ביל קלינטון: “מותר למדינות לעשות לגליזציה”

נשיא ארה”ב לשעבר אמר אמש בראיון טלוויזיה כי על הממשל הפדרלי להתיר למדינות ארה”ב להתנסות בלגליזציה. “יש הרבה עדויות לטובת הקנאביס הרפואי,” אמר. “לגבי הלגליזציה יש שאלות, אבל אני חושב שהמדינות יכולות להחליט בעצמן.” צפו:

ביל קלינטון, נשיא ארה”ב שהעיד כבר בשנת 1992 כי עישן מריחואנה אבל טען כי “לא שאפתי לריאות”, חזר בו לפני חצי שנה מדבריו והודה כי אכן עישן. אמש (א’), בראיון לרשת NBC, התייחס קלינטון לענייני הלגליזציה והקנאביס הרפואי וטען כי על הממשל הפדרלי להתיר למדינות ארה”ב לקדם לגליזציה אם כך הן רואות לנכון.

“אני חושב שיש המון שאלות לא פתורות, אבל לדעתי עלינו להשאיר אותן למדינות,” אמר קלינטון. “המדינות הן כמו מעבדות לדמוקרטיה ואף אחד לא יודע כרגע לאן כל זה הולך. האם יש בקרה ראויה? יש כל מיני סוגים של קנאביס, מה יש בתוכו? יש הרבה שאלות, אבל אני חושב שאני אוהב את המצב כמו שהוא היום. אם מדינה רוצה להתנסות בזה, שתתנסה. ואז נוכל לראות מה קורה.”

ביל קלינטון
ביל קלינטון

דבריו של קלינטון מגיעים שבוע בלבד לאחר שאשתו, הילרי קלינטון, התייחסה לנושא גם היא, כשאמרה דברים דומים בראיון ל-CNN. “נמתין ונראה מה יהיו תוצאות הלגליזציה במדינות ואז נחליט,” אמרה, והכחישה כי עישנה מריחואנה.

ברק אובמה, נשיא ארה”ב הנוכחי, הודה כבר בעבר כי עישן מריחואנה ואף שאף קוקאין ובתחילת השנה הצהיר כי אלכוהול מסוכן יותר מקנאביס והתעקש כי הוא בעד הקלת העונשים על שימוש במריחואנה.

בספר ביוגרפיה שפורסם לפני כשנתיים תוארו מעלליו של הסטודנט הצעיר בארי אובמה שמסתבר שבניגוד לנשיא קלינטון ש”לא לקח לריאות”, בארי דווקא היה “סטלן” לא קטן. אובמה נהג להסתובב עם חבורה של מעשנים שקראה לעצמה Choom Gang, להמציא שיטות עישון מיוחדות, להידחף לתור לג’וינט ולנהוג ברכב סגור מלא עשן (Hot Box).

ראו גם: מה חושבים המועמדים לנשיאות ארה”ב על לגליזציה של מריחואנה
ראו גם: 40 מדינות בארה”ב שוקלות הקלה בחוקי המריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר