תאגיד הקנאביס הקנדי ‘אפריה’ (Aphria) ישווק קנאביס בישראל

'אפריה' (Aphria), ענקית קנאביס קנדית נוספת, תחל לשווק בקרוב את מוצריה בישראל, זאת לאחר שחתמה על הסכם שיתוף פעולה בלעדי עם חברת הקנאביס הישראלית 'קנדוק' בראשות רה"מ לשעבר אהוד ברק.

זני קנאביס מתוצרת תאגיד הקנאביס הקנדי הגדול ‘אפריה’ (Aphria) יחלו להימכר בחנויות בישראל במהלך השבועות הקרובים, אולי רק החל מבעוד כחודשיים, במסגרת הסכם בלעדי ל-7.5 שנים שחתם התאגיד עם חברת הקנאביס הישראלית ‘קנדוק’.

לפי הסיכום בין החברות ‘אפריה’ תייצא תפרחות קנאביס מיובשות במשך תקופה של שנתיים עם אפשרות להארכה בשנתיים עד שלוש נוספות. במסגרת שת”פ זה ייובאו לישראל 3 טון קנאביס רפואי עם אפשרות הגדלה ל-9 טון שישווקו במיתוג משותף.

זה הסכם שלישי שקנדוק חותמת עם תאגיד קנאביס קנדי אחרי שיתוף פעולה נרחב שהחל לפני חצי שנה עם ‘טילריי’ (Tilray) וכן הסכם ייבוא 1 טון שנחתם מול חברת ‘אורגניגרם’ (Organigram) שמוצריה צפויים להגיע לישראל בחודשים הבאים.

מוצרי חברת "אפריה" (Aphria) - בקרוב בישראל
מוצרי חברת “אפריה” (Aphria) – בקרוב בישראל

סך כל ההסכמים של קנדוק עם שלושה תאגידי הקנאביס ‘אפריה’, ‘טילריי’ ו’אורגניגרם’ מגיע לכדי 22.5 טון קנאביס שעתידים לכאורה להגיע לישראל בשנים הקרובות. “זה צעד שמשלים את מגוון מוצרי קנדוק כחלק ממימוש האסטרטגיה שלנו,” מסרה החברה.

‘אפריה’, שהוקמה בשנת 2014, היא מחברות הקנאביס הגדולות בקנדה ובעולם והיא נסחרת ב-NASDAQ בשווי של כ-1.8 מיליארד דולר קנדי. לפני כשנה מינתה ‘אפריה’ מנכ”ל חדש בשם אירווין סימון (Irwin Simon) לאחר סדרת כשלונות של המנכ”ל הקודם.

הודעה זו של ‘קנדוק’, הנסחרת בבורסה הישראלית תחת מניית ‘אינטרקיור’ ובראשה עומד רה”מ לשעבר אהוד ברק, מצטרפת להודעה שפורסמה בשבוע שעבר ובישרה על רכישת שליטה על מותג חנויות ישראלי חזק בשם ‘גבעול’ ומותג אמריקאי בשם ‘קוקיז’.

מנכ”ל ‘אפריה’ סימון מסר כי “אנו נרגשים מחתימת הסכם שיתוף הפעולה האסטרטגי עם קנדוק, חברה ישראלית מובילה, ומההזדמנות להמשיך ולהרחיב את פריסת מותג הקנאביס הרפואי שלנו לשווקים הבינלאומיים. ההודעה שאנו מדווחים היום הינה יותר מאשר הסכם אספקה. עיקרה בכוח ובאיכות של המותג הרפואי שלנו, Aphria, כפי שמשתקפים ובאים לידי ביטוי בשווקי הקנאביס הרפואי בעולם, כולל במדינות בהן אין לנו כיום מערכי הפצה. הסכם זה מהווה קפיצת מדרגה משמעותית עבור Aphria ואנו מצפים לספק את מוצרי הקנאביס הרפואי האיכותיים שלנו לחולים בישראל”.

אהוד ברק, יו”ר קנדוק, מסר כי “אנו גאים לשתף פעולה עם Aphria, מובילה עולמית השותפה כמונו לערכים של איכות ומחויבות לספק את צרכיי החולים ולשפר את איכות חייהם. הסכם זה מהווה הבעת אמון נוספת במובילות של קנדוק ובשוק הישראלי”.

בימים אלה ‘קנדוק’ משווקת בבתי המרקחת בישראל בעיקר מוצרים מיובאים, כולם מחוות הקנאביס של חברת הקנאביס הקנדית ‘טילריי‘ בפורטוגל. שאר המשלוחים מאורגניגרם ומאפריה צפויים כאמור להגיע בחודשים הבאים.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר