טוען...

צפו: מיקי רוזנטל, נינו אבסדזה ועמנואל שחף על מדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל

צוות מגזין קנאביס יצא לוועידת מפלגת העבודה בכדי לבדוק מה חושבים המועמדים לפריימריז על מדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל המגדירה מאות אלפי ישראלים כעבריינים פליליים – פרק ראשון בסדרה. צפו.

ביום ג’ השבוע נערך כינוס הוועידה התשיעית של מפלגת העבודה לקראת הפריימריז שייערכו ב-27.11.12. צוות מגזין קנאביס יצא לשאול את המועמדים על עמדתם בנוגע למדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

ראו עוד: כנסת ירוקה: מי מהח”כים בישראל מעשן קנאביס?

בפרק הראשון בסדרת קטעי הוידאו שיעלו במהלך השבועות הקרובים מופיעים מיקי רוזנטל, העיתונאי הלוחם בשחיתות אשר הודיע לאחרונה על הצטרפותו למפלגת העבודה והתמודדותו בפריימריז לרשימת העבודה לבחירות, חברת הכנסת נינו אבסדזה, עיתונאית לשעבר וח”כית ממפלגת קדימה שהודיעה על הצטרפותה למפלגת העבודה ועמנואל שחף, מנכ”ל חברת טכנולוג’י אסיה קונסלטינג בע”מ, יו”ר לשכת המסחר ישראל-אינדונזיה וסגן יו”ר אגודת ישראל-גרמניה שהודיע אף הוא על התמודדותו בפריימריז הקרובים.

נינו אבסדזה
נינו אבסדזה

נינו אבסדזה: “אבחן את הנושא ואתן תשובה מסודרת תוך זמן קצר”

פנינו אל חברת הכנסת נינו אבסדזה ושאלנו על עמדתה בנוגע למדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

“אני לא מכירה מספיק את הנושא,” אמרה אבסדזה. “אבל אני מבטיחה שאבדוק את הפרטים ותוך זמן קצר אגבש עמדה ואודיע עליה בפומבי.”

עמנואל שחף: “מדיניות ההפללה הגורפת היא לא הגיונית”

עמנואל שחף
עמנואל שחף

אל המועמד לפריימריז עמנואל שחף ושאלנו גם אותו על עמדתו בנוגע למדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

“נוכחתי לדעת שהנושא הזה מעניין רבים מהאנשים,” אמר שחף. “אני חושב שזה פשוט לא הגיוני שתהיה הפללה גורפת כפי שקורה היום.”

מיקי רוזנטל: “עזבו אותי, אני לא רוצה לענות על זה”

מיקי רוזנטל היה האחרון מבין המועמדים אליהם הצלחנו להגיע בערב הוועידה. היה נראה כאילו רוזנטל מנסה “להתחבא” מהעיתונאים, אך מאחר ובשבועות האחרונים הוא התעלם מפניות רבות של תומכי הקנאביס דרך אימייל ודרך פרופיל הפייסבוק שלו, החלטנו שלא נוותר ונשארנו עד תום האירוע בכדי לוודא שהוא מתייחס לפניות הבוחרים.

מיקי רוזנטל
מיקי רוזנטל

בתחילה לא היה מוכן רוזנטל לדבר איתנו ישירות ושלח את יועץ התקשורת שלו, זאב ינאי, כדי לוודא מה בדיוק אנו רוצים לשאול (רוזנטל הוא היחיד מבין המועמדים ששלח נציגים לפני הראיון).

לאחר דין ודברים לא קצר והמתנה נוספת של רבע שעה, שאלנו את רוזנטל מהי עמדתו בנוגע למדיניות ההפללה של צרכני הקנאביס בישראל המובילה לכך שמאות אלפי ישראלים נחשבים על פי חוק כעבריינים פליליים בגלל שצורכים קנאביס.

“נו באמת, די, לא רוצה לענות על זה. יש קבוצה קטנה של אנשים שמנסה לדחוף את השאלה הזאת ואני לא מעוניין לענות עליה,” אמר רוזנטל.

זאב ינאי - יועץ התקשורת של מיקי רוזנטל
זאב ינאי – יועץ התקשורת של מיקי רוזנטל

ראו עוד: סקר: מה חושבים מובילי מחאת “צדק חברתי” על קנאביס ולגליזציה?

עם סיום הראיון הגיע היועץ ינאי ובתנועות מאיימות הודיע לנו שהראיון הזה לא ישודר. “תחתוך את הראיון הזה מיד!” אמר ינאי. “לא אמרתם שתשאלו את השאלה הזאת. זו הפרת קוד אמון בין עיתונאי למקור, ידעתי שאתם מתכננים משהו…” (מסתבר שזה לא לגיטימי לשאול שאלה בנוגע למדיניות ההפללה).

ינאי הוסיף ואיים כי הוא אחראי על שיבוצי עיתונאים ברשתות תקשורת שונות ושידאג שאנחנו ניפגע במידה וראיון זה ישודר.

לשווא ניסינו להסביר למר ינאי שאין זו חובה להודיע על השאלות לפני הראיון וכי לטעמנו הוא נוהג בצביעות שכן מיקי רוזנטל התפרסם במהלך הקריירה שלו כאחד שנוטה לעורר פרובוקציות ונהג בעבר להתפרץ למשל לאירועים פרטיים של פוליטיקאים ואנשי הון בכדי לשאול אותם שאלות קשות הנוגעות לדברים שהיו חשובים לו.

“אתם פוגעים במאבק של עצמכם,” אמר ינאי. “אתם מקשים דווקא על מי שאולי יכול היה לעזור לכם.”

מעניין איך היה מגיב רוזנטל אם אחד המרואיינים שלו היה אומר: “אני לא מעוניין להגיב על נושא זה, תעזבו אותי.”…

צפו: מגזין קנאביס בוועידת מפלגת העבודה:

מיקי רוזנטל משיב לראשונה לעניין הקנאביס

הבוקר, 05/11, פירסם רוזנטל סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו בו התלונן על כך שרבים מציקים לו בנושא הקנאביס וכי במידה ומישהו יחליט לא לבחור בו בגלל נושא זה, “אני מוותר על הקול שלהם.”

מיקי רוזנטל משיב לתומכי הלגליזציה

מיקי רוזנטל - שואל שאלות קשות אך לא עונה לשאלות קשות

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר