טוען...

ראש מחלק בילוש ת”א: “סוחרים מערבבים מריחואנה עם קלונקס”

פקד מוטי בלס, ראש מחלק בילוש במשטרת מחוז ת”א, מודה בראיון כי בניגוד להמלצת היועץ המשפטי לממשלה, משטרת ישראל אכן פועלת נגד צרכני הקנאביס בישראל וטוען כי סוחרים מוסיפים קלונקס למריחואנה. “אין דבר כזה סם לא מסוכן,” הוא מדגיש.

כפי שדיווחנו לראשונה כאן, משטרת ישראל – בניגוד להמלצת הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה – פועלת נגד צרכני הקנאביס לשימוש עצמי ועוצרת למעלה מ-20,000 מהם בכל שנה. פקד מוטי בלס, ראש מחלק בילוש במחוז ת”א מודה בדברים בראיון לתכנית “סירנות” בערוץ 1.

פקד מוטי בלס
פקד מוטי בלס, ראש מחלק בילוש ת”א

“משטרת ישראל פועלת כנגד כל מי שנמצא בשרשרשת הזו,” אומר פקד בלס. “מהצרכן ועד לאותו גורם שמגדל ומפיץ…”

פקד בלס סיפר בראיון על הגידול בתופעת גידול הקנאביס הביתי – בעקבות חסימת הגבולות והתפיסות הרבות של הנסיונות להברחת חשיש ממצרים וירדן. “אנחנו מזהים פחות כניסה של סמים מחוץ לגבולות הארץ ויותר אנשים שבוחרים לגדל את הסמים שלהם בבית בשיטת הידרו.”

בנוסף מספר פקד בלס על תופעה חדשה לפיה סוחרים ומגדלי מריחואנה מוסיפים ‘קלונקס’ (תרופת הרגעה) לפרחי הקנאביס אותם הם מוכרים. “אין דבר כזה ‘סם לא מסוכן’,” מדגיש פקד בלס. “כל הסמים מסוכנים. החומרים שתפסנו לאחרונה הם סמים שנמהלו עם חומרים נוספים, לדוגמה ‘קלונקס’, שזהו חומר הנצרך על ידי נרקומנים כתחליף לסם.”

הפקד, כמו גם כתבת ערוץ 1, ממשיכים להשתמש בביטויים השגויים השגורים בשפתן של רשויות האכיפה. בתי גידול הקנאביס מכונים “מעבדות סמים”, חומר להשרשת צמחים אשר נקרא קלונקס הופך ל’תחליף סם לנרקומנים’ וצמחי המריחואנה הביתיים מכונים “גידולי הידרו” – על אף שברוב מוחלט של התפיסות מדובר בגידולים המתבצעים באדמה ולא על בסיס מצע הידרופוני (מים) – זאת מעבר לעובדה כי בניגוד לדבריהם, אין כל הוכחה לכך שגידולי “הידרו” הם “חזקים” יותר מגידולים באדמה.

צפו:

ראו: על הידרו, קונספירציות ועיתונאים בורים
ראו: מדוע שלא נכתוב בכותרת: “קוראי העיתון הם ציבור של מטומטמים”?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר