קנדוק מוכרת קנאביס בקצב של 100 מיליון ש”ח בשנה

חברת קנדוק, הרווחית ביותר בשוק הקנאביס הישראלי, אומדת את הכנסותיה ממכירות קנאביס ב-27 מיליון ש"ח ברבעון Q4 של שנת 2020 - עלייה של יותר מ-20% מהרבעון לפניו. החברה נמצאת לקראת מיזוג בניסיון להתקבל למסחר בנאסד"ק והודעה זו עשויה לסייע לה

אינטרקיור (Intercure), חברת האם של קנדוק (Canndoc) מדווחת על שיא במכירות קנאביס ברבעון Q4 המסכם את שנת 2020. קנדוק הכניסה תוך שלושה חודשים 27 מיליון ש”ח ממכירות קנאביס ושברה את השיא הקודם בו היא מחזיקה מרבעון Q3 בו מכרה קנאביס בשווי 22 מיליון ש”ח.

נתון זה מסמן צמיחה של יותר מפי 13 בהכנסות בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2019 (Q4/2019) אז הן הסתכמו בכ-2 מיליון שקל, יותר מפי 3 מכלל הכנסות החברה בשנת 2019 וגידול של יותר מ-20% בהשוואה להכנסות החברה ברבעון הקודם (Q3/2020).

נתון זה מציב את קנדוק כראשונה בישראל שחוצה את קצב ה-100 מיליון ש”ח בשנה ומסמן גרף צמיחה שנמשך מאז השתלטו על החברה רה”מ לשעבר אהוד ברק והמנכ”ל אלכס רבינוביץ’. לאחרונה חתמה החברה על עסקת מיזוג גדולה עם חברת SPAC הנסחרת בבורסה הקנדית בנסיון להתקבל למסחר בנאסד”ק.

אהוד ברק קנדוק אינטרקיור (צילום: Omerzomerz, ויקיפדיה)
אהוד ברק. ראש הממשלה לשעבר ויו”ר אינטרקיור-קנדוק היום

בהודעה שפרסמה אינטרקיור למשקיעים הבוקר (ב’) מציינת החברה השווה כיום בבורסה יותר מ-695 מיליון ש”ח כי אומדן הרווח לרבעון האחרון לא כולל פעילות של החודשיים האחרונים, ינואר ופברואר 2021, וכי להערכתה מגמת העלייה תימשך גם ברבעון זה.

“להערכת הנהלת החברה מגמת השיפור ברווחיות וברווח התפעולי והנקי נמשכת גם ברבעון הראשון של 2021,” נכתב. לדברי החברה ההצלחה היא “הודות לחתימה על הסכמי שיתוף פעולה אסטרטגיים עם ענקיות עולמיות בתחום הקנאביס הרפואי”.

אכן, חברת קנדוק הצליחה בשנה האחרונה “להשתלט” על זיכיונות והסכמי שיתוף פעולה עם כמה ממותגי הקנאביס המובילים בעולם כולל מותג הקנאביס קוקיז (Cookies), מותג ה-CBD שרלוט’ס ווב (charlotte’s web), והסכמים עם טילריי (Tilray), אורגניגרם (Organigram), אפריה (Aphria) ופוטמר (Fotmer).

קנדוק היתה חברת הקנאביס הראשונה בישראל שייבאה קנאביס מחו”ל כבר לפני יותר משנה, בינואר 2020, ומאז טיפסה למקום הראשון בישראל בייבוא כשהיא כמעט ולא מספקת סחורה מגידול מקומי. בימים אלה מתכוננת החברה להשקת סדרה נוספת בשם “קנדוק קאלי” שתכלול 3 זנים חדשים, הפעם מגידול מקומי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר