מגלגל...

“מעבר לקווים”: האם קנאביס הוא הפיתרון לסכסוך?

במקום סכסוך עצי הזית בין הערבים הפלסטינים לישראלים בשטחים, דמיינו לעצמכם שכולם היו מגדלים קנאביס בשלום ואחווה. כך בפרק בסדרה ‘מעבר לקווים’ המציג את הקנאביס ככלי לשיכון שלום וכפתרון אפשרי לסכסוך מעבר לקו הירוק.

פרק בסדרת ‘מעבר לקווים‘ עוסק בקנאביס ככלי ליצירת שלום ואחווה, ומציג באופן הומוריסטי את האפשרות לטשטש באמצעותו את ההבדלים בין יהודים לערבים. צפו:

יוצרי הסדרה אדם צחי, נועם קידר ואוהד דומב מתגוררים ביישובים שנמצאים מעבר לקו הירוק. לדבריהם, הסדרה מנסה לבטא את החיים והמציאות המורכבת בשטחים הפחות פופולריים במדינה, ולהעניק לצופים פרספקטיבה מעניינת על אפשרויות לפתרון המצב.

“יצרנו את הסדרה הזאת מתוך כמיהה לטוב ומתוך רצון לפתוח לעצמנו ולאנשים אחרים את העיניים,” הסביר לנו נועם בשיחה שערכנו עמו. “הציבור מסכים כי המצב הקיים היום במדינה אינו המצב שהיינו רוצים שיהיה, ואנחנו מנסים להראות אפשרות אחרת.”

את הפרק השישי בסדרה החליטו היוצרים להקדיש לקנאביס, שלדבריהם מהווה לא רק כלי לשיכון שלום אלא גם את אחת ההזדמנויות הכלכליות הגדולות ביותר עבור תושבי השטחים שעוסקים בעיקר בחקלאות.

“אם הקנאביס יהיה חוקי באזורים שלנו תצמח פה כלכלה מטורפת שתיצור גן עדן לשני הצדדים,” מסביר אדם. “גם הפלסטינאים וגם היהודים באזור אלופים בחקלאות ומתפרנסים ממנה, וגידול קנאביס באזור יהודי-ערבי ייצור גוון מעניין ומוקד תיירותי יחיד מסוגו בעולם.”

החזון המשותף שלהם מדבר על הקמת גסט האוסים ירוקים לערבים ויהודים, והבאת תיירות קנאביס מכל העולם שתייצר פרנסה גדולה לשני הצדדים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר