איחוד ענקי קנאביס: ‘קנופי’ ו’גרינהאוס’ משלבים כוחות

תאגיד הקנאביס הקנדי ‘קנופי’, הנחשב לגדול בעולם, חובר אל ‘ציידי הזנים’ המפורסמים מחברת ‘גרינהאוס’ ההולנדית ואל החברה האמריקנית ‘אורגנה’. במסגרת ההסכם המשולש ימכרו החברות את הגנטיקה והמוצרים בקנדה ואף ייצאו אותם לעולם כולו.

לקראת הטמעת חוקי הלגליזציה החדשים ופתיחת חנויות קנאביס חוקיות בקנדה, חוברים יחדיו שניים מהשחקנים הבולטים ביותר בתעשיית הקנאביס העולמית, זאת במסגרת עסקה חדשה שנחתמה השבוע באופן רשמי.

צד אחד בעסקה הוא תאגיד הקנאביס הקנדי ‘קנופי’ (Canopy), הנחשב לחברת הקנאביס הגדולה והחזקה בעולם ששוויה מוערך ב-3.8 מיליארד דולר, שרק לפני כשבועיים הודיע על מכירת 10% ממניותיו לאחד מתאגידי האלכוהול הגדולים בעולם.

‘קנופי’ היא הבעלים של חברות הקנאביס הרפואי הקנדיות ‘טוויד’ (Tweed) ו’ספקטרום’ וכן הזכיינית הבלעדית בקנדה של חברת הקנאביס הרפואי ההולנדית ‘בדרוקן’ (Bedrocan). בנוסף היא נמצאת בשיתופי פעולה עם חברת הקנאביס ‘ליפס’ (Leafs) של הראפר ‘סנופ דוג’ ועם חברת גנטיקת זרעי הקנאביס המפורסמת ‘DNA‘ וחברת הקנאביס הרפואי האוסטרלית ‘אוזקן’ (Auscann).

קנופי גרינהאוס אורגנה
איחוד ענקים: ‘קנופי’, ‘גרינהאוס’ ו’אורגנה’ ישתפו פעולה וישווקו מוצרי קנאביס לעולם

אליהם מצטרפים כעת כאמור מי שנחשבים לאחת מחברות זרעי הקנאביס המצליחות בעולם, בודאי המפורסמת שבהן – חברת ‘גרינהאוס’ (Green House) ההולנדית, מפתחת זני הקנאביס המפורסמים ‘ווייט ווידו’ ו’סופר למון הייז’ ומי שזכתה כבר ב-40 גביעים בתחרויות ‘קנאביס קאפ’.

‘גרינהאוס’, המחזיקה מאז 1985 בכמה מועדוני קנאביס ו’קופישופס’ בברצלונה ואמסטרדם, עשתה לעצמה שם בעולם לאחר סדרת סרטים דוקומנטריים בשם ‘לוכדי/ציידי הזנים’ (Strain Hunters), במסגרתה צולמו בעלי החברה אריאן רוסקם ופרנקו לוחה ז”ל (שמת השנה בהפתעה) בסיוריהם באזורים נידחים של ארצות קנאביס מפורסמות, כשהם מנסים לאתר ‘זני מורשת‘ – זני קנאביס בצורתם המקורית – לטובת איסוף ופיתוח גנטיקות ייחודיות של קנאביס.

אל ‘קנופי’ ו’גרינהאוס’ מצטרפת במסגרת העסקה גם חברת ‘אורגנה’ (Organa) מקולורדו, מהמפורסמות שבחברות הקנאביס במדינה בעיקר בזכות בעלותה על מותג עטי האידוי הפופולרי OpenVape, אך גם בעזרת סדרת מוצגי מיצויים ו’אדיבלס’ (מוצרי מזון) הנמכרים ב-11 מדינות ברחבי ארה”ב ובג’מייקה.

מטרת ההסכם בין החברות, במסגרתו יקבלו ‘גרינהאוס’ ו’אורגנה’ מניות בתאגיד ‘קנופי’, הוא לפתח ולמכור את זני הקנאביס המוכרים של ‘גרינהאוס’ ואת מוצרי האידוי של ‘אורגנה’ ברחבי קנדה ביום שלאחר הלגליזציה (קיץ 2018) ואף לייצא את הפיתוחים לעולם כולו במסגרת התרת הייצוא של קנאביס רפואי מקנדה לאוסטרליה, גרמניה, שוויץ ועוד.

“כל אחת מהחברות מביאה עמה שילוב מעניין מאוד של ניסיון, מיתוג ונקודות כניסה לענף,” אמר השבוע בהודעה לעיתונות מנכ”ל ‘קנופי’ ברוס לינטון. “זה כמעט כאילו אנחנו מייצרים חבל עם שלוחות, בעוד סוג של ‘לראשונה’, שיביא מומחיות וניסיון אדיר אל חברה רשמית המחזיקה ברישיון של משרד הבריאות הקנדי.”

אחד ממייסדי ‘אורגנה’, ג’רמי היידי, אמר כי “מדובר בשיתוף פעולה אמיתי שיהיה בית בינלאומי לכל שלוש החברות. זה שעשינו את זה בתוך לילה אחד זה פשוט מדהים. קנדה היא שוק הקנאביס החוקי הגדול בעולם, אבל כשאתה חושב על כמה מקום עוד נשאר, אנחנו רק מגרדים הפוטנציאל. יחד עם קנופי וגרינהאוס כל העולם הוא פוטנציאל.”

“החברה שלנו נמצאת בשוק כבר 32 שנים,” אמר בילי לוי, מנהל שותף בשלוחה האמריקאית של ‘גרינהאוס’. “אנחנו מאמינים שמותגים יהיו חלק חשוב בתעשייה המתפתחת וברגע שהוצגה בפנינו האפשרוות לחדור אל השוק האמריקני, ידענו שזה הולך להיות משהו מיוחד.”

‘קנופי’ היא לא החברה הקנדית היחידה שפורשת ידיים ברחבי העולם. לאחרונה דווח כי תאגיד הקנאביס הקנדי ‘קרונוס’ ישתף פעולה עם קיבוץ גן שמואל כאן בישראל וכי חברת הקנאביס הקנדית ‘טילריי’ פותחת מתקן גידול וייצור ענק בפורטוגל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר