מה חושבים המפורסמים על פרשת הסמים?

מה חושבים המפורסמים על פרשת "הסמים והמפורסמים"? ליהיא גרינר, אופירה אסייג, דורון צברי, מיה דגן, אביבית בר זהר, סיוון קליין, אלדד יניב ומשה איבגי התייחסו לפרשה.

בימים האחרונים התייחסו מפורסמים רבים לפרשת "הסמים והמפורסמים" במסגרתה נעצר איש חיי הלילה התל אביבי אייל פלג ונחקרו הסלבס מוטי רייף, קרן מור ויהודה לוי.

משה איבגי יצא ראשון להגנת חבריו וטען כי המשטרה מבזבזת את זמנה ומשאביה על רדיפת הצרכנים. עוד הוא הוסיף ש"רק יאיר לפיד לא מודה שעישן" ואמר כי "50% מהשוטרים מעשנים קנאביס בעצמם".

צפו:

אלדד יניב, מקים מפלגת "ארץ חדשה", דיבר אמש בתכנית "מהדורה ראשונה" ואמר כי המשטרה מבזבזת את זמנה וכי "הגיע הזמן לשנות את החוק".

צפו:

היום (ב') התייחסו לנושא גם דורון צברי ומיה דגן שהביעו אף הם תמיכה בלתי מסוייגת בחבריהם וטענו כי המשטרה מנסה לתפוס כותרות על גבם של המפורסמים.

האזינו:

ליהיא גרינר, שכבר אמרה בעבר כי "כל כוכבי הילדים עושים סמים", טענה הבוקר בראיון ל'מאקו' כי הכירה את הנושא הזה וציינה כי אייל פלג הוא סוחר סמים גדול. "אני ידעתי את כל זה מלא זמן. אני ידעתי מה קורה כאן עם המפורסמים. יש פה סוחר סמים גדול שסיפק סמים מאוד קשים למפורסמים, וכנראה שהוא היה חייב לתת שמות או משהו, והמשטרה עושה את העבודה שלה," אמרה. "אני בכלל לא מרוצה ממשטרת ישראל, הם לא החכמים הכי גדולים. הם נראים כמו ליצנים כשהם עומדים מחוץ לרכב שלהם ומעשנים. אין את זה באמריקה ששוטרים יושבים על רכב ומעשנים."

סיוון קליין אמרה שהמשטרה אוהבת לעשות כותרות עם שימוש בשמם של מפורסמים. "ככה מהר מאוד זה נכנס לתקשורת," טענה. "אני חושבת שיש בעיה עם ההתנהלות של המשטרה, לפני שהם בודקים דברים הם מדליפים חצאי אמיתות. זו התנהלות בעייתית. אני חושבת שמוטי רייף הוא מלך. איש אמיץ וכל הכבוד לו."

אופירה אסייג
אופירה אסייג

אופירה אסייג מתנגדת נחרצות לכל שימוש בסמים וטוענת שהמשטרה רק עושה עבודתה. "אני נגד סמים, נגד סמים קשים ונגד סמים קלים, חד משמעית," אמרה. "אני מציעה לכל מי שמשתמש שיחליף את זה במים, זה בריא יותר. תפקיד המשטרה הוא לחקור, אם היא מגיעה לממצאים זה מביך ואם היא לא מגיעה אז היא תחקור עד שתגיע לממצאים. לא תמיד החקירה מגיעה למקום שאנשים שבעי רצון ממנה".

אביבית בר זהר טוענת כי מעולם לא צרכה סמים ואפילו לא סיגריות. ""קודם כל אני אישית מעולם לא ניסיתי סמים, לא קשים ולא קלים, אפילו לא עישנתי סיגריה," אמרה. "אני לא מבינה איך הדור של היום הביא את זה למשהו תקין בחיי השגרה שלו. אני חושבת שדווקא המפורסמים ואנשי תקשורת צריכים להוות מודל לחיקוי לדור שגדל ובא אצלנו ולא לתרץ את זה כדבר שיגרתי ונורמטיבי. אנשים שצורכים סמים הם אנשים שההתנהגות שלהם יכולה להיות לקויה מדי פעם ולא אמתית וזה לא מה שהדור שלנו צריך ללמוד. עצוב מאוד".

עם זאת טענה בר זהר כי היא לא אוהבת את מה שעושה המשטרה למפורסמים. "אני לא חושבת שצריך לעצור אנשים שעושים את זה בצורה פרטית. אם כל אחד עושה בבית שלו זה בסדר, כל עוד אין סחר זה בסדר גמור. אם מוטי רייף או קרן מור מעשנים בבית שלהם זה בסדר גמור".

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט