לוחם ה-UFC ניק דיאז הושעה ל-5 שנים בגלל שימוש במריחואנה

נראה כי למרות התקדמות השיח על לגליזציה בארה”ב, בהנהלת ליגת אמנות הלחימה MMA לא לוקחים בקלות צריכת קנאביס של הלוחמים. ניק דיאז, אחד הלוחמים המצליחים בספורט, הושעה השבוע ל-5 שנים ולמעשה סיים את הקריירה, לאחר שנתפס, שוב, בבדיקה למציאת שרידי קנאביס בדם.

ניק דיאז, 32, אחד מלוחמי ה-MMA המוכרים, הושעה השבוע לחמש שנים מליגת ה-UFC, לאחר שכשל – בפעם השלישית בקריירה – בבדיקה למציאת שרידי קנאביס בדם.

הבדיקה נערכה בחודש ינואר השנה לאחר קרב קשה של דיאז מול אנדרסון סילבה הברזילאי, הנחשב ללוחם הטוב ביותר בכל הזמנים בליגה ומי שהחזיק בתואר אלוף למשך התקופה הארוכה ביותר בתולדות הארגון. הקרב הוכרע בהחלטת שופטים לטובת סילבה ומיד לאחר מכן נערכה בדיקת סמים לשניים.

ניק דיאז אנדרסיון סילבה
ניק דיאז בקרב מול אנדרסיון סילבה – לאחריו נפסל בבדיקת מריחואנה

ההחלטה לפסול את דיאז עוררה מחלוקת שכן בשתי הבדיקות הראשונות לאחר הקרב – המבוצעות בשיטה אחת (SMRTL) – הוא נמצא נקי, ורק בבדיקה השלישית – בה נעשה שימוש בשיטה אחרת (Quest) – נמצאו שרידי הקנאביס. עוצמת ההשעיה – חמש שנים – אף היא גרמה להרמת גבות מאחר ולמעשה מדובר בהרס הקריירה של הלוחם המצליח.

“אני כועס מאוד,” אמר דיאז לאחר השימוע שנערך לו ביום ב’ השבוע. “להיות תקוע בחדר עם אנשים כאלה ככה, רציתי להגיד להם מה אני חושב. רציתי לומר לכל אחד מהם שהם חבורה של ליצנים. כל מי שמכיר אותם צריך להגיד להם את זה. הייתי אומר להם את זה אלמלא היועצים שאמרו לי לשמור על הפה סגור. רציתי לקום ולומר להם ‘אתם הגזמתם לגמרי’.”

ניק דיאז מיטה מריחואנה
ניק דיאז – צרכן קנאביס מוצהר

“זה לא רק עניין של שימוש במריחואנה,” הסביר מנהל הארגון פרנציסקו אגייאר בהחלטתו הרשמית. “זה עניין של מריחואנה, חוסר שיתוף פעולה לשיפור הספורט וזלזול מוחלט בחוקים – וזה פוגע באתלטים אחרים באותה מידה.”

זו כאמור הפעם השלישית בה דיאז נכשל בבדיקה והוא אף הצהיר בגלוי כי הוא צורך קנאביס למטרות רפואיות. הוא כבר הושעה בעבר מספר פעמים אך כעת, במיטב מסורת ה”פעם שלישית סטרייק”, הוא למעשה הודח לגמרי מהמשחק. עוד נקבע לו קנס בגובה 165 אלף דולר.

ליגת ה-UFC מלאה בצרכני קנאביס ובעבר כבר דווח לא אחת על סיפורים דומים. לפני שנתיים ערב רגוע עם חברים עלה ללוחם ה-UFC פאט הילי בהפסד של 130,000$ דולר קנס. באותה שנה גם נשפט ג’וש רוזנטל, שופט בליגת ה-UFC, ל-3 שנות מאסר לאחר שנעצר שנה קודם לכן בגין גידול של למעלה מ-1,300 שתילי מריחואנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר