מחאת הקנאביס חוזרת: הפגנת “הגיון בריא” לתמיכה בחוקי הלגליזציה

בצל פרשת הסמים והמפורסמים מתכוננים פעילי הלגליזציה הישראליים להפגנת ענק שתיערך בכיכר רבין ב-29.5. הח”כים זנדברג ופייגלין יישאו דברים על הבמה, לצד הופעות של להקת ג’ירפות, להקת “לואי מרשל”, האחים אריאל, גבי שושן, המדוזות ואמנים נוספים.

מהאנשים שהביאו לכם את הפגנת “סמים לזה סוף” שנערכה בחודש אוקטובר 2013: הפגנת קנאביס גדולה צפויה להיערך בכיכר רבין ביום חמישי, 29.5, בשעה 19:30.

העצרת תתקיים בסימן תמיכה בהצעות החוק ללגליזציה ולדה-קרימינליזציה שהגישה ח”כ תמר זנדברג, וכן להצעת החוק של ח”כ חיים כץ לקידום ענף הקנאביס הרפואי – שתיהן צפויות לעלות לדיון בוועדות הכנסת, ימים ספורים לאחר מועד ההפגנה.

“מטרת ההפגנה היא לתמוך בחולים הרבים ובני משפחותיהם אשר יגיעו במחאה על הסבל הביורוקרטי שמשרד הבריאות גורם להם להתמודד עמו,” מסרו מארגני ההפגנה.

המארגנים התייחסו גם לפרשת ‘הסמים והמפורסמים’ ומסרו כי “אחרי הפרשה האחרונה ניתן לומר כי הגיעו מים עד נפש, אנו קוראים לציבור להגיע לכיכר בכדי לדרוש מהמשטרה להפסיק את הרדיפה אחר אזרחים נורמטיבים.”

עוד הוסיפו כי “עם השינויים במעמד הקנאביס בעולם קיימת הזדמנות היסטורית לשינוי גם כאן בארץ והגיע הזמן שהציבור יצא לרחוב לדרוש מחברי הכנסת לתמוך בהצעות החוק החדשות.”

שלטים וכרזות בהפגנה לגליזציה עכשיו
מתוך ההפגנה הקודמת (צילום: Danny Ganelin)

יוזמת הצעות החוק, ח”כ זנדברג, אמרה כי “הנסיונות המגושמים בפרשה האחרונה לצייר עישון קנאביס כמשהו שלילי פשוט מזכירים את האמת הפשוטה: עישון קנאביס לא צריך להיות עבירה פלילית. הגיע הזמן להפסיק את הרדיפה המיותרת כלפי אזרחים נורמטיבים. זה הגיוני, זה מתבקש וזה גם כלכלי.”

בעצרת, אותה ינחה שוב מיכאל הנגבי, צפויים להופיע חברי להקת ג’ירפות, “לואי מרשל” (דן תורן ויובל מנדלסון), גבי שושן, פישי הגדול, האחים אריאל, המדוזות, גיל קופטש, גדי וילצ׳רסקי ואמנים נוספים. בנוסף יישאו נאומים חברי הכנסת תמר זנדברג ומשה פייגלין ופעילים חברתיים ביניהם גם רני בלייר.

למעלה מ-3,000 איש כבר אישרו השתתפותם באירוע. לכניסה לדף האירוע בפייסבוק לחצו כאן.

ראו גם: תנו לעשן בשקט: המפורסמים מצטרפים לקמפיין הלגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר