לא לבעלי לב חלש: זן ה-LSD – הגראס שייקח אתכם לטיול ארוך…

הוא קל מאוד לגידול, מניב הרבה גרמים של ירוק משובח. והסוטול? בואו נגיד שלא סתם קוראים לו LSD…

לאחר שנתיים בהן לקחתי אתנחתא מחדר הגידול, הרגשתי שהגעגועים חזקים ממני והחלטתי לחזור לתחביב האהוב עלי – לגדל בבית מריחואנה נקיה, טעימה ואיכותית!

העפתי מבט במה שיש לי בשביל להתחיל בפרויקט, ומה אני צריך לארגן:

מקום – יש: ארון ישן אך יציב.
מנורה – יש: 250w HPS.
מאוורר – יש: מאוורר ביתי פשוט שלושה מהירויות.
דשנים – יש: סדרת הדשנים של Bio-Bizz.
אדמה – יש: אדמה רגילה של טוף מרום גולן.
אדנית/דלי לגידול – יש: מבחר דליים בין 5 ל-50 ליטר.

אוקיי, יש לי את כל המצרכים הבסיסיים להתחיל מחזור גידול, את כל המצרכים הבסיסיים מלבד אחד חשוב ביותר – זרעים!

אני צריך להשיג זרעים, וכדאי שהם יהיו זרעים איכותיים של גנטיקה משובחת. נכנסתי לאינטרנט בשביל לערוך מחקר קטן ולהחליט איזו אורחת אני עומד להכניס לארון.

גם זה בטח יעניין אותך

המבחר הוא עצום, אין ספק שבמהלך ארבעים השנה האחרונות התפתחה תעשיית גידול הקנאביס לאין ערוך – היום ניתן למצוא ברשת מאות זנים שונים ומשונים, כל אחד עם התכונות הייחודיות שלו – סאטיבה טהורה, אינדיקה טהורה, היבריד, זנים אוטומטיים – יו ניים איט, יש הכל ובשפע.

החלטתי ללכת על אחד מהזנים של אחת מחברות הזרעים הנחשבות ביותר בהולנד – “החווה של בארני” (Barney’s Farm).

החברים ב”חווה של בארני” עסקו בגידול והכלאה של זני קנאביס מכל רחבי העולם עוד בשנות השמונים. מאז, הם הספיקו להניח את ידיהם על כמה זנים נדירים שמקורם בכל מיני חבלי ארץ נידחים.

במשך השנים, הם צברו מוניטין ושם עולמי בתעשייה, עם מבחר זנים איכותיים כגון: Vanilla Kush, Sweet Tooth, Tangerin Dream ועוד רבים וטובים. חלק מאותם זנים זיכו את הצוות במספר לא מבוטל של פרסים וזכיות בתחרויות קנאביס בינלאומיות.

בתום קריאה מרופרפת בהיצע המרשים, החלטתי ללכת על זן אחד שקרץ לי במיוחד – הם קראו לו “LSD“…

ראו עוד: איך לבחור זן קנאביס מתאים לגידול

כמה יתרונות בזן אחד…

תמיד צריך לזכור שהמידע שמציגים לנו באתרים למכירת זרעים, הוא בסופו של דבר מידע שיווקי ותו לא. אבל עם מספיק ניסיון וסבלנות, נוכל למצוא את האינפורמציה הנחוצה לנו.

הסיבה שבחרתי ב-LSD נבעה ממספר פרמטרים שהיו קריטיים מבחינתי באותו הזמן:

סיבולת – ה-LSD נחשב לזן “סלחן” ביותר, והוא יודע לגדול גם בתנאי גידול לא אופטימליים. אחרי שנתיים הפסקה, חששתי שאולי “איבדתי מהקסם” ושיש מצב ששכחתי כמה דברים, אז בשביל להשאר על הצד הבטוח, כדאי לי לקחת זן שהוא לא יותר מידי “מפונק”.

זמן פריחה קצר – החוזה שלי בדירה עמד להסתיים, ורציתי זן עם תקופת פריחה קצרה יחסית שאוכל לקצור אותו מבלי להיכנס ללחץ של זמנים. ה-LSD מפריח תוך 60-65 יום, זמן מעולה.

יבול פורה – אמנם הנתונים שאנו מקבלים מהמגדלים והמפתחים אודות תפוקת הפרחים של הזן מתייחסים לתנאים אידאליים, ואלו דיווחים של מגדלים עם שנים של ניסיון בתחום – אבל בכל זאת, גם אם אני לא יניב 600 גרם למטר רבוע כמו שהבטיחו לי (ואני לא…), עדיין תהיה לי כמות יפה מאוד של גאנג’ה משובחת (ואת זה אני בהחלט השגתי בסופו של דבר…).

הארון היפה שלי
הארון היפה שלי

סוטול מטומטם – עם לא פחות מ- THC 24%, וכמות יפה יחסית של CBD – 1.4%, אי אפשר לטעות. קראתי מספר דיווחים על אנשים שניסו את זה – כולם השאירו רושם חיובי. חלק לא קטן מהדיווחים כללו אזהרות למתחילים, בליווי המלצות לכיוון זנים “רגועים” יותר, זנים שלא יעיפו אותם לשמים. אבל אני אוהב לעוף, ואוהב שמים…

הגנטיקה המעולה – הזנים שהכליאו בשביל לקבל את ה-LSD הם שני זנים חזקים ויציבים:

Skunk #1 – אחד מזני הקנאביס הוותיקים ב”תעשייה החדשה”, עם היסטוריה שהולכת אחורה עד לסוף שנות השישים – וגנטיקה שנאספה מדרום ומרכז אמריקה (ממקסיקו, קולומביה) ואפגניסטן.

הצד השני במשוואה הוא זן שנקרא – Mazar, ה-Mazar נקרא כך על שם מחוז בצפון אפגניסטן הנקרא – “Mazar-I-Sharif” (“המקדש האצילי” – על שם אחד המסגדים העתיקים במרכז העיר). הזן ידוע ביציבות שלו, וביבול הפורה שהוא מניב.

ראו עוד: זני קנאביס קלים לגידול – מומלץ במיוחד למגדלים מתחילים!

מהלך הגידול

לאורך כל שלבי הגידול של ה-LSD, הופתעתי לגלות עד כמה נכונים היו הדיווחים שקראתי עליו. הזרעים נבטו מהר בלי כל בעיה, וצמחו בקצב מרשים כבר מההתחלה.

פרחים גדולים ויפים...
פרחים גדולים ויפים…

למרות שלא גידלתי עם הנורה הכי חזקה שיש בשוק (250w), ולמרות שנאלצתי מסיבות אישיות להזניח את הגידול מספר פעמים (זאת אומרת, לא להיות תמיד צמוד אליו בהשגחה יום יומית) – בכל זאת הייתי מבסוט עד הגג.

גידלתי שני צמחים, לאחד עשיתי קשירות, לשני צביטות, שניהם הגיבו יפה מאוד ויצרו שכבה יפה של צמרת אחידה לפני הכניסה לשלב ה-12/12.

במהלך שלב הפריחה, ה-LSD לא איכזב והמשיך בקצב המהיר שלו, רק שכעת רוב המאמצים שלו הופנו להעמסת פרחים יפיפיים על הענפים החזקים.

את הריח שהצמח הפיק בשבועות האחרונים היה קשה להסתיר, ניחוח עז של מתוק/חריף מילא את החדר שלי, וכבר היה בעייתי להכניס לשם אורחים.

לאחר תשעה שבועות פריחה (נתתי לו כמה ימים אקסטרה כדי להיות על הצד הבטוח), קצרתי כמות מכובדת של פרחים, ולאחר ארבעה ימי ייבוש, שקלתי בממוצע 100 גרם לצמח.

את השאכטה הראשונה עשיתי עם שני חברים טובים. אין כמו ההרגשה הזו שאתה מסתכל על ג’וינט קינג-סייז דחוס ויפה, שמריח כמו גן-עדן, והכי חשוב – הידיעה שאתה השקעת כמה חודשים מהחיים שלך בהשקעה וטיפוח של הגראס שיש בפנים…

הטעם אמנם לא היה מהטובים ביותר שיצא לי לטעום, קצת אדמתי, הארומה חזקה ואגרסיבית. אבל הסוטול, אחחח איזה סוטול…

במהלך ה-5-6 דקות הראשונות מה”פאף” הראשון עדיין קשה להבחין בהשפעה, אבל זה בדיוק הייחוד של ה-LSD, הוא עולה מעלה-מעלה, לאט לאט, וחצי שעה אחרי זה אתם עלולים למצוא את עצמכם ב”לה לה-לנד”. עם סטלה אינטנסיבית שפשוט אי-אפשר להתעלם ממנה.

והחלק הכי נפלא – היה לי יותר מ-200 גרם מהירוק המטומטם הזה!

למשך שנה וחצי לא יצרתי קשר עם הדילר שלי, כבר הספקתי לשכוח מה זה אומר “להתארגן”…

ראו עוד: זני הקנאביס החזקים בעולם

Barney's Farm - LSD
Barney’s Farm – LSD

Barney’s Farm LSD

גנטיקה: Skunk #1 x Mazar

זמן פריחה: 60-65 יום

יבול: עד 600 גרם למטר רבוע

THC: 24%

CBD: 1.3%

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר