“חילול השם”: ‘המחתרת’ נגד ‘טלגראס’

מחאה נגד ‘טלגראס’ מכיוון לא צפוי: ארגון הפצת הקנאביס הישראלי הותיק ‘המחתרת’, פירסם הבוקר (ו’) עדכון לחבריו, בו הוא יוצא נגד הסחר בסמים ומכירת קנאביס לבני נוער. “יש הבדל בין מכירת עשבי מרפא מקודשים למבוגרים שפויים ואחראיים, לבין מכירת כל סוג סם אפשרי לכל מי שמחפש לקנות,” הם טוענים.

השימוש בקבוצות ‘טלגראס‘ לרכישת קנאביס בישראל ממשיך להתרחב, אך בעוד שעשרות אלפי ישראלים נהנים מאוד מהפיתוח החדש ומהעובדה שהצמח זמין היום לרכישה יותר מאי פעם, יש גם מי שמתנגד לפעילות.

בראש ההתנגדות עומדים כמובן המשרד לבט”פ, המשטרה, הרשות למלחמה בסמים וארגונים כמו ‘אל סם’, המתקוממים כנגד נפיצות הקנאביס לכל דורש.

התנגדות ארגונים אלו התגברה בשבועות האחרונים לאור שני עניינים ספציפיים הכרוכים בשימוש ב’טלגראס’. אחד הוא העובדה שמנהלי הקבוצה לא מתנגדים ואף מעודדים מכירת קנאביס לבני נוער וצעירים מתחת לגיל 18 – והשני הוא העובדה שבחלק מקבוצות הטלגראס נמכרים גם סמים שאינם קנאביס.

“חילול השם”

הבוקר (ו’), כמה ימים לאחר שידור כתבה ביקורתית כלפי נושאים אלו בתכנית ‘הצינור’ בערוץ 10, מצטרף למחאה זו גם צד מפתיע.

הארגון המחתרתי הידוע בכינוי ‘המחתרת‘, שפעל במשך חודשים ארוכים לפני הקמת ‘טלגראס’ וניהל רשת הפצת קנאביס במשלוחים עד הבית באופן מסודר וקבוע, שלח פוסט ארוך ומפורט לחבריו בו טענות קשות נגד ‘טלגראס’.

בפוסט מפרט אחד ממנהלי ‘המחתרת’ את התנגדותם למכירת סמים ולמכירת קנאביס לבני נוער: “למרות שנדמה כאילו הטלגראס הוא מיזם המעלה את קהילתנו לפני השטח, לאמיתו של דבר מהותו היא לתת לקהילה כלי המאפשר לה להתחפר טוב יותר בגטו העלוב שהיא יצרה לעצמה”, כתבו.

למרות תמיכתם בהפצת קנאביס בישראל ובשימוש במה שהם רואים כצמח מקודש שעוזר לבני אדם, יש לדבריהם “הבדל רציני מאוד בין מכירת עשבי מרפא מקודשים ופולחניים למבוגרים שפויים ואחראים שפנו ונרשמו מיוזמתם למאגר חברים קהילתי מפוקח וסגור, לבין מכירת כל סוג סם אפשרי לכל מי שמחפש לקנות, כמו שקורה בטלגראס”.

בטקסט ששלחו מנהלי ‘המחתרת’ לחבריהם – ועשיר באזכורים מהתנ”ך וקשר לציונות ואהבת העם, הארץ והתורה היהודית – נטען עוד כי “עצם הקיום של מערכת קהילתית שמאפשרת מכירת סמים קשים לילדים היא לא פחות מחילול השם ועכירת ישראל”.

“אפס דמים”

בהתייחס לטענות שעלו כנגדם על מחירי קנאביס יקרים יחסית לעומת אלו של הטלגראס, כתב מנהל ‘המחתרת’ כי “אני לא מרגיש שבין השירות המכובד שלנו לבין הזוהמה שהיא הטלגראס יש איזה שהוא קשר. אני מקווה שכל מי שעומד מאחורי התועבה הזו ישב שנים ארוכות בבית סוהר”.

עוד הוא הוסיף ש”למרות שאני מאוד מעריך את הכוונה הטובה שעומדת מאחורי המיזם הזה (טלגראס), ילדותית ככל שלא תהיה, לצערי אני די בטוח שזו היא מסוג הכוונות הטובות שהדרך לגיהנום רצופה בהן, ומספיק לקרוא את סיפורי הזוועה על שודים, הונאות והטרדות מיניות”.

ב’מחתרת’ יוצאים אפילו נגד תופעת ה’שיימינג’ שעושים מנהלי ‘טלגראס’ לשוטרים שעוצרים סוחרים שלהם. “במקורות נכתב כי כל המלבין פני חברו ברבים כאילו שפך דמים ופרסום שמותיהם ותמונותיהם של שוטרים והעמדתם בסיכון לפגיעה מצד גורמים עברייניים היא פרקטיקה בזויה ודוחה”.

לסיכום נכתב כי “אנחנו רואים בעצמנו סטארטאפ ציוני וכשר, ואצלנו אין לא עבריינים ולא סמויים ולא גובי חובות, אלא רק כשרון וחריצות ועבודה קשה של כמה וכמה חלוצים ציוניים טובים. אלפי הנשים שמשתמשות בבטחה בשירות יכולות להעיד שאצלנו אין הטרדות מיניות ואנחנו הארגון היחיד שמציע 100% אחריות אמיתית על כל המוצרים ועל כל השירות שלנו, כמו גם מתחזקים קופת מעשר קהילתית כדי להציע לחברים לשלם בהקפה, לקנות בהנחה ואפילו לקבל בחינם”.

לסיום, לצד הזמנת הנמענים להצטרף אליהם לפעילות התנדבותית בעזרת טופס מקוון שקישור אליו מופיע בתחתית המסמך, מבטיחים מנהלי ‘המחתרת’ כי בקרוב תושק מערכת אינטרנטית בשם “אפס דמים”, הפועלת בצורת אפליקציה מוצפנת ובנויה לדבריהם “באופן המנטרל את יכולתם של כוחות האכיפה והדיכוי ברחבי העולם להתערב בה”.

המסמך המלא כפי שפורסם הבוקר:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר