מכונית ספורט המיוצרת מקנאביס [וידאו]

חשבתם שמקנאביס ניתן לייצר רק תרופות, בדים, שמן, נייר, בטון ופלסטיק? תחשבו שוב: בפלורידה נוסעת מכונית ספורט עם שאסי של מאזדה ועטיפה של “המפ” – הקנאביס התעשייתי, שמלבד היותה זולה יותר ועמידה יותר מרכבים אחרים, היא גם ירוקה יותר וידידותית לסביבה.

בשנת 1941 בנה הנרי פורד, מייסד חברת הרכב “פורד”, מכונית חדשה וייחודית אותה ייעד לשימוש עבור חקלאים כמותו. מטרתו של פורד היתה לאפשר לכל בעל משק לבנות לעצמו רכב עבודה פשוט בעזרת ציוד הנמצא בחווה. באותם ימים בהם ה’המפ’ עדיין היה חוקי בארה”ב, היה זה רק סביר שפורד יבחר בצמח החזק לשימוש זה.

75 שנים אחרי מציג ברוס מייקל דייטצן (Bruce Michael Dietzen), יזם מפלורידה, ארה”ב, רכב קנאביס המפ משלו. בניגוד לרכב של פורד הפעם מדובר במכונית ספורט אדומה ונוצצת עם גג נפתח שאמנם מבוססת על שאסי (שלדה) של “מאזדה”, אבל מורכבת מאותו צמח קנאביס המפ ששימש במשך שנים כבסיס להתפתחות התעשייתית בעולם.

מכונית ספורט מקנאביס המפ
ברוס עם סיבי המפ (צילום: Quincy Perkins / Barcroft)

“המפ עדיין נחשב לסם מסוכן לפי הממשלה, בדיוק כמו קוקאין והרואין, וזה פשוט לא נתפס,” אומר ברוס בראיון ומפרט על יתרונותיו של רכב ההמפ, שחזק פי 10 יותר מפלדה. “המכונה הירוקה הזו מיוצרת מכ-45 קילוגרם של המפ – מה שהופך אותה לקלה יותר ממכוניות המיוצרות מפיברגלס (סיבי זכוכית).”

מכונית ספורט מקנאביס המפ
גלגל הרכב (צילום: Quincy Perkins / Barcroft)

מלבד העובדה שהמכונית בנויה למעשה מצמחים, היא גם נוסעת על ביו-דלק המיוצר מפסולת חקלאית ממוחזרת שהינה בעלת טביעת רגל פחמנית – סך פליטות של גזי חממה התורמים להתחממות גלובלית – נמוכה במיוחד.

גם זה בטח יעניין אותך
רכב ה"המפ" של הנרי פורד (1941)
רכב ה”המפ” של הנרי פורד (1941)

עם זאת, מאחר והמפ אינו חוקי בפלורידה, נאלץ ברוס לייבא את החומר מסין ולבנות את הכל בעצמו, מה שהפך את הרכב ליקר במיוחד. בסך הכל מעיד ברוס כי נאלץ להוציא לא פחות מ-200 אלף דולר כדי לבנות את הרכב המיוחד.

מכונית ספורט מקנאביס המפ
ברוס ומכונית ההמפ (צילום: Quincy Perkins / Barcroft)

“מדינות רבות מצחילות לעשות את זה חוקי וזה סימן נפלא לכך שאנו חוזרים לנקודה בה הכנו מוצרים מהמפ תעשייתי, ממש כמו שהנרי פורד הציע שנעשה,” סיכם ברוס.

מכונית ספורט מקנאביס המפ
קדמת מכונית ההמפ (צילום: Quincy Perkins / Barcroft)
מכונית ספורט מקנאביס המפ
אחורי מכונית ההמפ (צילום: Quincy Perkins / Barcroft)
מכונית ספורט מקנאביס המפ
(צילום: Quincy Perkins / Barcroft)
מכונית ספורט מקנאביס המפ
פנים המכונית – גם הוא עשוי מהמפ (צילום: Quincy Perkins / Barcroft)

בדיווח קודם שפרסמנו עליו בשנה שעברה אמר ברוס כי הוא מקווה שעד אמצע שנת 2017 ניתן יהיה לרכוש מכונית המפ במכיר של כ-50 אלף דולר.

הרכב של ברוס בסיבוב בקולורדו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר