טוען...

כנסת ירוקה: מי מהח”כים בישראל מעשן קנאביס?

“אני מכיר אישית 25 ח”כים שמעשנים…” אמר אלדד יניב באירוע הלגליזציה שנערך השבוע בת”א. צוות מגזין ‘קנאביס’ מנסה לנחש מיהם אותם 25 ח”כים שמתחבאים בארון הירוק.

כבר שנים רבות שמריחואנה וחשיש הם חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית. אומנים, יוצרים, עו”דים, מנהלים, אנשי הייטק, אנשי צבא וכן – גם ח”כים – אוהבים את השלווה והשקט שמשרה הצמח המיוחד על השואפים אותו.

עם זאת, בניגוד לארה”ב בה אפילו נשיאי המדינה מודים כי עישנו מריחואנה (חלקם אף היו ידועים ב”סטלנותם”) ובה נציגי ציבור נשאלים באופן קבוע לדעתם בנוגע לעניין זה, בישראל השמרנית, מפחדים נציגי הציבור מהסטיגמה השקרית שהודבקה לצמח ומעדיפים למלא פיהם מים בכל הנוגע לשאלות על מריחואנה ו/או לגליזציה. אמנם ישנם מספר תומכים שכבר הביעו דעתם בנושא, באופן כללי, ההתייחסות המועדפת היא התעלמות וסביר שרובם המוחלט יעדיף לשקר מלהודות שצרך קנאביס ואולי אף שנהנה מכך…

קיראו עוד: רשימת 50 משתמשי המריחואנה המשפיעים ביותר בארה”ב

יתרה מכך – אפילו מנהיגי האוכלוסיות הצעירות בישראל, אלו הקוראים לצדק חברתי ומודעים לכך שהמלחמה במריחואנה נובעת מאינטרסים כלכליים ופוליטיים ושיקולים זרים אחרים, גם הם ברובם מעדיפים להימנע מדיון בנושא רגיש זה.

“אני מכיר 25 ח”כים שמעשנים קנאביס…”

במסגרת אירוע “צועדים ללגליזציה”, שנערך השבוע (2.10) בטיילת בתל-אביב, נשאלו רני בלייר ואלדד יניב, ממקימי מפלגת “ארץ חדשה”, מה דעתם בנוגע ללגליזציה של קנאביס.

רני בלייר, במאי דגול ופוליטיקאי בתחילת דרכו, שכבר הביע תמיכתו בנושא בעבר, היה זהיר מעט ואמר כי הוא תומך באי-הפללת צרכני הסמים הקלים. “…בגלל זה אנחנו פה,” אמר בלייר. “כשנהיה בכנסת ניאבק ונילחם על זה.”

אלדד יניב היה נוקב יותר בדבריו ואף טען כי הוא מכיר באופן אישי חברי כנסת שמעשנים קנאביס. “אני מכיר אישית 25 חברי כנסת שמעשנים, כולל שני ראשי מפלגות,” אמר יניב. “מספיק עם הצביעות, צרכני הקנאביס הם לא עבריינים.”

צפו בראיון הקצר:

אז מי הם אותם 25?

בחשבון פשוט, 25 חברי הכנסת הם יותר מ-20% אחוזים מכנסת ישראל שצורכים קנאביס! ואם ניקח בחשבון שייתכן וישנם עוד כמה ח”כים שאלדד יניב אינו מכיר את תחביביהם, אנחנו מגיעים לאחוז מרשים במיוחד שגבוה פי שתיים ויותר מאחוז המעשנים בציבור הכללי ע”פ נתוני הרשות למלחמה בסמים (10 אחוזים בערך).

כנסת ישראל

מי הם אותם 25? אנחנו יכולים רק לנחש…

ח”כ אילן גילאון ממר”צ, כבר הודה שעישן קנאביס.

את הסיפורים על הח”כ הבליין סטס מיסז’ניקוב כולנו שמענו. “אני ח”כ צעיר שאוהב לבלות…” הוא מעיד על עצמו.

שלי יחימוביץ’ ויאיר לפיד – שאולי אליהם מתכוון אלדד יניב כ”ראשי מפלגות” – שניהם עיתונאים תל-אביבים לשעבר. יש צורך להוסיף או שזה ברור?

או שמא זו זהבה גלאון, יו”ר מפלגת מרצ?

ניצן הורוביץ, גם הוא עיתונאי לשעבר ומי שכבר הצהיר כי הוא תומך בלגליזציה, אנו מניחים שנכנס לרשימה גם כן.

עינת וילף ממפלגת העצמאות בוודאי היתה מעדיפה להימנע מהשיוך האוטומטי וההנחה שמי שבולטת בתמיכתה בקנאביס הרפואי, כנראה יודעת על מה היא מדברת, אבל נכניס גם אותה לרשימה.

איתן כבל ודב חנין שכבר הצהירו בעבר כי הם תומכים בלגליזציה, יזכו להיכנס לרשימה גם כן.

ציפי לבני, שאחד מתחביביה הוא לדפוק סטים על עמדת הדי.ג’יי, כנראה מכירה את הסצינה מקרוב והתנסתה לא פעם ולא פעמיים.

שר החינוך גדעון סער, שלאחרונה מתחיל להתרגל שוב לחיי הרווקות התל-אביבים לאחר גירושיו מאשתו, ידוע כמי שחובב להקות כמו פינק פלויד ולד זפלין, דופק סטים כדי.ג’יי במועדון הגילדה, סנדביצ’ים בשינקין עם כפכפים והופעות של פורטיסחרוף מעת לעת, התארח בתכניתו של גל אוחובסקי ובתשובה לשאלה האם עישן ג’וינט בעבר, ענה סער: “תעבור לשאלה הבאה…”. גם הוא ייכנס לרשימה.

ביבי נתניהו בטח לא מעשן היום (רק סיגרים…), אבל אפשר להניח שמי שהעביר את לימודיו האקדמאים בקולג’ בארה”ב, נתקל לא פעם ולא פעמיים בקצת וויד…

גלעד ארדן? יולי אדלשטיין? אורי אורבך? יצחק הרצוג? עמיר פרץ? זהבה גלאון?

יודעים משהו שאנחנו לא? רישמו לנו בתגובות.
(לצפייה ברשימת הח”כים המלאה של הכנסת ה-18 ליחצו כאן).

יאיר לפיד מתנגד לסמים ולגליזציה של מריחואנה, כותב על וויסקי וסיגרים בבלייזר

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר