מגלגל...

“פרח השכונות”: מצטיין אפריל 2014

אחרי שחבר טוב זרק לו זרע קטן ואיכותי, החליט ליאור לנסות את כישורי הגינון שלו. חודשים ספורים לאחר מכן הוא זכה לקצור עשרות גרמים של ירוק משובח. כך חוגגים את חג החירות!

פרשת “הסמים והמפורסמים” שסוקרה בתקשורת באינטנסיביות במהלך השבועות האחרונים העלתה שוב את נושא הלגליזציה לדיון הציבורי. תוך פחות משבוע כמעט כל כלי תקשורת במדינת ישראל דאג לפרסם אייטם שמסביר לכולנו בדיוק למה מדינת ישראל צריכה לעשות את הקנאביס חוקי: Mako, Ynet, וואלה, ערוץ 2, ערוץ 10.

המראות הלא שגרתיים הללו של סלב’ס שמרימים לראשונה קמפיין ויראלי לקידום הלגליזציה ואיש משטרה לשעבר שמכנה את הקנאביס כלא פחות מ-“נפלא”, מחזקים את התחושה שעד פסח הבא כבר באמת נהיה בני חורין.

אבל עד שבשורת הלגליזציה תגיע לישראל, היא צריכה לעבור בעוד 48 מדינות בארצות הברית. בינתיים אנחנו נאלץ להמשיך לפרסם תמונות של אנשים עם מסכה על הפנים – אתם יודעים למה? כי הם גננים המסוכנים לציבור, זה למה!

תרומת זרע

הגנן הישראלי המצטיין של החודש הוא ליאור, שדאג לטפח את צמח הקנאביס שלו בתוך ארון בגדים הממוקם בחדרו האישי, בדירה קטנה בעיר נתניה.

גם זה בטח יעניין אותך

את הזרע כאמור קיבל ליאור מחבר ותיק שהצליח להדליק את יצר הסקרנות שלו, בעקבותיו הוא ניגש להנביט את הזרע בעזרת מגבת נייר לחה ולהתחיל במלאכת שדרוג חדר הגידול.

ליאור ציפה את דפנות הארון בנייר רפלקטיבי כדי לנצל כמה שיותר אור חוזר מהמנורה, תלה מאוורר קליפס קטן שיניע את העלים ויתרום לסירקולציה בחלל הגידול.

בתחילת התהליך לא היה צורך במנורת גידול רצינית ולכן ליאור השתמש בפלורוסנט CFL קטן בהספק של 26w. לאחר מכן, כשהצמח גדל ופיתח עוד ענפים והסתעפויות, הוא רכש מנורת לד בהספק של 90w.

מבחינת דישון ליאור נהג להזין את הצמח בכל השקיה שלישית: כלומר שתי השקיות של מים ללא תוספות והשקיה אחת עם דשנים בהזנה מידית.

כמו הרבה מגדלים אחרים בארץ הוא העדיף להשתמש בשני סוגי דשנים של החברה ההולנדית Bio-Bizz:

Bio-Grow – המכיל כמויות גדולות יותר של חנקן ומתאים בעיקר לשלב הצמיחה של הקנאביס.

Bio-Bloom – המכיל פחות חנקן ויותר זרחן ואשלגן ועל כן מיועד לשימוש עבור תקופת הפריחה.

רגע השיא של הגידול: הקציר

לקראת הקציר ליאור התאבזר במיקרוסקופ עם יכולות הגדלה של עד פי 100, זאת על-מנת שיוכל לבחון בצורה מדויקת מתי הזמן המתאים ביותר מבחינתו לקצור את הצמח.

ליאור המתין בסבלנות למשך כ-70 יום עד שתפרחת הקנאביס הבשילה כראוי, כשבמקביל הוא פעל על-פי שיטת ה-48 שעות חושך בטרום הקציר, כדי לנסות ולהוציא יותר שרף מהצמח.

בתום הקציר ליאור תלה את הפרחים באחת הפינות בחדר תוך שהוא מקפיד על כך שיהיה חלון פתוח לאוורור. המשקל הרטוב של הפרחים היה קצת יותר מ-100 גרם, אולם לאחר מספר ימים בייבוש המשקל צנח לסביבות ה-40 גרם.

הנה כמה תמונות מהענפים המרשימים שבועות ספורים לפני הקציר:

...

...

...

וכמובן התמונה המוקדשת למערכת המגזין:

הפרחים תלויים לייבוש עד שהלגליזציה תגיעה...
הפרחים תלויים לייבוש עד שהלגליזציה תגיעה…

אם גם לכם יש גידול חביב בארון – שתפו אותנו ואולי גם הנסיכה שלכם תופיע בפינתנו הצנועה ותזכה לתהילת עולם.

את התמונות ופרטים אודות הגידול (נא לא לציין פרטים מזהים) ניתן לשלוח אלינו במייל: [email protected]

לצפייה בפינת “פרח השכונות” מחודש מרץ, בה חגי מאזור עפולה הציג לראווה את הזן Big Bang Auto, לחצו כאן

ראו עוד: זני הקנאביס החזקים ביותר בעולם
ראו עוד: ראש טוב – זני הקנאביס הפופולאריים ביותר בישראל
ראו עוד: גומרים הולכים – איך לגדל אחלה גאנג’ה בפחות מחודשיים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר