתב האתר ‘ביג-באדס מגזין’ ממליץ על ארבעה חומרים רפלקטיבים ששווה לבדוק:

1. מיילר

מיילר - בעל שימוש נרחב ביותר בקרב מגדלי פנים
מיילר – בעל שימוש נרחב ביותר בקרב מגדלי פנים

ציפוי מיילר, הנראה כמו מראה, הוא כנראה החומר הרפלקטיבי הפופולארי ביותר היום בקרב מגדלים ביתיים, בעיקר בזכות מחירו הנמוך יחסית ונוחות השימוש בו.

היתרון העיקרי של המיילר נמצא בקלילותו המאפשרת תלייה בעזרת אקדח סיכות או דבק. אחוז החזרת האור שלו עומד על ממוצע מצוין של 90%, עם רמת פיזור אור ממצועת ומטה.

חסרונותיו העיקריים הוא שהמיילר קשה לניקוי ומסוגל להינזק בקלות ע”י עודף לחות, וכן הוא יכול להיקרע ולהתקמט במהלך התלייה שלו – כך שמומלץ לנהוג במשנה זהירות בזמן ההתקנה.

2. פוליאון

יריעות פוליאון
יריעות פוליאון

יריעות פוליאון הן הפתרון העדיף למגדלים המוכנים לשלם את המחיר הגבוה שלו, שהוא למעשה חסרונן היחיד.

אחוז החזרת האור של הפוליאון עומד על ממוצע של 97% ובזכות מבנהו הייחודי הוא מפזר את האור בצורה טובה ואחידה. מלבד זאת, היריעות פשוטות לתלייה ועמידות מאד בפני קרעים ובלאי, כך שניתן לנקות אותן בקלות ולהשתמש בהן פעמים נוספות.

3. צבע לבן או ציפוי פולי פלסטיק שחור-לבן

יריעות פנדה רפלקטיביות
יריעות פנדה רפלקטיביות

הצד הלבן של הפולי פלסטיק (ידוע גם בכינוי “יריעות פנדה רפלקטיביות”), כמו גם צבע קיר לבן – מחזירים ממוצע של כ-85% מהאור לצמחים שלנו.

שתי האופציות הללו הן כנראה האפשרויות הזולות ביותר שיש לשוק להציע, כך שגם הקמצן שבמגדלים יוכל להשקיע כמה גרושים ולצבוע את חדר הגידול שלו בצבע לבן. עם זאת מגדלים רבים מעדיפים את יריעות הפנדה על פני צבע מכיוון שהן קלות מאד לניקוי.

4. יריעות אלומיניום

יריעות אלומיניום
יריעות אלומיניום

ישנן מספר חברות המוכרות יריעות אלומיניום, ממנו עשויים הרפלקטורים שמרכיבים את מנורות הגידול הנמכרות בחנויות. היריעות הללו הן החומר הרפלקטיבי האולטימטיבי לחדר הגידול, עם אחוזי החזרת אור גבוהים אשר נעים בין 95%-97%, ורמת פיזור אור מרשימה ביותר.

למרבה הצער, מחירן של יריעות אלו גבוה משמעותית ממחירם של שאר החומרים, וכן הן כבדות למדי וצריך קצת יותר ציוד בשביל לתלות אותן על הקיר. חסרון נוסף הוא שהיריעות הללו מגיעות בגדלים קבועים מראש, מה שמקשה על תכנון בהתאמה אישית של חלל הגידול.

חשוב לזכור: אחרי שמחליטים על איזה חומר ללכת, יש לצפות גם את התקרה על מנת להרוויח כמה שיותר אור חוזר.

המקפידים מצפים גם את התקרה והקירות על-מנת להרוויח כמה שיותר אור חוזר
צפו את התקרה להחזרת אור מקסימלית

ראו גם:
מתחילים: כך נבדיל בין קנאביס איכותי ל’חשאב’
איך לייבש וליישן קנאביס נכון – מדריך למתחילים
לראות את האור – מדריך תאורה בסיסי לגידול מריחואנה בבית
7 טיפים לגידול פרחים ברמה מקצועית


ערוץ הגידול

מדריכי גידול קנאביס


המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר