קנדה החלה לייצא קנאביס רפואי לאפריקה

המשלוח החוקי הראשון בעולם של קנאביס רפואי לאפריקה הושלם בהצלחה על ידי חברת הקנאביס הקנדית ‘טילריי’, שמייצאת היום מוצרי קנאביס רפואי כבר ל-8 מדינות ב-5 יבשות. בישראל שאלת היצוא הוקפאה, ואיתה רפורמת הקנאביס הרפואי כולה.

בזמן שבישראל הוקפאה תכנית היצוא של קנאביס רפואי לחו”ל ואיתה נעצרה כל הרפורמה, חברות הקנאביס הקנדיות ממשיכות בהשתלטותן על השוק העולמי.

חברת ‘טילריי‘, מהמובילות בתחום בעולם, הודיעה הבוקר (ד’) כי צלחה את יצוא המשלוח הראשון של קנאביס רפואי מקנדה למדינת דרום אפריקה.

בכך מגיעים מוצרי החברה ל-5 יבשות מסביב לעולם.

זהו למעשה המשלוח החוקי הראשון בעולם של קנאביס רפואי ליבשת אפריקה ובסך הכל מייצאות החברות הקנדיות את מוצריהן ל-8 מדינות ביניהן גרמניה, קרואטיה, ניו זילנד, אוסטרליה, צ’ילה, צ’כיה, ברזיל ועתה גם לדרום אפריקה.

המוצר הראשון שייצאה טילריי לדרום אפריקה הוא זן מאוזן (בעל כמויות דומות של THC ו-CBD) שהופק במתקן המחזיק בתקן GMP – והוא יימכר למטופלים במדינה על ידי החברה המקומית BGM Pharmaceuticals עימה משתפת טילריי פעולה.

מהלך זה מצטרף לסדרת דיווחים של החברה אודות התרחבות הפעילות, בין השאר גם על הסכם במסגרתו היא תבנה בפורטוגל את אחד ממרכזי הקנאביס הגדולם בעולם, במטרה לשווק משם מוצרי קנאביס לכל רחבי אירופה.

בישראל, שאמורה היתה לאשר יצוא כבר לפני שנה ויותר, הוקפא ההליך על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות התנגדות השר גלעד ארדן – מה שהוביל לעצירת רפורמת הקנאביס הרפואי כולה.

הקפאה זו, בזמן שמדינות אחרות כבר נכנסו לשוק היצוא, מעוררת זעם בקרב החקלאים והיזמים הישראליים, שחלקם אף הגישו עתירה לבג”ץ נגד המדינה ואחרים התכנסו בתחילת השבוע בדיון בנושא בועדת הכלכלה.

בתום הדיון הודיע יו”ר הועדה ח”כ איתן כבל כי אם לא תופעל שוב הרפורמה ויאושר היצוא, בכוונתו לזמן את ראש הממשלה בעצמו לדיון בועדה.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר