טוען...

שבוע אחרון להצלת הצעת החוק ללגליזציה

רה"מ נתניהו, אנא הפסק להחזיק את צרכני הקנאביס כקלף מיקוח. ימים ספורים נותרו להצלת הצעת החוק ללגליזציה. דעה

לרה”מ נתניהו, השבוע, חג הפסח, חג החירות, הוא השבוע האחרון בו ניתן להקים את ועדת-ההמשך שתחליט כיצד תיראה הלגליזציה בישראל. אם זה לא יקרה השבוע – זה עלול להידחות עד שימונה שר משפטים חדש, שיכול להתמנות רק בהסכמה משותפת בינך לבין גנץ, כלומר באופן תיאורטי, זה יכול להימרח עד אחרי הבחירות החמישיות או השישיות או השביעיות.

אני מרשה לעצמי לומר בשם קהילת תומכי הלגליזציה שיש בנו אמונה שלא סתם אמרת שאתה בעד לגליזציה במשך 4 מערכות בחירות רצופות ושאתה אכן רוצה לקדם את זה משיקולים חברתיים, עקרוניים וכלכליים אבל, בו בזמן, ברור שתוותר על הלגליזציה ברגע אם המשמעות של זה היא שלא תוכל להקים ממשלה.

האמת? לגיטימי. מבחינת כל פוליטיקאי, כיסא ראש הממשלה חשוב מלגליזציה. אבל כעת, כשיש תוצאות, וידוע שאתה כבר לא “בידיים” של החרדים והציונות הדתית, כי גם אם בנט יצטרף אין 61 מנדטים להקמת ממשלה, זה אומר שעל מנת לצרף כח נוסף מהצד הליברלי לצורך בניית קואליציה, שותפותיך “הטבעיות” תאלצנה להתפשר בסוגיות כלשהן של חופש הפרט.

הלגליזציה תהיה הויתור הקל ביותר עבורן. לא רק שזה לא עולה כסף, זה יכניס מיליארדים ואלפי מקומות עבודה, ועל הדרך גם יתן לך כח אלקטורלי. המתנגדים מהצד השמרני אפילו לא צריכים ממש לתמוך בזה. הם יכולים אפילו להתנגד, כי יש בכנסת רוב של 80 מנדטים בעד, גם בלעדיהם. כל מה שצריך זה שהן לא ישימו וטו.

אז אם זה בכל מקרה מובן שלגליזציה תגיע לכאן מתישהו, למה לדחות? למה להחזיק אותנו, מאות אלפי עד מעל מיליון צרכני הקנאביס, כבני ערובה וקלפי מיקוח במו”מ הקואליציוני? שחררו אותנו. נכון, אנחנו לא מגוש “רק ביבי”, אבל אנחנו גם לא מגוש “רק לא ביבי”. צרכני הקנאביס מצביעים לכל המפלגות באופן שווה.

כשמשה הגיע לפרעה ואמר לו ‘שחרר את עמי’, הוא לא תיכנן שה’ יפיל על המצרים מכות, הוא רק רצה שעמו ישוחרר. אל תהיה פרעה. שחרר אותנו. תוכיח שאתה ליגה אחרת, תן לנו מתנה לחג החירות וקדם את הלגליזציה. הקם ועדת המשך באופן מיידי כך שבעוד חודשיים-שלושה תוכלו לאשר לגליזציה בישראל. 

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר