הכפר עם תוחלת החיים הארוכה בעולם – ניזון מקנאביס

בכפר Bama Yao שבסין תוחלת החיים הממוצעת ארוכה באופן משמעותי בהשוואה לעולם המערבי ושיעור התחלואה נמוך במיוחד. מדענים מאמינים כי הסיבה לכך נעוצה בתזונה של בני הכפר – שמורכבת ברובה מזרעי קנבוס (המפ).

Bama Yao נחשב לאחד מחמשת המקומות בכדור הארץ שבהם התושבים חיים הרבה מעבר לתוחלת החיים העולמית הממוצעת – כאשר רובם עוברים את גיל 100. לאורך השנים חוקרים המציאו מספר סיבות לבריאות המצויינת של תושבי הכפר – החל מהאוויר והמים הנקיים ועד תזונה שדלה בסוכר, מלח, וחלבונים מן החי.

אך לפי מומחים, נראה כי ישנו מרכיב נוסף שמבדיל את הכפר משאר אוכלוסיית העולם – התזונה שלהם מורכבת ברובה מזרעי המפ (קנבוס). זרעי המפ נחשבים כיום למזון על, הם מכילים ריכוזים גבוהים של חומצות אומגה 3 ו-6, הם עשירים במיוחד בחלבון ובויטמינים A. E. D והרבה ויטמינים מקבוצת ה-B. הזרעים של ההמפ עשירים גם בסידן, ברזל, וסיבים תזונתיים.

בנוסף, זרעי ההמפ מקנים תחושת שובע לאורך זמן ולכן מהווים מדכא-תיאבון מוצלח, הם מספקים כמויות גבוהות של סיבים מסיסים שעוזרים לשמור על בריאות דרכי העיכול, ומכילים המון נוגדי חימצון וכולסטרול טוב שעוזר להפחית את הסיכון לסרטן במעי, בשד, ובערמונית. השומנים הבריאים שבזרעים תורמים לשמירה על רמות סוכר מאוזנות לחולי סוכרת.

זרעי המפ (קנבוס). נחשבים כיום למזון בריאות אולטימטיבי, או "מזון-על".
זרעי המפ (קנבוס). נחשבים כיום למזון בריאות אולטימטיבי, או “מזון-על”.

ברשימת 5 המקומות בעולם שבהם תוחלת החיים הממוצעת היא מעל 100, ניתן לראות שגם במקומות אחרים כמו אוקינאווה ביפן או סרדיניה באיטליה, הקרדיט לתוחלת החיים הארוכה ניתן לתזונה של התושבים, שמכילה לרוב “מזון על” כלשהוא.

זרעי המפ מכילים את כל חומצות האמינו וחומצות השומן הנחוצות לבריאות אופטימלית (חומצות אמינו הן חומר הבניה של חלבונים). חלבון המפ מכיל את כל 20 חומצות האמינו, כולל 9 חומצות האמינו ההכרחיות. ישנן 9 חומצות אמינו הכרחיות שהגוף אינו יכול לייצר בעצמו, וחוסר בהן יפגע בבריאותנו – המפ מכיל את כולן.

זרעי המפ מכילים גם את היחס המושלם בין אומגה 3 לאומגה 6. מחקרים חדשים מראים כי אומגה 6 תורם לבריאות שלנו רק כאשר היחס בינו לבין אומגה 3 הוא 1:3. כלומר, על מנת להשיג בריאות אופטימלית, ריכוז האומגה 3 בגוף צריך להיות גבוה פי 3 מריכוז האומגה 6. העולם המערבי אינו צורך מספיק אומגה 3 – בארה”ב היחס בצריכה בין אומגה 6 לאומגה 3 הוא כרגע 1:50, וזאת כתוצאה מצריכה מוגזמת של אוכל מעובד שמכיל ערכים תזונתיים לא מאוזנים. יחס לא תקין בין אומגה 3 לאומגה 6 עשוי לגרום לדלקות, הזדקנות מוקדמת, ומגוון מחלות.

מקור

ראו עוד:
חלב המפ טבעוני – ותהיה לי בריא!
מתכוני ההמפ של הילה אלפרט
“יבול מיליארד הדולר” – 10 עובדות מעניינות על המפ

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר