שמן המפ – מה זה ולמה זה טוב?

שמן המפ, המופק מזרעיו של הצמח ‘המפ’ (קנבוס) מכיל שילוב אידיאלי של חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 ו-6. הוא משמש למגוון מטרות רפואיות ותזונתיות. בין היתר משמש השמן כתוסף תזונה לחיזוק המערכת החיסונית וכטיפול יעיל ביותר למחלות עור שונות כמו פסוריאזיס ודרמטיטיס.

שמן המפ הוא שמן צמחי אורגני המופק מזרעי צמח המפ (קנבוס). הוא עשיר בחלבונים ומכיל כ- 80% חומצות שומן חיוניות (EFA) מסוג אומגה 3 ואומגה 6, שהינן בעלות תפקיד חשוב בבנייה תקינה של הגוף ואחראיות להתפתחות תאים, שרירים ומערכת העצבים.

סוד הקסם: יחס חומצות מיוחד

חומצות חיוניות אלו אינן מיוצרות בגוף האדם ולכן אנו נדרשים לצרוך אותן ממקורות מזון שונים, בדרך כלל תבואה (זרעי פשתן למשל, עשירים באומגה 3) ודגים. בניגוד למרבית המזונות שעשירים או באומגה 3 או באומגה 6, מכילים זרעי המפ את שתי החומצות הללו בכמויות וריכוזים אידיאליים.

שמן המפ - עשיר ביותר חומצות חיוניות לעומת מזונות אחרים
שמן המפ – עשיר ביותר חומצות חיוניות לעומת מזונות אחרים

היחס בין אומגה 3 לאומגה 6 בזרעי המפ הינו 3.38/1, יחס המומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO) לצורך שמירה על דיאטה תקינה. מלבד יחס זה, זרעי המפ מכילים עוד סגולות תזונתיות רבות ונחשבים ל’מזון על‘, מה שהופך את שמן ההמפ לתוסף תזונה טבעי מצוין.

כ-57% מהחומצות הקיימות בשמן המפ הן חומצות אלפא לינולניות (LNA) הקיימות אך ורק במקורות שומן צמחיים. חומצות אלו משמשות כמקור אנרגיה יעיל ביותר ולאחר תהליך הפירוק בגוף הן הופכות לבסוף לחלבונים הנקראים פרוסטגלנדינים, האחראים בין היתר על ויסות המערכת החיסונית ומעגל השינה.

בנוסף שמן זרעי המפ מכיל חומצות שומן גמא-לינולאיות (GLA) שמכילות סגולות אנטי דלקתיות חזקות ומסייעות לשמור על חוזק התאים בגוף.

גם זה בטח יעניין אותך

יש לציין ששמן זרעי המפ הוא חוקי לחלוטין, על אף שבפקודת הסמים המסוכנים נכתב שכל חלק של צמח הקנאביס הינו סם מסוכן ואסור. בשנת 2004 החריג משרד הבריאות את שמן ההמפ מהפקודה והתיר ייבוא, מכירה ושימוש בו, במידה וכמות ה-THC בו לא עולה על 10 PPM (חלקים למיליון).

שדה המפ בקולורדו, ארה"ב - ממנו מפיקים שמן
שדה המפ בקולורדו, ארה”ב

שמן זרעי המפ הוא אחד מסוגי השמן המופקים מצמח הקנאביס, אך חשוב להבין כי זהו מוצר אחר שאינו זהה לשמן קנאביס מסוגים שונים כמו שמן ריק סמפסון (RSO) או שמן קנאביס לבישול.

שמן זרעי המפ לטיפול במחלות עור

כתבה שהתפרסמה השנה העלתה למודעות הציבורית את השימוש בשמן המפ להקלה על הסימפטומים בקרב חולי פסוריאזיס, והביאה לעלייה חדה במכירות שהסתיימה בכך שהשמן נגמר מהמדפים בארץ.

פסוריאזיס אינה מחלת העור היחידה בה מסייע שמן המפ לטפל – עדויות אנקדוטיות ומחקרים כבר הצביעו על כך שריכוז החומצות החיוניות בשמן יכול להיות יעיל ביותר בטיפול בסימפטומים של דרמטיטיס – דלקת עור אטופית (אטופיק דרמטיטיס), וכן לטיפול בנגעי עור אחרים.

מעוניינים לרכוש לעצמכם שמן זרעי המפ במחיר הזול בארץ? – לחצו כאן

ראו עוד:
צפו: המפ על קצה המזלג
מתכוני ההמפ של הילה אלפרט
5 סיבות טובות להתחיל לאכול זרעי המפ

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר