"סמים פסיכדליים מסוכנים כמו נסיעה באופניים"

סמים פסיכדליים כמו MDMA, פטריות קסם או DMT, לא מסוכנים לשימוש יותר מאשר נסיעה על אופניים או משחק כדורגל – כך קובע מאמר שפורסם בכתב העת הרפואי היוקרתי ה'לנצט' (The Lancet). "האיסור על השימוש בהם נוגד את זכויות האדם," טוענים כותבי המאמר.

במאמר חדש שפורסם השבוע ב'לנצט' – כתב העת הרפואי היוקרתי – ונכתב על ידי טרי קרבס (Teri Krebs), חוקרת מדעי המוח מאוניברסיטת נורבגיה, טוענת החוקרת כי המדיניות האוסרת על שימוש בחומרים פסיכדליים למטרות פנאי, תרבות ורוחניות הינה פסולה ונוגדת את עקרון זכויות האדם.

"למרות שחומרים פסיכדליים עלולים לגרום לבלבול רגשי זמני ובמקרים נדירים עלול גם להוביל לפציעות קשות, באופן כללי שימוש בהם איננו מסוכן בהשוואה לפעילויות מקובלות אחרות," מסבירה קרבס בראיון ל-NewsWeek. "סמים פסיכדליים כמו MDMA, פטריות קסם או DMT, לא מסוכנים לשימוש יותר מאשר נסיעה על אופניים או משחק כדורגל."

יחד עם בעלה, אוריין יוהאנסן, פתחה קרבס את 'EmmaSofia', ארגון חדש ללא מטרות רווח שמטרתו להרחיב את הגישה לשימוש מבוקר ב-MDMA וחומרים פסיכדליים אחרים ולקדם את זכויות האדם עבור צרכני חומרים אלו.

קרבס יוהאנסן
קרבס ויוהאנסן

יוהאנסן, פסיכולוג קליני המטפל בחרדות ובנטיות אובדניות, השתמש ב-MDMA ובפטריות כדי לטפל בבעיית ההתמכרות האישית שלו לאלכוהול. "MDMA הוא לא בלתי חוקי כי הוא מסוכן," הוא מסביר. "הוא עלול להיות מסוכן כי הוא בלתי חוקי."

בימים אלו פתחו השניים פרוייקט מימון המונים באתר 'אינדיגוגו' בנסיון לגייס 30,000$ במטרה קדם לגליזציה של חומרים פסיכדליים בעבור טיפול בהתמכרויות לחומרים מסוכנים כמו הרואין ,טבק ואלכוהול וכן לעזור לאלו הסובלים ממחלות כמו פרקינסון בעזרת טיפול מבוקר בחומרים פסיכדליים.

קרבס ויוהאנסן מסבירים:

ראו גם:
צפו: כך פסיכדליה יכולה להציל את חייכם
מחקר: כך משפיעות פטריות קסם על המוח

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט