שלי יחימוביץ’: “בעד אי הפללה, אתמוך גם בלגליזציה”

לראשונה מצהירה ח”כ שלי יחימוביץ’ (המחנה הציוני) על תמיכה מוחלטת בביטול חוקי ההפללה – ואף בלגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש עצמי. את הדברים אמרה הבוקר (ג’) במהלך דיון בועדת הסמים של הכנסת.

ח”כ שלי יחימוביץ’ הודתה אמנם בעבר בשימוש עצמי בקנאביס, אך עד כה לא הביעה תמיכה פומבית בתיקון חוקי הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

הבוקר (ג’) במהלך דיון בועדת הסמים של הכנסת בראשות יו”ר הועדה ח”כ תמר זנדברג, הודיעה יחימוביץ’ כי היא תומכת באופן ברור ומוחלט באי הפללת צרכני הקנאביס ובהתאמת חוקי הקנאביס לאלו של האלכוהול.

בנוסף קבעה כי בעתיד תתמוך גם בלגליזציה מלאה של קנאביס, רגולציה ופיקוח על שוק מכירות קנאביס חוקי בחנויות. “אני תומכת באי הפללה ואשמח להצטרף להצעת החוק שעומדת על הפרק,” אמרה. “אני תומכת גם בלגליזציה בשלב מאוחר יותר.”

“אני חסידה של שמירת חוק ומעורבות של המדינה בחיי אזרחיה, כאשר היא באה כרגולטור מוסרי שלא מאפשר לחזק להתעמר בחלש. התפיסה שלי היא בהחלט שלמדינה יש זכות להתערב בחיי אזרחיה, בהתנהלות חייהם וכמובן בגבולות של חירות האדם וחופש.”

“השימוש בקנאביס נופל בקטגוריה בה למדינה אין זכות להתערב בחיי האזרח ולכן אני תומכת באי הפללה ובהמשך גם בלגליזציה. נכון שהפרה מאסיבית של החוק היא לא סיבה שלא לאכוף חוק, אך במקרה זה אנו רואים ציבור המון, משלם מיסים, עושה מילואים, אנשים נורמטיביים, שומרי חוק, שמעת לעת צורך קנאביס. מי שאינו מקיים את החוק אינם אנשים פורעי חוק.”

“כשמשווים צריכת אלכוהול לצריכת קנאביס, אנו יודעים שאלכוהול מסוכן יותר, פוגע יותר בבריאות, והופך אנשים לאלימים – בניגוד למשתמשי הקנאביס,” אמרה. “לכן אין שום הגיון שאלכוהול מותר לכל וקנאביס אסור בתכלית האיסור. אני לא שומעת על כוונות להוציא את האלכוהול מהחוק ולכן אין שום סיבה לא להשוות בין שני הדברים הללו.”

“אינני מקבלת גם את הטיעון שהתרה של האיסור הפלילי תגביר את השימוש בקרב בני נוער. זו דרישה מוצדקת בעיניי ואברך את ח”כ תמר זנדברג יו”ר הועדה על הפעילות החשובה בתחום.”

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט